účtovník 007
10.09.12,13:48
Všetci, čo predávate tabak a tabakové výrobky(potraviny,stánky,krčmy, bary......,) dajte si pozor na §16 Zákona 335/2011. Prevádzku, ktorú ste mali registrovanú na Regionálnej a veter. správe, tak podľa §16 ste povinní do 30.9.2012 sa preregistrovať podľa §3 Zákona 335/2011. Ak si neaktualizujete údaje podľa tohto paragrafu, registrácia Vám zaniká dňom 30.9.2012. Za nesplnenie uvedenej registrácie je pokuta od 100 do 2000 Eur.



http://www.zakonypreludi.sk/zz/2011-335
účtovník 007
10.09.12,11:49
Nevedala som, kde presne tému zaradiť. Ak jej moderátor nájde vhodnejšie miesto, prosím o jej presunutie.
Zuzy
12.09.12,07:03
O tomto zákone som nevedela, aj malý hostinec je povinný? treba registrovať ako prevádzkovateľ pred začatím činnosti, predávame tab.výrobky-cigarety od 2004, treba dodatočne zaregistrovať?
účtovník 007
12.09.12,11:37
O tomto zákone som nevedela, aj malý hostinec je povinný? treba registrovať ako prevádzkovateľ pred začatím činnosti, predávame tab.výrobky-cigarety od 2004, treba dodatočne zaregistrovať?

Mali ste sa registrovať po začatí činnosti a nie iba z dôvodu predaja tabakových výrobkov, ale aj z dôvodu, že určite predávate cukrovinky, žuvačky, nápoje. Určite je treba urobiť registráciu, ale už podľa nového platného znenia zákona. Veľmi veľa prevádzok ani netuší, že ak predávajú žuvačky, cukrovinky, nápoje, tak sa musia registrovať na ŠVPS SR.
Treba navštíviť stránky ŠVPS SR a preštudovať platné zákony. Je toho pre jedného človeka skutočne neúrekom a na každom kroku nejaká pokuta. Inak nepochopím, načo bol potrebný tento debilný dodadok, veď ak som raz niekde registrovaná, tak mi registrácia nemôže len tak zaniknúť. Na Slovensku môže, debilným zákonom, ktorý zrazu ruší všetky registrácie. Len aby bolo za čo pokuty vyberať. Pochopila by som, ak by veterinárna správa vyzvala registrované subjekty na doplnenie údajov, ale to by som musela asi žiť v inej krajine. Predtým tabak patril pod hygienu, ale teraz už pod veterinárnu správu.
Takto to vyzerá, ak dve štátne inštitúcie nevedia o sebe a nie sú schopné si predať elektronicky údaje. Myslím tým hygienu a veterinárnu správu.
misoft
12.09.12,11:48
mimotemy
Vitajte na Slovensku!
AnikoAd
13.09.12,07:17
Prevádzkujem pohostinstvo,včera som volala na veterinárnu spravu/Levice/ ohladom preregistrácie a bola mi poskytnutá informácia,že oni pohostinstvá nekontroluju, mam sa informovat na hygiene:eek:
inuš
14.09.12,05:06
Ja som sa teraz informovala na RVPS Trenčín a tam o tejto povinnosti vedia. Povedali mi, aby som každého, kto má potraviny či pohostinstvo a predáva tabak, informovala o povinnosti registrácie v zmysle zákona 335/2011. Stačí, aby prišiel konateľ s pečiatkou a vyplnil registračné tlačivo.
Zita5
14.09.12,05:08
Čiže to platí aj pre novinové stánky, kde predávajú cigarety - predajcovia .Tak som to pochopila .
účtovník 007
14.09.12,05:15
Prevádzkujem pohostinstvo,včera som volala na veterinárnu spravu/Levice/ ohladom preregistrácie a bola mi poskytnutá informácia,že oni pohostinstvá nekontroluju, mam sa informovat na hygiene:eek:

Ale pokutu dostaneš potom Ty. Never babenkám na úrade. Prečítaj zákon a zistíš, že medzi potravinu je po novom zaradený aj tabak. To znamená, registrácia je nutná.
A ak prevádzkuješ pohostinstvo, mala si sa registrovať pri otvorení prevádzky, nakoľko predávaš cukrovinky,žuvačky a nápoje. V tomto smere je znenie zákona jasné.
účtovník 007
14.09.12,05:18
Čiže to platí aj pre novinové stánky, kde predávajú cigarety - predajcovia .Tak som to pochopila .

Zitka áno. Preto som to tu prilepila. Ale prev Teba platilo to, čo píšem o príspevok vyššie. Pravdepodobne predávaš žuvačky, cukríky, Horalky a džusíky.... Bolo treba sa registrovať hneď pri otvorení prevádzky.
inuš
14.09.12,05:19
Takže dievčatá je to pravda - vyšla vyhláška č. 212/2012, ktorá bližšie definuje jednotlivé ustanovenia a v prílohe č. 3 je aj registračný list, ktorý si vytlačte a zaneste na RVPS. Vyhlášku som si stiahla, ale neviem ju tu prilepiť.
inuš
14.09.12,05:20
Prilepila
Zita5
14.09.12,05:20
Takže dievčatá je to pravda - vyšla vyhláška č. 212/2012, ktorá bližšie definuje jednotlivé ustanovenia a v prílohe č. 3 je aj registračný list, ktorý si vytlačte a zaneste na RVPS. Vyhlášku som si stiahla, ale neviem ju tu prilepiť.

Ulož si ju do dokumentov a potom na Porade cez odpovedať dolu nižšie treba klinúť Pridať prílohu ...dostaneš sa do Dokumentov a tam vyberieš dokument , klik stiahnúť a priloží sa to do príspevku .
Zita5
14.09.12,05:22
Prilepila

Takže je to jasné

Vysvetlivky:
Druh vykonávanej činnosti zahŕňa:
a) pestovanie tabaku na výrobu tabakových výrobkov,
b) spracúvanie prvotnej suroviny rastlinného pôvodu a baliarne,
c) veľkoobchod, distribútorov, ktorí distribuujú tabakové výrobky do maloobchodu a priamo spotrebiteľom,
a dopravu,
d) všetky typy predaja konečnému spotrebiteľovi, hypermarkety, supermarkety, stánky, ambulantný predaj,
trhoviská, predaj na čerpacích staniciach pohonných látok, zásielkové služby,
e) dovoz tabakových výrobkov a surovín na ďalšie spracúvanie alebo na predaj z tretích krajín, ak dovozca má
sídlo v Európskej únii.
účtovník 007
14.09.12,05:22
Zita5
14.09.12,05:23
Zitka áno. Preto som to tu prilepila. Ale prev Teba platilo to, čo píšem o príspevok vyššie. Pravdepodobne predávaš žuvačky, cukríky, Horalky a džusíky.... Bolo treba sa registrovať hneď pri otvorení prevádzky.

Božka vďaka za tému ....to mám klienta, čo má stánok ..tak sa poteší .
inuš
14.09.12,05:24
Ďakujem Božke za upozornenie. Hoci ja nemám pohostinstvo, ale má ho sestra, vyhne sa takto pokute. Neznalosť tých xxxxxxxxxxxx zákonov neospravedlňuje. A na to je tu porada, aby nám ostatní radili. Ešte raz díky
účtovník 007
14.09.12,05:25
Ešte Zákon o potravinách. §1 ods.2 a hlavne § 2

http://www.svssr.sk/legislativa/zakon_152.asp
jacekova
14.09.12,09:17
ďakujem za túto tému... u mňa sa to týka dvoch klientov...

Oznámenie o registrácii mám vytlačený, vyplním ho a pošlem.

tu som našla Zoznam regionálnych a veter.a potrav.správ: http://www.svps.sk/zakladne_info/rvps.asp
sjsoul99
14.09.12,10:17
Dobrý deň
nemá niekto vzor oznámenia?
Zita5
14.09.12,10:23
Dobrý deň
nemá niekto vzor oznámenia?

Príspevok č.12
JankaO
14.09.12,11:03
alebo v doc formate, aby sa ta dalo vyplnit aj v PC
Janiela
15.09.12,20:03
Ďakujem za tému :-)
tera1986
26.10.12,11:26
Prevádzkujem pohostinstvo,ale nevedela som ze musim preregistrovat. Zajtra poslem oznamenie...budem dostat pokutu neviete? Uz som rok otvorene ale neregistrovala som ani pred zacatim cinnosti...