Danina
21.02.06,07:31
Môže mi prosím Vás pekne niekto zosumarizovať, čo platí pre celý rok ohľadom cesťákov.
Ako je to s vlastným osobným automobilom nezaradeným do podnikania a potom za radeným, na oba sa platí cestná daň.
Čo si može v cesťákoch uplatniť, ako je to so stravným a vreckovým pri zahraničnej ceste.
Platí ešte limit 300 km po hraničný prechod?
Platí ešte náhrada stravného pri zahraničnej ceste do 6 hod-25%, 6-12 hod - 50% a nad 12 hodín 100%.

Ja si to predstavujem tak, že za rok 2005 si môžem dať do cesťáku pri nazahrnutom aute do podnikania stravné v SR, PHM, náhrada za km, stravné zahraničie a 40% vreckové zahraničie.
Pri aute, ktoré je v podnikaní, a odpisuje sa tam si môžem dať to isté okrem náhrad za km.

Ďakujem za veškerú pomoc.
Chobot
21.02.06,08:18
Môže mi prosím Vás pekne niekto zosumarizovať, čo platí pre celý rok ohľadom cesťákov.
Ako je to s vlastným osobným automobilom nezaradeným do podnikania a potom za radeným, na oba sa platí cestná daň.
Čo si može v cesťákoch uplatniť, ako je to so stravným a vreckovým pri zahraničnej ceste.
Platí ešte limit 300 km po hraničný prechod?
Platí ešte náhrada stravného pri zahraničnej ceste do 6 hod-25%, 6-12 hod - 50% a nad 12 hodín 100%.

Ja si to predstavujem tak, že za rok 2005 si môžem dať do cesťáku pri nazahrnutom aute do podnikania stravné v SR, PHM, náhrada za km, stravné zahraničie a 40% vreckové zahraničie.
Pri aute, ktoré je v podnikaní, a odpisuje sa tam si môžem dať to isté okrem náhrad za km.

Ďakujem za veškerú pomoc.

Danina, zadanie si položila tak obšírne, že to by sme tu mohli odcitovať skoro celý zákon o cestovných náhradách alebo Ti spraviť školenie o pracovných cestách. Skús si vyhľadať a prečítať niektoré staršie témy, viem, že mnohá z Tvojich otázok tu už boli rozoberané a vysvetlené. Potom ak ešte budeš mať nejaké konkrétne oázky, tak Ti radi pomôžeme.

Aspoň sručne niektoré Tvoje body:
"Platí ešte limit 300 km po hraničný prechod?"
to nie je po hraničný prechod ale kilometre prejdené autom v zahraničí a limit je 350 km - § 15 z. 283/2002 (možno si ale mala na mysli niečo iné)

"Platí ešte náhrada stravného pri zahraničnej ceste do 6 hod-25%, 6-12 hod - 50% a nad 12 hodín 100%." - áno

"Ja si to predstavujem tak, že za rok 2005 si môžem dať do cesťáku pri nazahrnutom aute do podnikania stravné v SR, PHM, náhrada za km, stravné zahraničie a 40% vreckové zahraničie.
Pri aute, ktoré je v podnikaní, a odpisuje sa tam si môžem dať to isté okrem náhrad za km." - v podstate áno.