valentino4791
11.09.12,21:18
Ked riadnych volnych pracovnych miest je coraz menej tak som sa rozhodol vyuzit dotaciu z uradu prace.kedze som evidovany na UP v bratislave tak mam narok na nenavratnu dotaciu maximalne cca 2500€.to sa mi zda zalostne malo na zalozenie si nejakeho podniku.preto uvazujem nad tym ze by som snad aj tu nasiel nejakeho/ku spolocnika/cku na podnikanie.predsa len dvaja a 5000€ dokazu viac.
jak sa hezky cesky povie (ve dvou se to lepe tahne) snad aj v tomto pripade to bude fungovat.tak ak niekto pride s dobrym tipom co by sme mohli spolocne za tie peniaze spustit na valentino4791@gmail.com bratislava a okolie.na veku ani pohlavi nezalezi ale na dobrom napade co sa s tymi spolocnymi peniazmi da urobit.
pepsikova
11.09.12,20:14
..no, som skeptická...s piatimi litrami takmer nič a s cudzím človekom ani toľko...ak má niekto nápad, ktorý niečo vynesie, nedá si ho z ruky, ani z hlavy...ani za tvojich 2500€...ale , možno sa ti podarí..ale pozor na to, úrady nedávajú peniažky len tak, aby si prežil..vždy za to niečo chcú-a nie je toho málo...
valentino4791
11.09.12,21:20
pepsikova: diky za reakciu.no myslim si ze dohodnut sa da s kazdym.ja v podstate mam napad ako a s cim zacat za tych 2500€ no nie je to nic velke a ani svetoborne.mam napad aj za tych 5000€ ale aj za omnoho viac.no to az do buducna. rovnako tak uvitam aj nejaky spolocny projekt co by sme mohli spolocne realizovat.
a ako si myslela toto??? -- ale pozor na to, úrady nedávajú peniažky len tak, aby si prežil..vždy za to niečo chcú-a nie je toho málo...
blavaciko
11.09.12,21:58
valentino, ja vzdy pouzivam najlepsie zidovske prislovie, ktore sa mi uz mnohokrat osvedcilo aj v zivote: "Na podnikanie je najlepší nepárny počet ľudí. Traja sú už veľa."
valentino4791
11.09.12,23:21
a co viac hlav viac vie???

ale neodpovedala si mi na to ze co si myslela tym ''ale pozor na to, úrady nedávajú peniažky len tak, aby si prežil..vždy za to niečo chcú-a nie je toho málo...''
tak ja s tym nemam ziadnu skusenost a na urade som ledva mesiac.tak sa neham poucit ked o tej dotacii vies nieco viac co by som mal vediet
blavaciko
12.09.12,06:29
viac hlav viac vie, viac rype, viac keca a v konecnom dosledku aj viac zozerie ;)
valentino4791
12.09.12,08:19
nebud az taka negativna...

ale stale si mi neodpovedala na to ze co si myslela tym ''ale pozor na to, úrady nedávajú peniažky len tak, aby si prežil..vždy za to niečo chcú-a nie je toho málo...''
tak ja s tym nemam ziadnu skusenost a na urade som ledva mesiac.tak sa neham poucit ked o tej dotacii vies nieco viac co by som mal vediet
blavaciko
12.09.12,10:54
kludne mi tykaj, ale v muzskom rode poprosim ;)

myslim ze pripomienka pepsikovej sa tykala toho ze vypracovanie podnikatelskeho zameru tiez nie je uplna banalita, ze budes musiet ist na obhajobu (co pre niektorych je horsie ako maturita) a ak ti aj schvalia plan a odobria prispevok, aj tak budes pod drobnohladom uradu
pepsikova
12.09.12,12:43
...presne, ako blaváčik napísal, tak som to myslela...
..som sa sem len teraz pozrela..ve)d , nechcem ťa odhovárať,len ma udivilo, že hľadáš na nete súputnika podnikaním...to je, podľa mňa, prvý zlý nápad!..ostatné môžu byť dobré...
a plne súhlasím s tým židovským príslovím...
valentino4791
12.09.12,15:37
blavaciko:jaj prepac. ani som si neuvedomil ze sa sem este niekto iny pripojil :rolleyes: no ten podnikatelsky plan bude este rodeo.no snad mi s tym niekto pomoze ked budem v uzkych.. len neviem na co mozem a na co nemozem pouzit tie peniaze.to je pre mna najvatsi oriesok :eek: a tie dva roky byzeracie zo strany uradu hadam zvladnem :cool:

pepsikova:ten suputnik z netu ma napadol preto lebo nepoznam nikoho co je na urade a mohol by vyuzit tuto prilezitost a ziadat o ten prispevok.no ale mam pocit ze nik sa neozve :confused: asi sa boja ist na vlastnu past a robit pre seba.
a to prislovie.no nieco na tom bude ale mat viac tych peniazkov tak isto idem do toho sam.ale ked situacia sa ma tak ako sa ma.tak partak/cka sa hodi :---
pantheon
12.09.12,16:23
ja mozem ziadat, ale v tejto krajine uz nemam nejako chut ostavat...
a ver mi ze kopa ludi by chcela robit pre seba, aj hlavne koli buzeracii a ritolezectvu ktore je dnes na sk v praci standardom...
valentino4791
13.09.12,18:43
no neviem ale kriza je aj v zahranici.a s pracou to tam tiez nie je ruzove.a co tam chces robit???
mondes
13.09.12,18:47
Ked riadnych volnych pracovnych miest je coraz menej tak som sa rozhodol vyuzit dotaciu z uradu prace.kedze som evidovany na UP v bratislave tak mam narok na nenavratnu dotaciu maximalne cca 2500€.to sa mi zda zalostne malo na zalozenie si nejakeho podniku.preto uvazujem nad tym ze by som snad aj tu nasiel nejakeho/ku spolocnika/cku na podnikanie.predsa len dvaja a 5000€ dokazu viac.
jak sa hezky cesky povie (ve dvou se to lepe tahne) snad aj v tomto pripade to bude fungovat.tak ak niekto pride s dobrym tipom co by sme mohli spolocne za tie peniaze spustit na valentino4791@gmail.com bratislava a okolie.na veku ani pohlavi nezalezi ale na dobrom napade co sa s tymi spolocnymi peniazmi da urobit.

A prečo len 2500? V Prešove, keď začínaš podnikať tak dávajú dotáciu 4 137,08 Eur. Samozrejme, musíš spĺňať určité podmienky a urobiť si podnikateľský zámer. Ale ak vieš presne čo chceš robiť a čo si potrebuješ kúpiť za tie peniaze, tak ten zámer nie je problém urobiť. Šablóna je aj na stránke UPSVaR PO.
valentino4791
13.09.12,19:21
mondes:len 2500€ pretoze som z BA.ono to zalezi od regionu.bratislavsky je vraj najsilnejsi a je tu aj najviac zamestnanych.
ale ze je to tu aj niekolko nasobne drahsie to nikoho nezajima....

a je tam aj napisane co nemozem kupit??? lebo neviem kde som cital ze na pouzite zariadenie sa to nemoze pouzit.co by bola skoda lebo je to niekolko nasobne lacnejsie ako nove
Anik
13.09.12,19:30
na všetko čo kúpiš musíš mať, alebo orginál Fa, alebo blok z reg. pokladne od ruky určite nemôžeš nič kúpiť cez kúpnopredajnú zmluvu. Dva roky nemáš nárok sa prihlásiť späť na ÚP ak by sa ti nedarilo, ak predčasne skončíš musíš alikôtnu časť vrátiť. U nás sú na využitie týchto prostriedkov aj veľmi časté kontroly, niekde sa vypisujú aj rôzne hlásenia atď. záleží od každého úradu, tak ako výška podpory. Kontrolovať použitie tohto príspevku môžu dokonca neviem či nie až 10 rokov. ak sa mýlim opravte ma.
mondes
13.09.12,19:30
mondes:len 2500€ pretoze som z BA.ono to zalezi od regionu.bratislavsky je vraj najsilnejsi a je tu aj najviac zamestnanych.
ale ze je to tu aj niekolko nasobne drahsie to nikoho nezajima....

a je tam aj napisane co nemozem kupit??? lebo neviem kde som cital ze na pouzite zariadenie sa to nemoze pouzit.co by bola skoda lebo je to niekolko nasobne lacnejsie ako nove

Nie tam nemáš napísané čo nemôžeš. Ty vlastne vypracuješ ten podnikateľský zámer, zanesieš ho na UP a tam Ti to niekto, kto to má na starosti skontroluje. No môže sa stať, že ti polovica výdavkov, ktoré si zahrnul do podnikat. zámeru vyškrtajú a musíš opravovať. Veď si stiahni zo stránky úradu práce v Prešove manuál podnikateľského zámeru, to je taká šablona, kde len vpisuješ svoje údaje. Je to vlastne taká pomôcka. Ale podľa toho to budeš vedieť určite urobiť.
pantheon
13.09.12,19:57
tazko povedat...musis mat aj stastie.
avalik
13.09.12,20:21
preštuduj si

SCHÉMA POMOCI DE MINIMIS na podporu zamestnanosti (schéma DM č.1/2007)

od str. 214 : http://www.justice.gov.sk/ovest/ov10/05/095/OV095A.pdf