JarmilaA
12.09.12,08:42
Dobrý deň. V máji 2012 som si kúpila byt. Doteraz som bývala v RD a tak nemám istotu, že poznám všetky svoje povinnosti v súvislosti s nadobudnutím bytu. Vie mi niekto poradiť, akú mám daňovú povinnosť, v preklade- čo musím urobiť? Ďalšia "novinka" je pre mňa TV. Viem, že to môže znieť smiešne, ale skutočne neviem, komu platiť koncesionársky poplatok, teda nejaké prihlásenie?? Vďaka.
katka50
12.09.12,07:06
Dobrý deň. V máji 2012 som si kúpila byt. Doteraz som bývala v RD a tak nemám istotu, že poznám všetky svoje povinnosti v súvislosti s nadobudnutím bytu. Vie mi niekto poradiť, akú mám daňovú povinnosť, v preklade- čo musím urobiť? Ďalšia "novinka" je pre mňa TV. Viem, že to môže znieť smiešne, ale skutočne neviem, komu platiť koncesionársky poplatok, teda nejaké prihlásenie?? Vďaka.


Pri kúpe bytu by ste nemali zabudnúť hlavne na :
- do 30 dní odo dňa povolenia vkladu príslušnou správou katastra máte oznamovaciu povinnosť voči mestskému resp. miestnemu úradu k dani z nehnuteľnosti. Následne do konca januára 2013 je potrebné na príslušnom úrade podať aj daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti. Na základe tohto úkonu Vám potom mestský resp. miestny úrad bude každoročne vyrubovať daň z nehnuteľnosti.
Tiež sa prihlásiť k plateniu poplatku za komunálny odpad.
Indeed
12.09.12,07:15
Dobrý deň. V máji 2012 som si kúpila byt. Doteraz som bývala v RD a tak nemám istotu, že poznám všetky svoje povinnosti v súvislosti s nadobudnutím bytu. Vie mi niekto poradiť, akú mám daňovú povinnosť, v preklade- čo musím urobiť? Ďalšia "novinka" je pre mňa TV. Viem, že to môže znieť smiešne, ale skutočne neviem, komu platiť koncesionársky poplatok, teda nejaké prihlásenie?? Vďaka.

Nechcem rýpať, ale odisť bývať z RD do bytu je skutočne zlá voĺba.
JarmilaA
12.09.12,08:24
"Tiež sa prihlásiť k plateniu poplatku za komunálny odpad. "
Vďaka.
Komunálny odpad platím v poplatkoch cez družstvo. Aj tak sa musím prihlásiť?
JarmilaA
12.09.12,08:25
pre Indeed: Skutočne zlá voľba bola zostávať v tom RD tak dlho. Ale dík za rypnutie :-)
tictac7
12.09.12,08:28
"Tiež sa prihlásiť k plateniu poplatku za komunálny odpad. "
Vďaka.
Komunálny odpad platím v poplatkoch cez družstvo. Aj tak sa musím prihlásiť?

nie, ak platíš v poplatkoch s užívaním bytu odvoz a likvidáciu odpadu - nie si povinná sa nikde hlásiť

- a ku koncesionárskemu poplatku - treba ísť na poštu a prihlásiť sa (ak už niečo platíš niečo cez SIPO - budeš potrebovať aj toto číslo, ak nie, bude Ti pridelené nové)
Indeed
13.09.12,07:17
tuším,že ten RD za to nemohol,skor spolubyvajúci v tomto RD , však ?
Indeed
13.09.12,07:18
ja som tak MUSEL urobiť cca pred 20 rokmi a dodnes sa citim ukráteny...