ZEvina
21.02.06,07:05
Zdravím všetkých poraďákov. Položila som túto otázku už na niekoľkokrát. Naozaj mi nevie nikto poradiť, čo by som mala robiť? Máme pracovníkov odmeňovaných základnou mesačnou mzdou /napr. 8000,--/ a plus podľa predajov % z tržieb /napr. 12000,--/. Nepracujeme v soboty, nedele, ani siatky a nemáme ani prezčasy. Podľa Vašich príspevkov ohľadne výpočtu priemeru na dovolenku som zistila, že som do výpočtu mala zarátavať aj sviatky. /príkl.: janurár 21 + 1 sviatok = 176 hodín a nie 168 hodín, ako som to robila ja/ Chcem Vás veľmi poprosiť, poraďte, akým spôsobom mám spraviť opravu /mám takto počítané priemerky na D za celý rok 2005/. Za každú radu veľmi ďakujem. Eva
Chobot
21.02.06,06:39
Zdravím všetkých poraďákov. Položila som túto otázku už na niekoľkokrát. Naozaj mi nevie nikto poradiť, čo by som mala robiť? Máme pracovníkov odmeňovaných základnou mesačnou mzdou /napr. 8000,--/ a plus podľa predajov % z tržieb /napr. 12000,--/. Nepracujeme v soboty, nedele, ani siatky a nemáme ani prezčasy. Podľa Vašich príspevkov ohľadne výpočtu priemeru na dovolenku som zistila, že som do výpočtu mala zarátavať aj sviatky. /príkl.: janurár 21 + 1 sviatok = 176 hodín a nie 168 hodín, ako som to robila ja/ Chcem Vás veľmi poprosiť, poraďte, akým spôsobom mám spraviť opravu /mám takto počítané priemerky na D za celý rok 2005/. Za každú radu veľmi ďakujem. Eva

Na Tvojom mieste by som to už neopravoval, pokiaľ firma na tom netrvá, alebo Ti to výslovne neprikázali. Predpokladám, že zamestnanci voči tomu nenamietali, veď takto im vyšiel vyšší priemer.

Jednoducho začni počítať priemer od najbližšieho kvartálu podľa správnych pravidiel. Bolo by to veľmi prácne, keby si chcela opraviť spätne všetky náhrady za rok 2005.
alušik
21.02.06,06:40
Ja by som to za rok 2005 už nechala tak. Podľa môjho názoru tam asi až taký veľký rozdiel nebude. Alebo áno? Záleží asi dosť na tom, aké veľké sú rozdiely v tých odmenách z tržieb.
Fany
21.02.06,06:48
Máme aj zamestnancov odmeňovaných mesačnou mzdou. Máme im sviatok zarátať do riadnej mzdy, alebo preplácať priemerom ako náhradu (ako u hodinovoplatených) ? Môžem sa rozhodnúť, ako ich budem platiť? Pre nás by bolo jednoduchšie všetkých rovnako, teda primerom ako náhradu.
alušik
21.02.06,07:15
U mesačne platených to bolo kedysi na výbere, či sa dával priemer, alebo to bolo v plate. Teraz je to stanovené, že sviatok je zahrnutý v plate a berieš ho ako odpracovaný čas.
ZEvina
21.02.06,07:38
Ďakujem všetkým za odpovede. Ešte sa chcem spýtať. Firme to nevadí, aj keď pracovníkom vyšiel väčší priemer asi by to nemalo vadiť ani daňovákom, keď sme vlastne odviedli väčšiu daň?
Chobot
21.02.06,08:26
Ďakujem všetkým za odpovede. Ešte sa chcem spýtať. Firme to nevadí, aj keď pracovníkom vyšiel väčší priemer asi by to nemalo vadiť ani daňovákom, keď sme vlastne odviedli väčšiu daň?

Pokiaľ na to nikto neupozorní, nemyslím si, že by sa pri daňovej kontrole až takto podrobne zapodievali prepočítavaním správnosti dovolenkového priemeru.
ZEvina
21.02.06,09:24
Chobot díky moc za pomoc. Máš nádherné motto. A Ty ho aj dodržiavaš - ten úsmev rozdávaš. Hneď mi je lepšie. Eva