turtleStyle
12.09.12,05:50
Dobry den, chcel by som sa spytat, ake su odvody pri hrubej mzde vo vyske 545eur.

Na nete som si nasiel kalkulacku pre rok 2012 a tam bol vysledok cistej mzdy 440.10 eur a zamestnavatela som stal 736eur (tento udaj o zamestnavatelovi sedi aj s vyplatnou paskou). Problem nastava v tom, ze moja cista mzda cini 368eur.
Dalsi celkom zaujimavy udaj nastava v dalsej kolonke na vyplatnej paske, ked pod cistou mzdou je uvedene "na ucet" a to su peniaze, ktore mi realne prisli. A to je 368 eur. Ked som sa veducej spytal, ze preco tam je dalsi odpocet z cistej mzdy, odpovedala mi, ze to je "dan". Uz som nemal sil sa pytat viac.
Ak by bolo treba, pasku odfotim, ale myslim, ze nebude.
Dakujem za pomoc :)

edit: v celku zaujimave rozlozenie viet(to forum poprehadzovalo)
Zuzy
12.09.12,03:59
Aj môj program vypočítal v čistom 440,01, nemáš nijaké zrážky zo mzdy? 72,01 Eur je dosť veľký rozdiel
katka50
12.09.12,04:00
Dobry den, chcel by som sa spytat, ake su odvody pri hrubej mzde vo vyske 545eur.

Na nete som si nasiel kalkulacku pre rok 2012 a tam bol vysledok cistej mzdy 440.10 eur a zamestnavatela som stal 736eur (tento udaj o zamestnavatelovi sedi aj s vyplatnou paskou). Problem nastava v tom, ze moja cista mzda cini 368eur.
Dalsi celkom zaujimavy udaj nastava v dalsej kolonke na vyplatnej paske, ked pod cistou mzdou je uvedene "na ucet" a to su peniaze, ktore mi realne prisli. A to je 368 eur. Ked som sa veducej spytal, ze preco tam je dalsi odpocet z cistej mzdy, odpovedala mi, ze to je "dan". Uz som nemal sil sa pytat viac.
Ak by bolo treba, pasku odfotim, ale myslim, ze nebude.
Dakujem za pomoc :)

edit: v celku zaujimave rozlozenie viet(to forum poprehadzovalo)


Tu Ti prikladám link:
http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/kalkulator-cistej-mzdy-2012.php

Pri hrubej mzde 545,00 € vychádza čistý príjem 440,01 €. Hrubá mzda je ponížená o zraz. poistné + preddavok na daň.
Zuzy
12.09.12,04:04
To je všetko v poriadku, ale on dostal v čistom len 368 EUR.
ivka70
12.09.12,04:09
Zoskenuj pasku, vymaz z obrazku meno a udaje o firme .... a nakopiruj ju sem.
To treba vidiet.

Mohol si mat zrazky za stravne listky? Pripadne nejake ine?
turtleStyle
12.09.12,04:14
v prilohe je fotka z vyplatnej pasky. Pre upresnenie. Robim len nocne smeny.
Cize moj plat sa sklada zo zakladnej mzdy, regionalneho bonusu a priplatky za nocne + vikendy + sviatky.

Nie su tam ziadne ine zrazky, teda aspon ziadne nevidim.

Stravne v hodnote 14eur (na paske)
srska
12.09.12,04:20
základná mzda: 545,- celková cena práce: 736,83 čistá mzda: 382,30 - za podmienky, že nemá podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov
turtleStyle
12.09.12,04:22
a tj.? tento dokument som podpisoval V Y H L Á S E N I E


na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti podľa § 36 ods. 6
zákona č. 595 ¤2003 Z. z. o dani z príjmov (ďalej len „zákon“)
Zuzy
12.09.12,04:29
Aj keď si to podpísal, možno že účtovníčka náhodou nedala do programu...
srska
12.09.12,04:31
a tj.? tento dokument som podpisoval V Y H L Á S E N I E


na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti podľa § 36 ods. 6
zákona č. 595 ¤2003 Z. z. o dani z príjmov (ďalej len „zákon“)
potom po odpočte 14 eur za sl by to bolo 426,01
turtleStyle
12.09.12,04:37
Takze, riesenie tohto problemu bude, ze musim ist na personalne, resp uctovnictvo a pripadne podpisat/oznamit tuto skutocnost.
Tie peniaze dostanem spatne naspat?
Budem musiet behat po uradoch a "vymahat" tie peniaze?
srska
12.09.12,04:38
buď zabudla natipovať alebo to nemáš podpísané alebo ak máš dvoch zamestnávateľov, vyhlásenie môžeš mať podpísané len u jedného. na páske máš nezd. č. = 0
srska
12.09.12,04:40
Takze, riesenie tohto problemu bude, ze musim ist na personalne, resp uctovnictvo a pripadne podpisat/oznamit tuto skutocnost.
Tie peniaze dostanem spatne naspat?odovzdať podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov je možnosťou zamestnanca. zamestnávateľ to nemá povinnosť pri nástupe predkladať na podpis zamestnancovi
srska
12.09.12,04:46
Takze, riesenie tohto problemu bude, ze musim ist na personalne, resp uctovnictvo a pripadne podpisat/oznamit tuto skutocnost.
Tie peniaze dostanem spatne naspat?
Budem musiet behat po uradoch a "vymahat" tie peniaze?ak máš vyhlásenie podpísané - reklamuj u zamestnávateľa, nech doplatí. ak nemáš podpísané a odovzdané - spätne by sa to nemalo robiť - treba počkať na ročné zúčtovanie dane
turtleStyle
12.09.12,04:51
Ano, to je ten pripad, co mi hovoril kolega. Ze ked nastupil, dostaval pol roka o sto eur menej kvoli nejakej dani. A na konci/zaciatku roku mu to preplatili.
Viem, ze som mal tento papier pri prijimani. Ale uz si nepamatam, ci som to podpisal, alebo nie. Predsa len, co sa tyka pracovno pravnych vztahov, som negramotny.

Dakujem pekne, tento tyzden tam zbehnem a zistim ako to je. Pekny den.
srska
12.09.12,04:52
Ano, to je ten pripad, co mi hovoril kolega. Ze ked nastupil, dostaval pol roka o sto eur menej kvoli nejakej dani. A na konci/zaciatku roku mu to preplatili.
Viem, ze som mal tento papier pri prijimani. Ale uz si nepamatam, ci som to podpisal, alebo nie. Predsa len, co sa tyka pracovno pravnych vztahov, som negramotny.

Dakujem pekne, tento tyzden tam zbehnem a zistim ako to je. Pekny den.ok. len tak mimo - koľko rokov pracuješ?
turtleStyle
12.09.12,05:06
Nie je to o pocte odpracovanych rokov ;) ani bracho, ani mama nic take nikdy nepodpisovali, nemali problem s takymto vyhlasenim a ani o nom nevedeli.
srska
12.09.12,05:13
Nie je to o pocte odpracovanych rokov ;) ani bracho, ani mama nic take nikdy nepodpisovali, nemali problem s takymto vyhlasenim a ani o nom nevedeli.rada na záver: nezabudni do 15.02.2013 požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane (ak máš príjmy len zo závislej činnosti)- inak si povinný podať daňové priznanie sám
srska
12.09.12,05:19
Nie je to o pocte odpracovanych rokov ;) ani bracho, ani mama nic take nikdy nepodpisovali, nemali problem s takymto vyhlasenim a ani o nom nevedeli.lenže - ak ho podpísané doručíš zamestnávateľovi 58 evri mesačne točíš ty v opačnom prípade zmiznú v čiernej diere štátu a dostaneš ich až v 2013
printerscd
15.03.13,11:56
Od urcitej doby dostavame nezasifrovane vypl. pasky to znamena ze nam davaju iba na takom obycajnom vytlacenom papiery ako z domacej tlaciarne.

Ked som si bol vcera prevziat pasku pani kt. mi ju davala drzo pozrela na pasku a vyhlasila ooo aku mate velku vyplatu-nezlaknite sa ! Mal som tam priratane vratenie dani za rok 2012

Da sa s tym nieco robit alebo stazovat neviem ako to je zakotvene v zakone podla mna by mala byt zakryta paska alebo v obalke.