xenja
11.09.12,16:52
2 roky pracujem na slovenskej pošte ako poštová doručovateľka, nikto tam nemá so mnou problém, aj vedúca sa vyjadrila, ze je so mnou spokojná, ale stala sa nasledujúca vec. Ja mám diagnostikovanú epilepsiu, ale keď beriem lieky, tak fungujem, ako zdravý človek. Stalo sa mi priamo vnútri na pošte, že som tam 2x odpadla, pretože som si zabudla vziať liek. Vraj majú strach, aby sa mi to nestalo vonku,, ale hovorila som, že už sa mi to nestane, pretože som si uvedomila, že môžem stratiť prácu. Keď ma príjmali, tak lekárka vedela, že mám epilepsiu, ale nevidela žiadny problém, pre ktorý by som to nemohla robiť. Teraz ma poslali k inému lekárovi a ten zamietol doporučenie na uvedenú prácu. Inú prácu vraj pre mňa nemajú. Ja som si ale na 100% istá, že sa mi to už nestane. Alebo neexistuje niečo také, že by som si ja sama zodpovedala za svoj zdravotný stav? Napríklad napísať nejaké vyhlásenie alebo niečo podobné. Prosím vás pomôžte mi, už túto prácu poštárky som si krvopotne vydobyla, pretože pracovných miest je velmi málo a obávam sa, že zostanem bez príjmu. Žijem sama so 7 ročnou dcérkou, platím nájom, splácam aj pôžičku a neviem si predstaviť, čo budem robiť bez práce. Existuje na toto nejaké riešenie?
Tweety
11.09.12,15:07
Teoreticky môžeš dostať výpoveď.
misoft
11.09.12,15:16
Teoreticky (ako Tweety zapípala :D) - áno, prakticky - áno.
Pokiaľ si bola prijímaná na miesto doručovateľky, iste tam boli zadávané aj určité predpoklady po zdravotnej stránke - na pošte (doručovateľ/ka) predsa disponuje s rôznymi zásielkami osobného i obchodného charakteru, za ktoré zodpovedá. Vedeli pri prijímaní na pozíciu, že máš diagnostikovanú epilepsiu? Ak nie, už aj toto je dôvodom na prepustenie - zamlčanie dôležitého faktu o zdravotnom stave.
Pokiaľ to vedeli a mala si od odborného lekára odporúčanie, že si schopná vykonávať prácu, ale tvoje chvíľkové opomenutie aplikácie medikamentu, ktoré spôsobilo zdravotné ťažkosti, im tiež dáva predpoklad na ukončenie prac. pomeru - obava, že by sa toto mohlo opakovať a s horšími následkami (záchvat niekde na ulici a so zásielkami - ohrozenie zdravia, príp. života zamestnanca + ohrozenie doručovaných zásielok pre zdravotnú nespôsobilosť zamestnanca).

Je mi ľúto, že to musím takto napísať - ale "život je sviňa" a dnes to takto chodí - niečo zamlčíš, druhý sa to dozvie - použije okamžite proti tebe.