jana&magda
12.09.12,10:26
Ahojte,
prosim Vas, ake dokumenty su potrebne k registracii DPH, okrem ziadosti?
Tak aby to bolo na prvu supu uspesne :)
dakujeeeem krasne
tictac7
12.09.12,08:29
- zmluvy, faktúry, podnikateľský zámer....
jana&magda
12.09.12,08:48
aj ked este nemam ziadne zmluvy ani faktury? dakujem
tictac7
12.09.12,08:51
aj ked este nemam ziadne zmluvy ani faktury? dakujem

a na základe čoho Ti dajú platcovstvo? To sa nerozdáva len tak.... To musíš vydokladovať a veľmi dobre vydokladovať, že budeš poskytovať plnenia, na ktoré sa vzťahuje DPH a že tak-či tak v krátkom čase sa staneš platcom zo zákona.
jana&magda
12.09.12,09:04
ten podnikatelsky zamer je nutny? ci staci zmluvy, faktury? ci je len dobre, aby sa dolozil?
tictac7
12.09.12,09:18
ten podnikatelsky zamer je nutny? ci staci zmluvy, faktury? ci je len dobre, aby sa dolozil?

pýtala si sa, čo všetko treba, aby si získala osvedčenie na prvú šupu. Tak nepolemizuj.... V končenom dôsledku aj tak závisí od správcu - takže môžeš ho nedať - a staneš sa platiteľom a môžeš ho dať a aj tak Ti registráciu zamietnu.....
jana&magda
12.09.12,09:21
nuz, tak teda uvidime, dakujeeeeeeeeeeeeem moc,
prajem krasny den :)
srska
12.09.12,09:27
- zmluvy, faktúry, podnikateľský zámer....a možno aj zábezpeka;)
tictac7
12.09.12,09:28
a možno aj zábezpeka;)


registrácia po 1.10. .... a až po výzve z DÚ do 8 dní (včera som bola na školení - bože, aká som múdra)
Sarlotka
12.09.12,09:30
Ahoj, ja som riesila dobrovolnu registraciu teraz pred mesiacom.

Islo o sro ktora vznikla v aprili 2012, ktora by pravdepodobe dosiahla obrat na povinnu registraciu cca za pol roka.

Okrem žiadosti, vyplneneho dotaznika , zmluv, doposial vystavenych faktur, knihy pohladavok sme nasledne museli dolozit:
suhlav vlastnika nehnutelnosti - ohladom sidla, zmluvu o uctovnictve -externe spracovanie uctovnictva ma dana sro, vsetky pracovne zmluvy, spolocnost zatial nema ziaden dlhodoby majetok ale ak by mal tak aj tieto doklady (faktury,kupne zmluvy) by žiadali. Po dolozeni dokladov o tyzden zasadala komisia, nasledne DPH schvalili.

Drzim palce u nas bol v podstate hladky priebeh, a velmi mily a ustretovy pristup registratorky.
srska
12.09.12,09:31
registrácia po 1.10. .... a až po výzve z DÚ do 8 dní (včera som bola na školení - bože, aká som múdra)veď áno (možno) ak bude pomalá:)
Sarlotka
12.09.12,09:32
ano jasne od 1.10. tu mame novelu a novi platitelia budu automaticky mesacni platitela najmenej 12 mesiacov ..
Sarlotka
12.09.12,09:33
:D
srska
12.09.12,09:33
ano jasne od 1.10. tu mame novelu a novy platitelia budu automaticky mesacny najmenej 12 mesiacov ..viac
Sarlotka
12.09.12,09:35
viac


nerozumiem..?
srska
12.09.12,09:40
nerozumiem..?pozri § 77/3
tictac7
12.09.12,09:42
viac

tak, tak "viac" a zmena len k 1. dňu nasledujúceho štvrťroka nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, v ktorom platiteľ splnil podmienky.....

teoreticky - platiteľ od 1.11.2012 - 3000 € mesačne, podmienku teda splní až v decembri 2013, do 25.1. ohlási zmenu správcovi - na štvrťročného môže prejsť až od 1.4.2014 = teda má čas zmenu oznámiť aj do 25.3. .....
Sarlotka
12.09.12,10:45
aha vazne to som si az teraz uvedomila...:))
JAJA11
13.09.12,17:09
ako je to s dátumom od kedy sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane ?
na osvedčení je 27.8.2012 - už sa podáva prvé priznanie za august? :o
KEJKA
13.09.12,17:28
ako je to s dátumom od kedy sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane ?
na osvedčení je 27.8.2012 - už sa podáva prvé priznanie za august? :o
ak je mesačný-tak za august,
ak Q-ny, tak za tretí Q.
JAJA11
13.09.12,17:42
ak je mesačný-tak za august,
ak Q-ny, tak za tretí Q.

mesačný platca, myslela som, že im to dajú od 1.9., takže to musím stihnúť do 25.9. :o
martina1111
04.10.12,19:56
je tu niekto, komu už určili pri registrácii zábezpeku - v akej výške a či sa na niečo odvolali, či len "natvrdo napísali" sumu.
JAJA11
05.10.12,04:39
je tu niekto, komu už určili pri registrácii zábezpeku - v akej výške a či sa na niečo odvolali, či len "natvrdo napísali" sumu.

podľa zákona by nemali žiadať zábezpeku od každého.... údajne by to malo byť od podnikateľov a firiem, ktoré dlžia peniaze, alebo v minulosti dlžili a preto je predpoklad, že by znova mohli nezaplatiť :o ako to bude v praxi, uvidíme :cool:
srska
05.10.12,05:23
je tu niekto, komu už určili pri registrácii zábezpeku - v akej výške a či sa na niečo odvolali, či len "natvrdo napísali" sumu.
len môj názor:
ešte určite nie sú vypracované metodické pokyny, usmernenia, informácie pre dú a predpokladám, že ani školenia
JAJA11
05.10.12,05:27
len môj názor:
ešte určite nie sú vypracované metodické pokyny, usmernenia, informácie pre dú a predpokladám, že ani školenia

hej, aj pani Jablonková na školení hovorila, že až prax ukáže, ako sa to všetko vyvrbí :o hlavne nie sú zoznamy dlžníkov, na základe ktorých sa aj my môžeme stať ručiteľmi za DPH :cool:
srska
05.10.12,05:43
hej, aj pani Jablonková na školení hovorila, že až prax ukáže, ako sa to všetko vyvrbí :o hlavne nie sú zoznamy dlžníkov, na základe ktorých sa aj my môžeme stať ručiteľmi za DPH :cool:predpokladám, že toto nepovedala p. jablonková - podľa § 52 zákona č. 563/2009 Z. z. je totiž fssr povinná zverejňovať dlžníkov na webovom sídle, síce len nad určitú hranicu ale aj to by im malo na začiatok stačiť. voľakedy tie zoznamy boli členené u subjektu aj podľa jednotlivých daní

http://www.financnasprava.sk/uploads/Dlznici_za_sekciu_danovu_Pravnicke_osoby.pdf

http://www.financnasprava.sk/uploads/Dlznici_za_sekciu_danovu_Fyzicke_osoby.pdf
JAJA11
05.10.12,06:08
ale podľa nového zákona bude nový zoznam, kde budú informácie aktuálne. Podľa týchto by sme mohli nášho dodávateľa uraziť, ak by sme mu neuhradili celú fa, lebo sa domnievame, že nás DÚ bude naháňať, ak DPH neodvedie.... :-)
martina1111
05.10.12,09:08
Buduci týžden sa chystam žiadať o registráciu dph v novovzniknutej sro - nikto z konatelov nemal predtým žiadnu sro a ani žiadny nedoplatok na akejkolvek dani alebo voci akejkolvek institucii. Ak danový úrad určí zábezpeku napr. 20 000 eur alebo viac , čo v žiadnom prípade nebude možné zložiť, čo sa stane? Nestane sa nič - jednoducho sa platcom dph daná sro nestane alebo naopak už sa to posudzuje ako keby "daňová povinnosť" a musí sa zaplatiť?
JAJA11
05.10.12,10:05
Buduci týžden sa chystam žiadať o registráciu dph v novovzniknutej sro - nikto z konatelov nemal predtým žiadnu sro a ani žiadny nedoplatok na akejkolvek dani alebo voci akejkolvek institucii. Ak danový úrad určí zábezpeku napr. 20 000 eur alebo viac , čo v žiadnom prípade nebude možné zložiť, čo sa stane? Nestane sa nič - jednoducho sa platcom dph daná sro nestane alebo naopak už sa to posudzuje ako keby "daňová povinnosť" a musí sa zaplatiť?

myslím, že v tomto prípade, ak firma je "čistá" a dostatočne dokáže, že sa stáva platcom DPH z objektívnych príčin (napr. konkurenicie schopnosť, nakoľko bude vo väčšej miere dodávať platiteľom DPH, má reálny podnikateľský zámer a pod.) nemala by platiť zábezpeku.... aspoň tak nám to tvrdila pani Jablonková na školení.... alebo len v primeranej výške..... takú likvidačnú sumu snáď nedajú.... niekedy stačí získať bankovú zábezpeku bez obmedzení, netreba ani zábezpeku zložiť DÚ....
bohužiaľ, kvôli podvodníkom budú zas trpieť tí najväčší poctivci.... :mee:
martin33AA
09.10.12,15:34
Od 01.10.2012 je nový zákon DPH - tzak drahá moja zabudaj "na prvú šupu". Všetko záleži na druhu činnosti ktorú budeš vykonávať, respp. služby kde ju budeš vykonávať. teda z pridanou hodnotou vyššou. Teda odborné činnosti ak máš v predmete činnosti a nie klasiky voľnáskou "sprostredkovanie a pod." A potom zmluvné vzťahy predkontrahované. Objednávky na tovary - zmluvy o odbere tovarou, zmluva o odbere služieb min. na 12 mesiacov. Najlepším sposobon je však starý zlatý "obrat". Ak náhodou to zázrakom vydokladuješ - o všetkom rozhodne danová kontrola aj tak /my sme mali 2- prvá námatková, druhá ofiacialna/.
damien11
28.03.13,12:43
​Ahojte, chcem sa syptat...
som zivnostnik, mam cistu historiu (uz niekolko rokov) s platbou DPH. Chcem si zalozit sro a nasledne poziadat byt platcom DPH. Prihliadaju na historiu a nemusim platit zabezpeku? Ma s tym niekto skusenost? Dakujem