moon1979
10.09.12,18:38
Dobrý deň,

potrebovala by som radu, pretože neviem ako postupovať, aby som neprišla o zaplatené peniaze, ktoré odvádzam do dobrovolného nemocenského poistenia (dalej len DNP)

Takže:
v súčasnej dobe čerpám RD s prvým dieťaťom, v januári 2012 som si uzatvorila DNP z VZ 400 eur, ktoré mi zo zákona skončí v oktobri 2012. Pracovný pomer mi stále trvá, no som znova tehotná. Mesiace sa mi prekryjú, takže do práce už nenastúpim, ale plynulo prejdem na novú MD ... predpokladaný termin pôrodu je april 2013.

no a tu je môj problém, keďže viem, že nástupom na MD zo zamestnania mi zaniká ochranná lehota z DNP a teda by som nárok na MD z DNP nemala, ako môžem zachrániť situáciu, aby som neprišla o zaplatené poistné a zvýšila si materskú? Môže situáciu zachrániť to, že sa poistím znova z celého balíka napr. z minimálneho VZ pár dní pred nástupom na MD a teda pri nástupe na MD aj zo zamestnania mi bude plynúť aj DNP a teda budem mať nárok z obidvoch poistení súbežne? Stačí sa prihlásiť na DNP napr. 2 -3 dni pred nástupom na MD? alebo mi to vôbec nepomôže a de facto si poistné platím zbytočne?

budem vďačná za každú radu. DAKUJEM :)
moon1979
11.09.12,07:46
nenájde sa nikto kto mi poradí? :confused:
Xanti
11.09.12,08:09
Deň dva pred nástupom na materskú sa v roku 2013 poisti z balíka z minimálneho VZ 393 eur, a materskú budeš mať zo zamestnania i z DNP.
moon1979
11.09.12,08:13
Deň dva pred nástupom na materskú sa v roku 2013 poisti z balíka z minimálneho VZ 393 eur, a materskú budeš mať zo zamestnania i z DNP.


super, takže dobre som to myslela :) ďakujem :)
poistné môžem nechať plynúť, len počas MD som oslobodená od platenia, že? nástupom na RD potom už oslobodenie zaniká a som povinná platiť poistenie ak ho nezruším, však? :)
Xanti
11.09.12,08:15
Ano presne tak ako píšeš. :)
moon1979
11.09.12,08:18
ešte raz vďaka za radu :)