tekva
12.09.12,09:27
Dobry den.

Sud vyniesol rozsudok na vyplatenie byvalej manzelky a pridelenie nehnutelnosti do mojho vylucneho vlastnictva. Rozsudok vsak vobec nie je osetreny casovym limitom, dokedy sa ma byvala manzelka po vyplatení cez notara a zápise do katastra, z domu vystahovat.
Prosim o odpoved, ci existuje nejaky zakon, usmernenie, ktorý by toto riešil, alebo prosím o radu, ako by som mal postupovať.
Dakujem Michal
riccado
12.09.12,13:56
§ 160 ods. 1 OSP: Ak súd uložil v rozsudku povinnosť, je potrebné ju splniť do troch dní od právoplatnosti rozsudku; súd môže určiť dlhšiu lehotu.
JUDr. Pavol Kollár
13.09.12,05:50
Dajte si na súde, ktorý rozsudok vydal, potvrdiť dátum právoplatnosti a vykonateľnosti. Dátum vykonateľnosti je dátum, kedy je povinná osoba povinná splniť to čo jej bolo uložené súdom.
Je možné, že vo výroku rozsudku je len rozhodnutie o vlastníctve a nie o tom, kedy sa má vaša manželka vysťahovať. To by Vám mal povedať právnik, ktorý Vás zastupoval v konaní a ktorý Vám pripravoval súdny návrh.
tekva
13.09.12,06:33
Dakujem pán doktor za odpoved.
je to presne tak. napriek mojej pisomnej prosbe pred vydanim rozsudku, okresny sud tymto Rozsudok neosetril.
je tam len len, ze ju mam vyplatit do 30 dni od pravoplatnosti rozsudku.
myslim, ze svoju ziadost na tento dodatok k rozsudku budem musiet znova zaslat....