OCHJOJ
11.09.12,21:28
Zamestnana od 15.4.2008

PN od 1.8.2009 az do nastupu na MD 15.10. 2009

Ukoncenie RD 8.11.2012



nakolko mi moj zamestnavatel oznamil, ze uz so mnou po ukonceni RD nepocita, potrebujem si doriesit s nim vypoved (chcem sa s nim dohodnut za podmienky ze mi na par dni zvysi plat na vypoved zo strany zamestnanca) , nakolko si myslim, ze odstupne mi nebude chciet dat. Inu pracu zatial, nemam tak by som chcela ist na UP .
Mam otazku ako docielit maximalnu vysku podpory v nezamestnanosti teda aky je potrebny mat Vymeriavaci zaklad? A na aku dlhu dobu by mi musel plat zvysit aby to stacilo pre UP? A co s nevycerpanou dovolenkou, ktora mi vznikla pocas MD? Pred nastupom na MD mi nezostal ani jeden den dovolenky. Treba ju vycerpat? Alebo ju musi preplatit? A ak nie tak prepadne?
Mozem toto spravit v oktobri teda pred ukoncenim RD? Neovplyvni to Vymeriavaci zaklad pri vypocte podpory v nezam. ? Alebo je lepsie pockat ked mi skonci RD?
Dakujem za radu. :)
OCHJOJ
16.09.12,14:36
nikto mi neporadi? :mee:
LeaSl
16.09.12,14:57
toto som pred časom zisťovala aj ja, ak nastúpite do zamestnania na jeden deň (stačí ak si ten deň vyčerpáte dovolenku) nasledujúci deň bude pracovný pomer ukončený, zvyšnú dovolenku si dajte preplatiť a vymeriavací základ, ktorý vznikne by mal stačiť na maximálnu podporu, teda ak ste predtým tuším 2 roky nepracovali, ale boli na MD alebo teda RD, ani vám nemusia akože zvyšovať plat, len ten jeden deň keď budete zamestnaná by nemal byť piatok, lebo výpoved by bola v pondelok a tým pádom by sa to rozratávalo ešte na tie víkendové dni, teda aspoň ja som to tak pochopila, keď som si zisťovala ohľadom tej výpovedi po RD a následne registrácií na UP.
OCHJOJ
16.09.12,16:09
LeaSl dakujem za odpoved.
Len ja som pred nastupom na MD bola cca 3 mesiace PN. Neovplyvnuje to vypocet podpory? Ja som mala hrubu mzdu 830 eur. Ak by som to spravila tak ako radite tak mi z tej hrubej mzdy budu ratat podporu alebo na zaklade coho teda?
LeaSl
17.09.12,08:11
LeaSl dakujem za odpoved.
Len ja som pred nastupom na MD bola cca 3 mesiace PN. Neovplyvnuje to vypocet podpory? Ja som mala hrubu mzdu 830 eur. Ak by som to spravila tak ako radite tak mi z tej hrubej mzdy budu ratat podporu alebo na zaklade coho teda?

pre výpočet podpory sa berú do úvahy posledná 2 roky, aspoň myslím, a to si bola na RD, takže to, že si predtým mala PN neovplyvní podporu, VZ sa ti bude počítať, len z toho dňa čo odpracuješ po RD, tenta z toho 1 dňa dovolenky