Ciskova
21.02.06,07:32
potrebujem poradiť, ak chcem urobiť ročne zučtovanie a mam potvrdenie o prijme v Kč od českej firmy, a ďalšie potrvrdenie od slovenskej firmy, ako to mam počítať. Mám to prekurzovať a počitať to ako prijem v Sk a vyplniť slovenske daňove tlačivo? robim to prvýkrat tak sa obavam aby som to nepokazila.
Johanka
21.02.06,08:32
Ak daňovník dosiahol príjmy v Kč od českej firmy na území ČR, nemôžeš mu robiť ročné zúčtovanie, musí si sám urobiť DP typ A.
Ciskova
21.02.06,09:46
dakujem za odpoved, ale nevedeli by ste mi poradiť ako? mna požiadal o spravenie ročneho zučtovania a neviem ako to mam napísať do tlačiva.
Mam to prekurzovať?

Ďakujem
Zdeni
21.02.06,10:45
potrebujem poradiť, ak chcem urobiť ročne zučtovanie a mam potvrdenie o prijme v Kč od českej firmy, a ďalšie potrvrdenie od slovenskej firmy, ako to mam počítať. Mám to prekurzovať a počitať to ako prijem v Sk a vyplniť slovenske daňove tlačivo? robim to prvýkrat tak sa obavam aby som to nepokazila.
Na prepočet sa použije ročný priemerný kurz za zdaň. obd. za ktoré sa DP podáva, alebo sa použije priemer z priemerných mesačných kurzov za kalendárne mesiace v ktorých poberal príjmy. Potom po prepočítaní na SK spolu uviesť aj s príjmami plynúcimi zo zdr. v SR v daňovom priznaní typu A.
Johanka
21.02.06,12:09
To Ciskova - pohľadaj si na Porade súvisiace so zdanením príjmov zo zahraničia, podrobnejšie z ČR. Je tu rozpísaný aj postup pri zápočte dane zaplatenej v ČR. Ak budeš mať ešte pochybnosti, tak sa ďalej pýtaj ;) .