mmia
21.02.06,07:27
ahojte chcela by som sa opytat z coho alebo teda aky priemerny zarobok sa berie do uvahy ak bola zamestnankyna cely rok na MD a teraz vo februari jej chcu preplatit dovolenku.
a este jedna otazocka:
sestra sa chysta na MD je aj zivnostnik a ma aj dva TPP. Z coho sa jej bude ratat MD??? (bolo by dobre keby zo vsetkych * :-))
dakujem

* - moderované (endrju) - rozdelil som dve nesúvisiace otázky do dvoch tém
Zita4
21.02.06,06:31
Priemer na dovolenku sa počíta za posledný kalendárny štvťrok pred nástupom na MD.
K druhej otázke:
Keď platila soc. poistenie aj ako živnostíčka, musí sa jej počítať materské zo všetkých poistení, tak ako aj nemocenské.
*
* - moderované (endrju) - rozdelil som dve nesúvisiace otázky do dvoch tém
alušik
21.02.06,06:33
Odpoviem Ti len na prvú časť, ten zvyšok nechám na iných.;)
V prípade preplatenia dovolenky by sa mal brať do úvahy pravdepodobný priemer - čiže koľko by mala plat, keby bola pracovala. To, ako ho určíte už záleží na Vás. Niekto dá plat, ktorý mala, keď odchádzala na MD s tým, že je to zdôvodniteľné tak, že aj keby pracovala, plat by sa jej počas tej doby neupravoval. Ale môžete to urobiť aj tak, že vezmete, aký plat má niekto, kto u Vás robí tú istú, alebo podobnú prácu a vezmete jeho priemerný zárobok. Je to na Vás, ako určíte pravdepodobný zárobok. Riadny priemer jej totiž nemáte z čoho počítať.:)
Podľa mňa Zitka, nemusí platiť, že to, čo bolo v poslednom kvartáli pred nástupom na MD, musí platiť aj teraz.