Ladislav261987
10.09.12,13:59
Pekný deň prajem,

Chcel by som sa spýtať teraz som zrušil Invest v Alianze tak mi poslali list s tým že mi odkúpia moj podiel za 606 euro takže z toho mi asi odpočítaju dane sice v liste je to napísane presne takto : Odkupna Hodnota nezohľadňuje výšku preplatku, nedoplatku a dane, ktoré budú napočítané až po datume zániku poistnej zmluvy. Po lopate povedane že mi všetko zrataju a odpočítaju z tých penazí ? dan ma bude stat asi 100 euro však ?


Dakujem za odpoved
tictac7
10.09.12,12:23
daň je 19%
bubkoch
10.09.12,12:41
daň je 19%

dan nebude ziadna ...
teda aby som bol presny, v zivotke sa zdanuje rozdiel medzi plnenim a zaplatenym poistnym ... kedze odkup je spravidla omnoho nizsí ako zaplatene poistne, dan vyjde 0
Ladislav261987
10.09.12,13:33
dan nebude ziadna ...
teda aby som bol presny, v zivotke sa zdanuje rozdiel medzi plnenim a zaplatenym poistnym ... kedze odkup je spravidla omnoho nizsí ako zaplatene poistne, dan vyjde 0



takže by som mal dostať tu sumu a pls m inus mi odrataju par euro podla toho aka bude odkupna cena
toronto
28.11.12,20:39
Dobry den prajem,
dan 19 % budete platit, ak by bola odkupna hodnota vyssia ako zaplatene poistne, v opacnom pripade urcite nedojde k zrazke dane.
Zaroven, ak by ste mali este k datume zaniku poistenia nedoplatok (napr. ze by ste nezaplatili posledne mesiace), poistovna ma narok na poistne do zaniku poistenia, nedoplatok by Vam poistovna odratala z odkupnej hodnoty a zostatok by Vam vyplatila. Dufam, ze som Vam aspon takto pomohol.