kohutik870
10.09.12,18:02
bry den budem rad ak mi poradite ako a do kedy treba zaplatit dan z vyhry,este zaciatrkom roku som vyhral cenu v hodnote 500eur,dokedy a ako treba zaplatit dan z vyhry a komu staci danovemu uradu alebo aj zdravotnej poistovni,kedze je nejakva povinnost od noveho roku dakujem pekne za rady,
Katy a R
10.09.12,16:13
bry den budem rad ak mi poradite ako a do kedy treba zaplatit dan z vyhry,este zaciatrkom roku som vyhral cenu v hodnote 500eur,dokedy a ako treba zaplatit dan z vyhry a komu staci danovemu uradu alebo aj zdravotnej poistovni,kedze je nejakva povinnost od noveho roku dakujem pekne za rady,

tak dane sa riešia podaním DP (daňové priznanie). za rok 2012 bude treba podať najneskôr do konca marca 2013.
Záleží aj od výšky ostatných príjmov, či budeš povinný robiť DP :confused:. Možno aj nie - z tvojho zadania to nie je jasné.
Ale všetko nájdeš v zák o DzP .. hlavne mrkni §8 a 9 a 32 :) http://www.porada.sk/t199411-zakon-o-dani-z-prijmov-od-30-06-2012-do-31-12-2012-a.html
kohutik870
10.09.12,16:16
od coho zavisi ci budem povinny robit DP, som zamestnani, plat cca 500eur
Katy a R
10.09.12,16:28
od coho zavisi ci budem povinny robit DP, som zamestnani, plat cca 500eur
.. predpokladám, že to bola vecná cena :confused::confused:... a dostal si od usporiadateľa súťaže potvrdenie - je tam uvedená hodnota výhry, aj že ju treba daňovo vysporiadať:confused:
Ak áno - podávať budeš sám DP typ B, prílohou bude aj potvrdenie o príjme od zamestnávateľa (nebudeš žiadať zamestnávateľa o RZD).
... inak ten zákon mrkni! - to ako pre nováčika som ti pripla;)
kohutik870
10.09.12,16:32
ano vecna cena, dostal som ten poukaz a bola tam suma a aj ze trena podla §9 odst.2 pism.n zakona cc.595/20036 Z.z mam povinnost z hodnoty vyhry odviest dan z prijmu,nakolko sa jedna o nepenazny prijem.hodnota vyhry 500eur
veronikasad
10.09.12,16:57
ano vecna cena, dostal som ten poukaz a bola tam suma a aj ze trena podla §9 odst.2 pism.n zakona cc.595/20036 Z.z mam povinnost z hodnoty vyhry odviest dan z prijmu,nakolko sa jedna o nepenazny prijem.hodnota vyhry 500eur
Ano, do 31.3.2013 podáš daňové priznanie typu B. Vznikne ti nedoplatok, ktorý uhradíš DU do 31.3.2013. Na základe podaného DP ti prísl. zdr.poisťovňa vykoná ročné zúčt.zdr.poistenia, kde ti tiež vznikne nedoplatok. Oznámia ti ho listom (niekedy začiatkom sept.bud.roku) a tiež ho uhradíš zdr.poisťovni.
misoft
10.09.12,17:24
mimotemy
Teraz je najlepšie akékoľvek výhry odmietať - sú s tým len oštary - v telke nedávno dávali - vyhrala auto, zaplatila jednu daň, hneď sa ozvala druhá pijavica, pýtala druhú daň.

Inými slovami - s*ať na všetky tomboly a súťaže, prídete takto skoro na psí tridsiatok.
Mila123
10.09.12,17:29
mimotemy
Teraz je najlepšie akékoľvek výhry odmietať - sú s tým len oštary - v telke nedávno dávali - vyhrala auto, zaplatila jednu daň, hneď sa ozvala druhá pijavica, pýtala druhú daň.

Inými slovami - s*ať na všetky tomboly a súťaže, prídete takto skoro na psí tridsiatok.
auto má hodnotu cez 10 000€, predsa by si odmietol výhru?????
Katy a R
10.09.12,17:32
.. však škodná určite nebola ... či?
Zdenka175
11.09.12,04:33
auto má hodnotu cez 10 000€, predsa by si odmietol výhru?????

Manžel to počul, alebo čítal o tom aute, a vraj ho ide predať , lebo nemá na zaplatenie do ZP
Katy a R
11.09.12,04:41
Manžel to počul, alebo čítal o tom aute, a vraj ho ide predať , lebo nemá na zaplatenie do ZP
veľmi rada by som také auto vyhrala ...:D lebo ak ho aj predám a zaplatím dane a poistné - ešte aj tak mi dosť zostane;) (kúpim niečo lacnejšie) mimotemy
já bych veľmi rada platila vysoké dane - a na potvoru ...:mee:
Letko
11.09.12,04:42
Manžel to počul, alebo čítal o tom aute, a vraj ho ide predať , lebo nemá na zaplatenie do ZP

Predá auto, vyplatí čo treba a ešte jej zopár tisíc ostane.
kohutik870
11.09.12,13:12
dakujem za rady tak predsa aj tej zdravotnej poistovni treba platit ach jaj, no co uz ked si to pani vymysleli s tym auto to ja by som neodmietopl pretoze mat nove auto len za cenu dane sa oplati akurat ze ta pani co ho vyhral abola na materskej a asi nemala moc penazi,ale ak ho preda a zaplati dane urcite na nom este nieco zarobi,a co v pripade ak clovek nezaplati dan z vyhri ako pridu na neho ze to vyhral?ja viem neoplati sa nezaplatit:):mad: