1silvia6
11.09.12,06:47
Dobrý deň,

Vykazujem každý mesia hlásenie intrastat, ale v auguste sa mi stal taký prípad.
V 05. mesiaci som vystavila faktúry a následne som podala intrastat. Lenže v auguste sa zistilo, že niektoré faktúry som mala fakturovať inému odberateľovi. Preto v 08. som urobila množstevné dobropisy (vydobropisovala som odberateľovi celú čiastku) a vyfakturovala správnemu odberateľovi. Lenže tovar fyzicky odišiel v 05. mesiaci. A teraz neviem či mám vykázať tie dobropisy a faktúry zahrnúť do intrastatu,a keď áno ako mám postupovať. Štát sa nemenil, ani druh prepravy, ale dodacia podmienka a suma áno. Neviem ako mám postupovať. Prosím poraďte keď viete. ĎAKUJEM
S.
witch
11.09.12,05:23
citujem zo stránky colnej správy:

Povinnosť predložiť opravné INTRASTAT-SK hlásenie

Ak spravodajská jednotka alebo jej zástupca zistí chybu v niektorom z odsekov 9 až 20 u odoslaného hlásenia, vyplní opravné INTRASTAT-SK hlásenie:


ak sa pôvodná fakturovaná suma zmenila o 5 % alebo viac a zároveň minimálne o 15 000 EUR
ak sa pôvodná čistá hmotnosť zmenila o 5 % alebo viac a zároveň minimálne o 500 kg
ak sa pôvodné množstvo v dodatkových merných jednotkách zmenilo o 5 % alebo viac
ak pri chybnom kóde tovaru, členskom štáte zaslania, členskom štáte určenia alebo krajine pôvodu je v odseku 10 Fakturovaná suma uvedená suma vyššia alebo rovná ako 30 000 EUR
ak pri ostatných chybných odsekoch je v odseku 10 Fakturovaná suma uvedená hodnota vyššia alebo rovná ako 300 000 EUR.



Ďalšie info nájdeš na:
http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_PJ/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_PJ/_s.7_0_A/7_0_PJ

Prípadne telefonicky kontaktuj Colnú správu, kam patríš. Mne (v Senci) vždy ochotne poradili.