peteriak
11.09.12,14:21
Dobrý deň,
v novovzniknutej sro som zistil chybu v spoločenskej zmluve...v SZ mi v článku o účt. období účt. obdobie trvá nasledovne 23.8. 2012(deň vzniku) - 31.8. 2013 ,totálne som to prehliadol!! a chcem sa spýtať,či treba ísť zmeniť SZ na OR,alebo čo vlastne mám robiť... ÚO tento rok bude 23.8. 2012(deň vzniku) - 31.12. 2012 je tosprávne,však?

Ďakujem
peteriak
11.09.12,12:55
Dalo by sa to vyriešiť Dodatkom ku SZ,ktorý zanesiem na OR a aj na živnosťák??alebo treba novú SZ? Chyba je len v určení doby ÚO..
peteriak
11.09.12,18:13
ďakujem
Economic
12.09.12,04:21
Toto je taká chyba, že si ju možno nik nevšimne v OR. Nie je až taký podstatný článok.... Vymeň chybnú stranu v zmluve, ktorá pôjde do OR. So živnostenským nerob nič...
peteriak
12.09.12,07:35
´dakujem ti, ale Ako myslíš vymeniť stranu ,kt. pôjde do OR?...táto sro už vznikla (cca mesiac dozadu)a všetky formality má vybavené, zistil som to až teraz totižto
Economic
12.09.12,08:38
´dakujem ti, ale Ako myslíš vymeniť stranu ,kt. pôjde do OR?...táto sro už vznikla (cca mesiac dozadu)a všetky formality má vybavené, zistil som to až teraz totižto

1. V tomto prípade je to inak. Táto zmena nie je taká, ktorá by sa musela ohlasovať do OR alebo na živnosť.
2. Navrhujem preto urobiť VZ, kde sa jednoducho schváli oprava dátumov. Toto schválenie úplného znenia sa založí do dokladov spoločnosti. A je to vybavené.
peteriak
12.09.12,09:19
SUPER!..som rád, že netreba chodiť na OR...ďakujem..ako som čítal na webe, niektorí tvrdili že treba a niektorí že netreba to ohlásiť na OR...ale dám na ľudí z porady, lebo vždy tu bolo poradené správne...urobím VZ, opravíme dátumy a hotovo..ĎAKUJEM!
Economic
12.09.12,09:23
Do OR sa zapisujú údaje "povinne zapisované". Keď si vezmeš do ruky výpis z OR, údaj o ktorom ty píšeš nikde nefiguruje. Tak ako píšem, po tej schválenej úprave VZ to budeš mať v absolútnom poriadku, ver mi. :)
focalor
12.09.12,09:58
Ja by som len pre úplnosť uviedol, že pri zmene SZ je potrebné rátať s ustanovením § 3 ods. 1 písm. b) zákona 530/2003 o obchodnom registri, podľa ktorého sa každá zmena SZ ukladá do zbierky listín (a to nielen dodatok SZ ale aj jej úplné znenie), je to síce len formalita, nič sa za ňu neplatí (okrem návštevy podateľne súdu, príp. poštovného), ale je to jedna z povinností pre spoločnosť. Ak teda by sa riešilo VZ, kde by sa táto chyba opravila, mala by sa opravená SZ dať do zbierky listín.
Economic
12.09.12,10:08
Ja by som len pre úplnosť uviedol, že pri zmene SZ je potrebné rátať s ustanovením § 3 ods. 1 písm. b) zákona 530/2003 o obchodnom registri, podľa ktorého sa každá zmena SZ ukladá do zbierky listín (a to nielen dodatok SZ ale aj jej úplné znenie), je to síce len formalita, nič sa za ňu neplatí (okrem návštevy podateľne súdu, príp. poštovného), ale je to jedna z povinností pre spoločnosť. Ak teda by sa riešilo VZ, kde by sa táto chyba opravila, mala by sa opravená SZ dať do zbierky listín.


Toto ale nie je nevyhnutné urobiť okamžite. Úplné znenie sa môže s uvedenou úpravou doložiť až neskôr pri nejakej ďalšej zmene do OR. Toto nie je podstatná zmena spoločenskej zmluvy, ktorú by bolo potrebné dokladať samostatne teraz. Môže sa. No nič sa nestane tragické, keď sa doloží neskôr.