Aankaa
10.12.12,16:15
Mrkvová polievka so zázvorom /recept z knihy od Pyca Moje jedlo/, pstruhy v alobale + zemiakovo-cviklovo-vajíčkový šalát s kyslou smotanou.
asedma
10.12.12,15:44
Kuracia polievka, rezne, ryba, zemiakovy salat zo vcera a dnes kapustnica.
Terezia13
10.12.12,16:49
mexický guláš s ryžou, príloha podľa chuti
Slayer666
10.12.12,19:53
Taka improvizacia bola nedavno. Mal som udene kuracie stehna a kel. Tak som na masle orestoval cibulu+mrkvu+petrzlen, kel som nakrajal a trochu na masti osmazil, potom som to pridal k tej zelenine, zalial vodou a dusil. Medzitym som uvaril (bez prikrytia) sosovicu a pridal som to k tomu aj s tou zredukovanou vodou a s tymi stehnami, aby sa ohriali. Potom som este zredukoval tu vodu, ktora ostala a bolo.

K tomu sumavsky knedlik - surove struhane zemiaky dame do sitka nad misku, zalejeme poharom horuceho mlieka, prebytocnu vodu zlejeme, ale skrob, ktory sa usadil v miske, pridame k zemiakom aj s trochou mlieka, ak treba. Este sol a muku a zamiesime cesto asi ako na halusky. Tesne pred varenim pridame na kocky pokrajane a osmazene rozky a tvarujeme omocenymi rukami knedliky asi ako mensi pomaranc. Varime 15 minut.
Zdenka175
11.12.12,07:45
Kurča s ryžou + kompót
evuš
12.12.12,09:08
..cesnačka, kuracie prsia zapekané v šampiňónovej omáčke so zemiakovým pyré..
Tweety
12.12.12,09:14
Hov. polievka, marinované bravčové rebrá, kyslá kapusta, spolu pečené na zemiakoch.
Žabinka
12.12.12,09:25
Paradajková polievka so syrom, pečená klobáska a jaternica, zemiaky.
kukučka
12.12.12,09:56
"Kvašne grule" :D :D :D
Smotanová zemiaková polievka, vylepšená množstvom korenín, slaninkou a spišskými párkami.
S domácim tmavým chlebom, netreba ani druhý chod.
Zdenka175
12.12.12,12:32
Špenátová polievka, a klobásky, zemiaky, cuketový prívarok :)
evaj63
12.12.12,18:03
Granadír s kyslými uhorkami.
katka 23
12.12.12,19:13
Slayer666
12.12.12,20:48
Takze zasa skladana kapusta, ale teraz verzia s kyslou kapustou. Takto som na to isiel:
Kapustu som vyzmykal a dusil na masti s vodou, solou, ciernym korenim a drvenou rascou.
Porkolt: mast, bravcove na kocky som poriadne osmazil, vybral som ho, dal som tam cibulu, poriadne som ju dlho restoval (pomaly), potom prisiel cesnak a jedna zelena cili papricka, potom spanielska udena paprika (Pimentón de la Vera, agridulce), ktora dala genialnu chut, no a vratit bravcove, podliat vodou a dusit.
Potom klasicky vrstvy kapusty, ryze, masa, klobasy (domaca, vyborna), kysla smotana s trochou mlieka a este raz od zaciatku. Musim ale povedat, ze viac mi to chuti so sladkou kapustou, teda ten (asi) povodny rumunsky recept, kde sa nakrajana kapusta osmazi na masti a ragu sa robi na masti s cibulou, mletym masom, paradajkami a tymianom. Bez klobasy. Ak ste ju neskusali, tak urcite vyskusajte.
travina
12.12.12,22:11
Skúsim so sladkou, vyzerá byť zaujímavé, ale dám tam aj cesnak, hodí sa mi k paradajkám a tymianu. Či pokazím chut?
Slayer666
13.12.12,08:01
Nemyslim, cesnak moze byt. A co sa tyka paradajok, neviem, ako bude fungovat konzerva z obchodu, lebo oni tam podla mna davaju nejaku kyselinu citronovu kvoli botulizmu, lebo su dost kysle. Vadilo to dost pri jednej cicerovej polievke, co som robil. Mozno tu nebude vadit, ale skusil by som kupit v Lidli ci Tescu Roma paradajky a nechal by som ich dojst a k tomu by som dal trochu slineho pretlaku. Ja som si totiz zavaril z trhu asi 25kg San Marzano (cize ma to vyslo asi za tretinovu cenu), a s tymi funguje vsetko, tak neviem, co funguje s kupovanou konzervou - davam na 0,5-0,6kg mleteho masa cca 300-400g paradajok (to je odhad, ze kolko asi z tej sedemdecky vyberiem). A mozes dat aj zelenu papriku, ak chces, to som tiez casto videl na rumunskych strankach, ale mne to prilis nepasuje. Tiez ryzu nie vzdy davaju, takze je to fajn, ak niekto chce obmedzit uhlohydraty.
Žabinka
13.12.12,09:31
Na žiadosť detskej časti rodiny som robila zase kolienka s kuraco-mrkvovo-zelerovo-brokolicovo-smotanovou omáčkou, polievka zo včera paradajková. Ja mám na obed len mandarínku..:cool:
jb0863
14.12.12,06:19
Polievka cesnaková, granadír s kyslou uhorkou.
Zdenka175
14.12.12,08:28
Opečený syr k zemiakom, a druhá možnosť sekaná
erzet
14.12.12,09:59
51. týždeň
Posledný v tomto roku a až do 7.1.2013
evaj63
14.12.12,16:04
Vajíčkova polievka, palacinky so šlahačkou, ovocím posypané strúhanou čokoládou.
bettylou
14.12.12,16:06
dusené ľadvinky na kyslej kapuste
pivko
15.12.12,11:26
Fuj
pivko
15.12.12,11:27
Fuj
pivko
15.12.12,11:28
Pravá sviečková na smotane , už tlačím duplu.;)
terezamaria
15.12.12,12:20
Zeleninová polievka s haluškami, segedínsky guláš, knedľa.
Ivana Š
15.12.12,12:26
dnes nevarím, dnes sa mi nechce nič lebo http://www.youtube.com/watch?v=EVeGmps6GJo

muž je v robote, deckám a mne je jedno čo spapáme - tak praženica a paradajkovo-cibuľkový šalát
Ivana Š
15.12.12,12:29
toto by som si dala :)
babka - ježibabka
15.12.12,14:03
Jablková žemľovka.
kukučka
15.12.12,15:45
Zase v rámci likvidácie nadmerných zásob som včera uvarila v jednom tlakáči zbytok starej veľkej fazule a urobila z nej prvýkrát pyré na spôsob gaštanového. Je to dobré, vyskúšajte. Jeme ho len tak na lístkovom ceste s créme fraiche.
V druhom tlakáči cícer na hummus, ale najprv z polovice rýchly šalát pre nečakanú návštevu.
terezamaria
15.12.12,15:54
Zase v rámci likvidácie nadmerných zásob som včera uvarila v jednom tlakáči zbytok starej veľkej fazule a urobila z nej prvýkrát pyré na spôsob gaštanového. Je to dobré, vyskúšajte. Jeme ho len tak na lístkovom ceste s créme fraiche.
V druhom tlakáči cícer na hummus, ale najprv z polovice rýchly šalát pre nečakanú návštevu.
Šalát na kyslo s cibuľou? Pridaj prosím v krátkosti recept, ďakujem.
ivuliatko
15.12.12,17:02
mňáááááám, aj ja...
ivuliatko
15.12.12,17:07
Už zase slížiková polievka (tuším sme nejakí maniaci), bravčové karé na prírodno so šampiňónmi, ryža a kyslé uhorky. Oficiálne bez dezertu, ale dnes sme piekli medovníčky a vanilkové rožky, tak nenápadne vyžierame "akože nepodarky" ;)
kukučka
15.12.12,21:09
Cícerový šalát
Varený cícer, dobrý syr, paprika, paradajka čerstvá aj sušená s olejom, domáca cesnaková tatarka, cibuľu som nedala
bettylou
15.12.12,21:57
xixi
bettylou
15.12.12,21:58
keby ešte brusnice k tomu boli...
verkaz
16.12.12,08:25
Tradične hovädzia polievka so slížami. Kôprová omáčka, hovädzie mäso a kysnutá knedla. Pár druhov drobností vianočného pečiva je už napečené, tak majú aj maškrtky.
Tweety
16.12.12,08:42
Gulášová polievka z dvoch druhov mäsa, hovädzie medailónky s ryžou, kompót.
lujza.j
16.12.12,08:54
subjekty "žerú" bodky dobre vedieť.... :-P
lujza.j
16.12.12,08:56
takú polievočku by som si veruže dala....
Tweety
16.12.12,09:00
škoda, že si ďaleko,
hubatá
16.12.12,09:11
hehe len aby si sa neprepočítala Osky ..........
hubatá
16.12.12,09:15
Aj ja chcem takú babku......
hubatá
16.12.12,09:19
Nič: nikto neni domaaaa, hurááá!
Ivana Š
16.12.12,10:34
polievka klasika nedeľná, vepřo - knedlo - zelo
dezert - ja neviem, asi kto si čo nájde
1/2 tvrdí že najlepší zákusok je klobáska, tá v chladničke je, aj hurka, aj tlačenka, aj krvavnička
synáčik ešte otravuje, že na večeru by mohli byť halušky - asi budú a zostane aj na zajtra, nebudem musieť variť
terezamaria
16.12.12,10:38
Ďakujem za receptík, bude to určite mňam....
evaj63
16.12.12,11:53
Polioevka kuracia s rezancami, dusené kuracie stehná s baby karotkou a hráškom, podlievané červeným vínom, ryža.
Slayer666
16.12.12,20:42
Rognons d'agneau au vin rouge
Tak som si tak listoval tou knihou od Elizabeth David - French Provincial Cooking. Ta kniha sa mi paci cim dalej, tym viac. Vacsina kucharskych knih po case prestane bavit, ale tato bavi stale viac. Clovek tam objavuje akosi nove veci. A tak citajuc jeden recept som si spomenul na dve male jahnacie ladvinky, co mam v mraze.

Po rozmrazeni som ich zbavil blanky a na tri hodiny namocil do teplej slanej vody. V chladnicke som mal este nejake kosti a iny odpad z krkovicky, tak som ich s cibulou a mrkvou (zeler ani petrzlen nebol doma) v rure poriadne opiekol a potom som klasicky (+ petrzlen a bobkovy list) z toho pripravil fantasticky hnedy vyvar.

Ladvinky som narezal na 1cm-ove pasiky, dal do hrnca so studenou vodou, priviedol k varu a varil asi minutu. Na masle som trochu osmazil tucnu slaninu nakrajanu na malicke kocky a pridal som ladvinky, susene suchohriby, trochu cerveneho vina, co ostalo v chladnicke, trochu toho vyvaru a petrzlen, tymian a bobkovy list. Sol a peper a prikryte som dusil asi 15 minut. Potom som odstranil bylinky (tzv. bouquet garni) a zredukoval som omacku, ktoru som nakoniec zahustil maslom. K tomu zemiakove pyre.
asedma
16.12.12,21:20
Dnes polievka z kacacich drobkov, pecena kacica, dusena cervena kapusta a domaca kysnuta knedla.
Žabinka
17.12.12,09:44
Dnes dojedáme zo včera: polievka zeleninová, srnka na horčici s ryžou a dusenou zeleninou, a zvýšil ešte kúsok orechovo-jablkovej štrúdle.
ivuliatko
17.12.12,14:53
K víkendovej polievke sme dnes urobili palacinky, dali sme si ich s jahodovým džemom vlastnej výroby, s čokoládou a šľahačkou. Zvyšok šľahačky si o chvíľu tresknem do kafe :)
asedma
17.12.12,15:59
Vcera vecer som musela dorabat knedlu, sb zase gulas a tak dnes sme mali veget, len sa zohrialo a papalo.Namiesto varenia som behla kupit kapra a naplnila suche kolaciky, pooblievala cokoladou a mam fajront.
Slayer666
17.12.12,20:09
Dnes opat improvizovana vecera. Nasiel som nejake kuracie prsia, ktore som rozmrazil. Ryzu som urobil klasicky na masle a cibulke. Prsia som urobil ako steaky na olivovom oleji. No a omacka vznikla pridanim cibule, cesnaku, potom suchohribov, 0,5dcl cerveneho vina a nakoniec asi 1,5 - 2 dcl toho hnedeho vyvaru, co ostal. Fajn - rychle a mimoriadne chutne.
trisestri
18.12.12,11:17
Zdenka175
18.12.12,12:40
Mäsové guľky v paradajkovej omáčke, knedlík :)
jb0863
18.12.12,12:55
Polievka zo sušených hríbov a francúzke zemiaky s kyslou uhorkou. Ostane aj na zajtra.
asedma
18.12.12,13:02
Ochuteny syr tofu s kuracimi prsami dusene spolu s hraskom, mrkvou, kukuricou a k tomu ryza, alebo aj s haluskami to bolo fajn a obloha baranie rohy.
anilah
18.12.12,16:42
Ryža a restovaná pečeň.
Žabinka
20.12.12,09:37
Segedínsky guláš s knedľou.. kvôli skúške kyslej kapusty..:D
Tweety
20.12.12,09:55
Špenátová polievka so smotanou a chlebovou krustou, bryndzové halušky so slaninkou.
Zdenka175
20.12.12,10:07
Granadír :)
asedma
20.12.12,14:48
dnes cesnacka a vysmazene filety s cibulovym salatom
Rozalka
20.12.12,18:43
Toto je téma o jedle, chcela by som poprosiť niekoho, kto už mrazil lokše, aké potom boli - či sa veľmi nezhoršila ich kvalita?
Ďakujem
osky
20.12.12,18:59
uz to tady voni...

parena brokolica a mrkva pokvapkane citronom a olivovym olejom,posypane velkou kopou pazitky.
k tomu 2 kocky rybej morskej filety udusene na vode,bez soli,pokvapkane olivovym olejom a citronom,normalne tam ma byt aj cesnak,
ale zajtra je v praci zur,tak si nedam,nech nepachnem ako cap.....

komu by sazdalo ze je na veceru neskoro,v mojej kure to je takto,takze nevadi.
lujza.j
20.12.12,19:43
Toto je téma o jedle, chcela by som poprosiť niekoho, kto už mrazil lokše, aké potom boli - či sa veľmi nezhoršila ich kvalita?
Ďakujem
nezhorší sa kvalita....všetky lokše ktoré konzumujeme kade-tade už boli mrazené...
wagner
20.12.12,20:25
Plnená paprika - treba uvolniť miesto v mrazáku:D
Zdenka175
21.12.12,15:46
Zemiakové placky
veruska
21.12.12,18:45
Toto je téma o jedle, chcela by som poprosiť niekoho, kto už mrazil lokše, aké potom boli - či sa veľmi nezhoršila ich kvalita?
Ďakujem

Ja pravidelne mrazím lokše (domáce). Keďže je môj synátor v ČR a lokše zbožňuje, tak ich po upečení pekne pobalíčkujem a šup s nimi do mrazáka. Aj omastené , aj suché. Sú výborné, ich kvalita vôbec neutrpí.
Zdenka175
22.12.12,10:49
U nás dnes kačka, no deťom moc nechutila
Kvaka
22.12.12,11:53
Polievka zo žltej fazuľky z mrazáka, strapačky s kapustou, mňam.
wagner
22.12.12,20:10
Polievka z kyslého mlieka, bude aj na zajtra a neviem či nie aj na štedrý deň na obed. Aspoň budem menej variť:D
jozka56
26.12.12,08:46
Dnes slepačí vývar s krupičnými haluškami, osmahnuté naložené bravčové karé, ryža, kyslé uhorky a čerstvý kompót z jabĺk.
avalik
26.12.12,08:55
vyvar z drobkov, pecena kacka, dusena kapusta, zemiakove knedle
trisestri
26.12.12,09:27
verkaz
26.12.12,09:35
Dnes slepačia polievka s krupicovými haluškami. Údenina opražená na masle, zemiaková kaša a kyslé uhorky. Koláčov je až - až.
evaj63
26.12.12,11:52
Nič, dojedáme vianočné a včerajšie menu.
ivuliatko
26.12.12,12:28
Zemiakový šalát od Štedrého večera a k nemu som vypražila druhú polovicu vianočného kapra. Včera sme mali na obed iba kapustnicu s chlebom a zajtra asi tiež, nevieme sa jej dojesť.
trisestri
26.12.12,19:00
Zemiakový šalát od Štedrého večera a k nemu som vypražila druhú polovicu vianočného kapra. Včera sme mali na obed iba kapustnicu s chlebom a zajtra asi tiež, nevieme sa jej dojesť.

este ze nam zvysil aj salat,lebo by som povedal ze sa opakujete. :):D /a ako kazdy rok to co bolo planovane na vcera a dnes,ako kazdy rok sa usetrilo na silvester a novy rok,toho roku pstruhy a svieckova/
evaj63
27.12.12,14:27
Na odlahčenie žalúdkov bolo dnes lečo zo surovej zeleniny, ale bez vajec, len s pikantnou klobásou a chlebom.
alaya1
28.12.12,08:22
terezamaria
28.12.12,08:41
Fašírka, zemiaková kaša, zeleninový šalát.
alaya1
28.12.12,08:43
mnam.....-)
jb0863
28.12.12,09:03
Včera sme dojedali rezne,šalát,kapustnicu a dnes na obed budú kúpené langoše.
evaj63
28.12.12,16:50
Zeleninová polievka s haluškami.
msa
28.12.12,20:45
predvčerom šošovicový prívarok s údeným mäsom, včera sme polievku - zemiaky pokyslo s volským okom, dnes sme robili zemiakové placky a kedže sme si pred vianocami kúpili pekárničku, chlieb už nekupujeme a každý deň máme čerstvý podľa vlastného uváženia, teraz beží s ražnou domácou múkou, úplne postačuje natretý s maslom. výborná vec.
msa
28.12.12,20:48
Zemiakový šalát od Štedrého večera a k nemu som vypražila druhú polovicu vianočného kapra. Včera sme mali na obed iba kapustnicu s chlebom a zajtra asi tiež, nevieme sa jej dojesť.

u nás tiež tak, varím každý rok 6litrový hrniec, akože môže ostať aj na dva dni a na druhý deň ju vždy spráskame, tak už sa tešíme na silvestra, že bude ďalšia. to bude ale taká mäsovo-klobásová, na štedrý deň robím len takú čistú so smotanou a hubami, zahustenú zápražkou s masla cibuľky a trošku múky.
katka 23
29.12.12,08:24
dnes a zajtra soté z kuracích pŕs, k tomu dnes cestovina, zajtra bude ryža + hranolky,polievka kuracia
pondelok Silvester - silvestrovská kapustnica s údeným kolenom, huby,sušené slivky, druhý chod plný pekáč živánky aby sme mali aj na Nový rok.
Všetkým Vám prajem veselého Silvestra a v Novom roku zdravíčka, šťastíčka a veľa dobrých nápadov pri kuchynskom sporáku.
verkaz
29.12.12,09:22
V ladničke som mala odloženú zemiakovú kašu, tak som urobila zopár guliek so slivkovým lekvárom a šúlancov s makom. Od zajtra to zase začne hodovanie, tak je dobré aj trochu dietnejšie jedlo.
KEJKA
29.12.12,09:36
pečené koleno s kyslou kapustou, chlebom
zeleninová polievka
večera - šošovica so zvyškom údeného vareného........
zákusky
hubatá
29.12.12,09:59
Zemiaková polievka a oschnutý makovník a kakovník. Je kríza, všetko treba pojesť pred silvestrovským obžerstvom.......
trisestri
29.12.12,13:29
polievka z hokkaido na odlahcenie a plus co sviatky ponechali.:)
evaj63
29.12.12,14:10
A musí sa stále varit'? Asi dám celej rodine povinnú diétu, aspoň do Silvestra.
terezamaria
29.12.12,15:53
Kuracia polievka s domácimi slížikmi, dusené morčacie mäso s uncle bensom, morčacie rezne, zemiaková kaša, ryža, kyslé uhorky, zeleninový šalát a teraz som dorobila chlebíčky. Mám návštevu, tak bolo treba viac.
Slayer666
29.12.12,17:14
Takze v mraznicke bolo nejake mlete maso uz neviem ako dlho, tak som sa rozhodol ho minut. V Lidli som kupil jednu flasu alsaskeho rulandskeho sedeho (pinot gris), podarilo sa mi take, co bolo oproti chladiacemu boxu, dolu hlavou a na zemi v kartone tak zasunute pod regalom - takze takmer idealne podmienky! Fakt prijemne vino a este bude pouzite na viac veci. Takze takto:

Lasagne al forno
Najprv som spravil tradicne bolonske ragu - proste povedzme na pol kila masa:
Nadrobno nakrajame nejaku cibulu, mrkvu a stopkaty zeler (primerane mnozstvo - dolezitejsi je postup nez presne mnozstvo) a stipku soli, idealne nerafinovanej (MA to lepsiu chut!). Na masle to na miernom plameni poriadne restujeme, aspon 15 minut, kym zelenina nie je sladka, ale este nie hneda. Pridavame postupne maso vzdy so stipkou soli, aby sme panvicu neochladili prilis. Idealny je vraj hovadzi krk, moze byt cast toho aj bravcove pliecko, niekto moze chciet dat aj trochu pecienky a idealne by sa malo nadrobno nasekat ostrym nozom (ja som potreboval minut mlete bravcove). Toto este aspon 15 minut restujeme, na trochu vyssom plameni snad, kym maso nezacne pekne hnednut. Ked uz sme s tym spokojni, pridame asi pohar mlieka a nastruhame trochu muskatoveho orechu a varime, kym nezmizne. Potom pridame pohar vina. Moze byt biele alebo cervene, ale musi mat nejake kyselinky, aby to jedlo ozivilo. Nakoniec pridame nejake paradajky. Ja som dal asi pol kila San Marzano, ktore mam zavarene. Omacka by nemala byt prilis paradajkova, tie su tam len ako vedlajsia surovina. Tak a teraz len nechat dlllllllllho varit, podlievat horucou vodou, ak treba a hlavne, neprikryvat! Doba varenia je minimalne dve hodiny, ale tradicne sa uznava viac - tri az pat a z vlastnej skusenosti mozem potvrdit, ze to ma potom lepsiu chut. Kludne to pripravte o den skor.

Potom besamel z asi pol litra alebo viac mlieka, asi tak stredne husty.

A teraz cesto. Nielenze nemozete pouzit kupovane lasagne, vy to priam nesmiete urobit. Tri vajcia a hladka muka (cca 200g). Vymiesit. Odpocinut. Tenko vyvalkat (nemalo by to mat prilis daleko od tahaneho strudloveho cesta a v Bologni sa naozaj vyuziva aj tahanie, aby sa dosiahlo tenke cesto ako na lasagne, tak aj na tagliatelle), pokrajat na obdlzniky ako 10x25cm, po piatich asi ich predvarit: Najprv hodime do vriacej a poriadne slanej vody na par sekund (tak 10-15 povedzme), potom ihned do misky so studenou vodou, aby sme zastavili var, potom ich premyjeme pod tecucou vodou a poukladame vedla seba na utierku, aby oschli. Ak ich nepremyjete, prilepia sa.

Teraz uz potrebujeme len asi 7-10 deka parmezanu nastruhat a vytriet plech maslom. Zmiesame besamel s ragu a ukladame najprv jednu vrstvu cesta, potom tenku vrstvu omacky a trochu parmezanu, a opat dalsiu vrstvu a tak dalej, kym nemame aspon sest vrstiev. Navrch rozotrieme este jednu vrstvu omacky ale cisty besamel, ak chceme a posypeme parmezanom, tentoraz stedrejsie. Zapekame pri 200°C na vrchnom razni asi 10-15 minut, kym nemame korku. Nema sa to zapekat dlhsie ako 15 minut.

Je to sice pracne, ale tak dvakrat do roka aj to treba. A je naozaj rozdiel medzi kupovanym cestom a domacim, napriek comukolvek, co si niekto moze snazit si nahovorit. Ak sa vam nechce robit cesto, urobte nieco ine, ved preco nie?
Zdenka175
29.12.12,17:35
Kurací perkelt k cestovinám :)
Tweety
30.12.12,10:01
Pečené kačacie stehná na kyslej kapuste a zemiakoch.
Mila123
30.12.12,10:08
u nás je dnes rajčinová s klinčekmi a strúhaným syrom, pečená sekaná, zemiaková kaša, kompót, kyslé uhorky, a rozmrazuje sa lístkové cesto, urobím jablkovú štrúdlu......
lujza.j
30.12.12,10:36
ja dávam aj trochu mletej škorice...:)
evaj63
30.12.12,11:43
Grilované kura s plnkou, ryža s hráškom a majoránkou, ovocný šalát.
kozlíček
30.12.12,12:26
Keďže zajtra sa lúčime s 2012-tkou,tak dnes som spolubývajúcim pripravil toto: http://www.youtube.com/watch?v=BPbMf6FPSCg a nenadávali.Ale ani ja som nepindal,čiže chutilo.Nepresviedčam,ale odporúčam.
veruska
30.12.12,19:02
Dnes domáci králik na smotane s haluškami - syn sa nevedel dojesť.
Melnick
30.12.12,19:12
Si šikulka, keď popri radení, stíhaš aj variť . :D:D:D a ešte k tomu aj koláč, no hotové Vianoce. :D:D:D
Melnick
30.12.12,19:16
Takže, po mesiaci som si zopakovala :
uvarenú zeleninku so syrom a šunkou v ryžovom papieri a k tomu ryžové rezance. Trocha šetrím žalúdky pred zajtrajškom.
Melnick
30.12.12,19:18
Neostalo trošičku ?
veruska
30.12.12,19:32
výborný nápad,robievam ryžové závitky s pórom a tofu,ale takto som ešte neskúšala
Melnick
30.12.12,19:32
urob , sú fakt dobré.
Zdenka 0705
31.12.12,05:28
si tie "kapsičky" zapekala? .. vyzerá to byť fajnové, ryžový papier mám :)
trisestri
31.12.12,09:17
mafo2253
31.12.12,09:29
ja takto robim držky,výbornééé...
Melnick
31.12.12,09:56
Narýchlo opražila .
evaj63
31.12.12,14:23
Silvestrovská kpustnica, údené a šalát. Koláčikov je dost' a ešte k tomu niečo slané. Prajem všetkým veselého Silvestra.
trisestri
31.12.12,16:20
presne aj ohnivy drzkovy gulas s knedlu je fajny
vema
01.01.13,08:00
Ja pekne začínam Nový rok, raňajky: 2 šamróny, 3 jablkové pité, čaj. Obed: pečený diviak, knedľa, kapusta. Večera: budú asi chlebíky obložené zo včera aj očká. Prajem šťastný Nový rok .
lavanda
01.01.13,09:14
U nás dnes novoročná juška (kapustová voda, klobása, sušené huby, lečky), šošovicový prívarok so zemiakmi, dusené bravčové pliecko.
lujza.j
01.01.13,19:26
ja som dnes toto....http://www.toprecepty.sk/fotky_nahled/0001/zemiaky-mojho-muza-8105.jpg
+ dresing .....smotana , syr, cesnak
Tweety
02.01.13,07:20
Novoročný obedík: hovädzia polievka s pečeňovými haluškami. Holúbky, kyslá smotana, deluxové šampáňo, koláčiky od Vianoc.
trisestri
02.01.13,10:15
kapustnica od Silvestra a udeniny od sviatkov.
Ivana Š
02.01.13,10:24
dnes bolonské špagety - kapustnicu sme dorazili včera
údeniny, chlebíčky a jednohubky nechcem vidieť aspoň 2 týždne
asedma
02.01.13,10:43
..tiez dojedame silvestrovsku kapustnicu, zemiakovu knedlu, udenu krkovicku s chrenom a sb zase vari huspeninu..
vnuk nelubi tieto jedla, vcera som mu v noci musela piect papriku so syrom a dnes ma chut na spagety s morcadelou
verkaz
02.01.13,10:46
mňam.... to krásne vyzerá a bude určite aj chutiť
Tweety
02.01.13,10:46
..tiez dojedame silvestrovsku kapustnicu, zemiakovu knedlu, udenu krkovicku s chrenom a sb zase vari huspeninu..
vnuk nelubi tieto jedla, vcera som mu v noci musela piect papriku so syrom a dnes ma chut na spagety s morcadelou
Na huspeninu máme chute už asi týždeň, ale stále, keď prídeme do obchodu a opýtam sa mäsiarky, či mi môže naložiť na tácku jednu porciu mäska na kočoninu, studzeninu(u nás to tak voláme), povie, že asi o hodinu dve bude zas narúbané, lebo práve došlo. Tak len slintám, ale neviem, či vydržím.
verkaz
02.01.13,10:48
Kapusnica bude ešte na zajtra. Dnes hovädzia polievka s domácimi rezancami a údenina pripražená na masle s opekanými zemiakmi a kyslou uhorkou.
lujza.j
02.01.13,12:23
ja síce zemiaky nejem, ale bolo to fajné...len treba nato fakt veľké zemiaky
evaj63
02.01.13,14:40
Ešte dojedáme zo Silvestra a kapustnica bude aj na zajtra.
asedma
02.01.13,16:32
..to sb mal schovane do zasoby v mraznicke
Žabinka
03.01.13,09:26
Už sme sa trochu otriasli zo sviatočných dobrôt :D, tak dnes máme pečené morčacie krídla s rozmarínom, cesnakom a slaninkou, opečené zemiaky.
Tweety
03.01.13,09:29
Dnes hŕstková polievka a dojedáme holúbky.
trisestri
03.01.13,09:42
Ivana Š
03.01.13,10:38
u nás dnes (zasa) bolonské špagety od včera - včera nejedli, boli sme (zasa) vinšovať - Alexandre najedli sa tam - (zasa) chlebíčkov tak budú dnes dojedať
lujza.j
03.01.13,10:55
ja som dnes vlastne od včera večera mala chuť na takéto niečo...
lístkové/z mrazáku/ cesto akože light:D z lidlu, gouda, parmadžány, niva/z mrazáku/, mozzarela, rajčice+ oregáno....cesto som prebehla oliv. olejom...
evaj63
03.01.13,14:18
Zostalo trochu údeného, tak hrachová kaša s opraženou cibul'kou a cbleba.
asedma
03.01.13,14:48
U nas cesnacka a marinovane kuracie prsia s cestovinou
asedma
03.01.13,14:50
mnam kasu bych si dala..
lavanda
03.01.13,15:55
Zelerová polievka, hráškovo-mrkvová ryža, paprikáš, marhuľový kompót.
katka 23
03.01.13,16:49
my máme zeleninovú polievku, zemiaky uvarené v šupke do chrumkava opečené na panvici a k tomu dusená kyslá kapusta s klobásou
lavanda
04.01.13,15:04
Polievka zelerová zo včerajška, segedínsky guláš, knedľa.
kukučka
04.01.13,15:24
demikát a špagety s tuniakom a cherry paradajkami
Mária Mojžišová
04.01.13,15:49
My dnes len ryžu s mrkvou. Máme tráviace problémy, hnačky, asi chrípka.:mee:
AlaNR
04.01.13,16:06
Huspenina. Celý víkend, bez pardónu ;)
lavanda
05.01.13,08:00
Slepačia polievka, pečené kurča na cibuli, varené zemiaky, zeleninový šalát. Ako dezert po obede banánová pena.
Mila123
05.01.13,08:09
u nás krúpková polievka a francúzske zemiaky, k nim či už kyslé uhorky, popr. zeleninový šalát....
Tweety
05.01.13,08:13
Dojeme hŕstkovú polievku a k tomu prírodné bravčové rezne, zemiaková kaša, hruškový kompót alebo nakladaná zelenina(alma papriky, karfiól, baranie rohy, zelené paradajky...)
Ivana Š
05.01.13,08:58
frankfurtská polievka (s párkami a fazuľou) a potom čo si kto nájde ;) v chladničke

zajtra rezne zemiaková kaša a zeleninový šalát
Zdenka175
05.01.13,11:31
Rizoto a langoše.
evaj63
05.01.13,12:34
Slepačia polievka s rezancami, zo slepačieho mäsa tatranské soté s ryžou.
ivuliatko
05.01.13,18:05
Po nekonečnom dojedaní vianočných a novoročných zásob včera a dnes rajčinová polievka a šampiňónové rizoto.
trisestri
06.01.13,10:21
msa
06.01.13,10:41
u nás dnes kyslá dusená kapusta , knedľa a pečený baraní chrbát na cibuli.
babka - ježibabka
06.01.13,11:59
Dojedáme. Od včera zostala šošovicová polievka s domácou klobásou a mala som od nového roku v náleve mäso, tok som dnes dorobila iba ryžu a k tomu uhorka. Namiesto dezertu si upečieme v mikrovlnke jabĺčka.
ivuliatko
06.01.13,12:16
Dnes slížiková kuracia polievka, rybie filé na masle, varené zemiaky, uhorky.
Dezert - ešte furt vanilkové rožky, medovníky, guľky, makovník, orechovník, linecké oné...
evaj63
06.01.13,15:55
Obed zo včera a na večeru domáca pizza- co dům dá.
osky
06.01.13,16:45
v mikroske????skoda jablcok.
AlaNR
06.01.13,18:52
Dotláčame huspeninu, napriek tomu:
Kyslá fazuľová polievka a lángoše... Banánová roláda s nutelou a šatôčky z lístkového cesta so slivkovým lekvárom ;)
wagner
06.01.13,19:45
Dnes plnená paprika(treba uvoľniť mrazák :D)
Kvaka
06.01.13,20:02
Dnes sme mali zeleninovo krúpkovú polievku (tú máme najradšej, vždy je iná) a pečené zemiaky s acidkom. Ja k tomu ešte jogurt z ovčieho mlieka.
Kvaka
06.01.13,20:05
Dnes plnená paprika(treba uvoľniť mrazák :D)My už sme plnenú pojedli, tú z mrazáku. Včera sme mali lečo, toho máme ešte dosť, ale zavarené.
wagner
06.01.13,20:17
Ja mám tej papriky ešte veľa, aj leča mám veľa
wagner
06.01.13,20:17
Jogurt z ovčieho mlieka je výborný.Mala som ho v piatok
erzet
07.01.13,06:41
Prajem úspešný rok 2013.
... a som späť.
2. týždeň
Žabinka
07.01.13,10:35
Tiež dojedáme.. Posledné porcie pečenej morky so zemiakovým šalátom.
anka_p
07.01.13,11:03
Zemiaková kyslá a špenátové halušky so syrovou omáčkou so šunkou a parmezánom :-) a ako dezert Tiramisu s kavičkou
lavanda
07.01.13,14:13
A kde sa dá zohnať?
lavanda
07.01.13,14:17
Chlebová zeleninová polievka, cestoviny s vajcom.

P.S. Na požiadanie pridávam recept na polievku: zo staršieho chleba odkrojím kôrku, striedku nalámem na kúsky a dám variť do vody so solčankou/vegetou. Keď je chlieb rozvarený, pridám v mixéri nasekanú zeleninu (mrkvu, petržlen, kaleráb, zeler) a chvíľu povarím, kým zelenina nezmäkne. Dochutím ešte soľou, mletým čiernym korením, prípadne masoxom a pridám v troške oleja rozmiešanú štipku červenej mletej papriky.
Ivana Š
07.01.13,14:53
osmažené bravčové karé predtým naložené v marináde (olej, soľ, mleté čierne, paprika, trošku čili, worčestrová a sójová omáčka a hlavne cesnak) s chlebíkom a zeleninou (joj tak teraz všetci smrdíme ;))
babka - ježibabka
07.01.13,17:20
Žiadna škoda. Tento rok sme mali veľa a s dedkom ich už surové s dedkom neužujeme hihihihi, tak ich dosť pečieme, strúhame s mrkvou a citrónom a budú aj tekuté, ale až koncom januára a tie používam na likéry.
evaj63
07.01.13,17:21
Zapekané slíže s tvarohom, orechami a hrozienkami, silná slepačia polievka- teraz pre zmenu synovi.
babka - ježibabka
07.01.13,17:26
Ten šalátik vyzerá dobre.
osky
07.01.13,17:29
obed
-parena brokolica,zeler a mrkva pokvapkana citronom a olivovym olejom,k tomu 1 pukancovy ryzovo-sojovy chlebik

vecera
-ladovy salat,cvikla,mrkva,pazitka,petrzlenova vnat,kocky bieleho tofu,olivovy olej,citron
Zdenka175
08.01.13,10:12
Kuracia polievka a kurča s ryžou alebo zemiakmi :)
Žabinka
08.01.13,10:16
Špajzové lečo s varenými zemiakmi.
kukučka
08.01.13,10:31
so slaninkou - akurát som išla napísať to isté
Tweety
08.01.13,10:42
Huspenina.
kozlíček
08.01.13,11:03
Huspenina.
zajtra aj ja,paprčky mám,kolená tiež,bravčové kože tiež,zelenina sa urodila aj zbytok je poruke,tak režem nato!:D
Ivana Š
08.01.13,11:12
palacinky - s džemom, nutelou alebo tvarohom
Kvaka
08.01.13,11:35
Lusková polievka a segedínsky guláš, bez knedle.
trisestri
08.01.13,11:49
meha
08.01.13,12:31
zemiakové lokše,zajtra bravčové na zelenine a knedľa
Ivana Š
08.01.13,12:51
hoď po mne pár lokšov :)
asedma
08.01.13,13:09
U nas rajcinova polievka a hliva ustricova na smotane s cestovinou
asedma
08.01.13,13:10
mnam a dobre su take dobre otukovene..
terezamaria
08.01.13,15:24
Kyslá hríbová polievka, francúzske zemiaky, kyslé uhorky.
osky
08.01.13,16:22
okrem tych uhoriek si do mna trafila,mozem prist,ci ste uz vypucovali hrnce???
terezamaria
08.01.13,18:18
V pohode, ja hríby varím 6 litrov a francúzske tiež ešte sú...namiesto uhoriek si dáš čalamádu..:-)
anka_p
08.01.13,20:35
tiež sme mali :-)
ivuliatko
08.01.13,20:44
Bez polievky, šošovicová omáčka s uvarenými vajíčkami a chlebíkom. Zlatý klinec programu: zostalo na zajtra! :D
osky
09.01.13,09:43
ja nelubim calamadu,ale to nevadi,tak dnes uz obed mam,zasanuj mi este cosi na zajtra-porusim aj svoju kurumnam.:-)
Žabinka
09.01.13,09:43
Cestoviny s pórovou omáčkou a strúhaným syrom.
osky
09.01.13,09:44
najlepsi je ten zlaty kliniec....super
osky
09.01.13,09:45
tak dnes na obed ladovy salat a 2 ryzovo-sojove chlebiky z kaufacu

vecera:dusena rybka na vode,pokvapkana olivovym olejom a citronom,k tomu parena brokolica,zeler a mrkva

ale zajtra idem k terezmarke na obed:-)
wirgi
09.01.13,09:51
Liptovská kyslá polievka s domácimi rezancami od včera a rizoto s mäsom a zeleninou, k tomu zaváraná cvikla.
asedma
09.01.13,10:18
aj nam zostalo, ale vecer uz sa budu piect jaternice..to ved chlapov treba zasytit
wagner
09.01.13,10:37
tak dnes na obed ladovy salat a 2 ryzovo-sojove chlebiky z kaufacu

vecera:dusena rybka na vode,pokvapkana olivovym olejom a citronom,k tomu parena brokolica,zeler a mrkva

ale zajtra idem k terezmarke na obed:-)
A čo dobré varí zajtra na obed? Že by som sa aj ja nanominovala, nemusím variť. Dnes pečiem chlebík, piekla som aj včera, ale bol taký dobrý, že som ho zožra..zjedla.
Chokma
09.01.13,11:40
tak dnes na obed ladovy salat a 2 ryzovo-sojove chlebiky z kaufacu

vecera:dusena rybka na vode,pokvapkana olivovym olejom a citronom,k tomu parena brokolica,zeler a mrkva

ale zajtra idem k terezmarke na obed:-)

mnam. ale pre mna len ako taka ceresnicka na torte... asi by som do mesiaca umrela od hladu. :) to chudnes alebo skusas nejaku teoriu o zdravej vyzive?
Zdenka175
09.01.13,12:16
Plnený kurací rezeň, zemiaková kaša alebo ryža, smotanová omačka
Ivana Š
09.01.13,13:54
dnes tzv. nedeľná polievka a sviečková omáčka s knedľou

zajtra - to isté :)
Tweety
09.01.13,13:55
dnes tzv. nedeľná polievka a sviečková omáčka s knedľou

zajtra - to isté :)
A potom, že si tu zle žijeme, keď v stredu niekto má nedeľnú polievku a k tomu sviečkovú. :---
lavanda
09.01.13,15:03
Krémová tekvicová polievka, hovädzie na horčici a kyslých uhorkách, ryža.
Ivana Š
09.01.13,16:01
A potom, že si tu zle žijeme, keď v stredu niekto má nedeľnú polievku a k tomu sviečkovú. :---

zabudla som napísať - že tzv. sviečkovú
(je robená z kuraťa z tej nedeľnej polievky)
Tweety
09.01.13,16:05
Ivanka čo je s tou fotečkou?
babka - ježibabka
09.01.13,17:21
Lečo z pohára s domácou klobásou a vajcami, chlieb.
Kvaka
09.01.13,17:44
Dnes zeleninová polievka s krupicovými haluškami, špagetky s mojim kečupom (iba môj sb) a ja som si rozmrazila z Vianoc posledné dva kúsky kapra v cestíčku. Po obede kefír.
evaj63
09.01.13,18:22
Rizoto z varenej sliepky so zeleninou, s kopou syra a cviklový šalát.
Marína
09.01.13,23:24
Dnes, ..... hm, vlastne už včera;) -
- pizza Hawai(čerstvá paradajk. omáčka, šunka, ananás, mozzarella)
- jelení vývar(jelení krk s kosťou, koreňová zelenina, domáce rezance)
- jelenie mäso, kôprová omáčka, čerstvá parená knedľa
- chlieb(raž, pšenica, špalda, ovsené vločky s klíčkami, zrná - ľan, slnečnica, sezam)
- ražný kvások, konečne som sa k nemu dopracovala. Má ešte len tri dni a kvasinky a baktérie sú riadne naštartované:D, veď im aj dožičím, riadne ich prikrmujem. Len tak ďalej, dúfam, že im to vydrží, chcem ho viesť zo 10 dní, nech vyzrie, polovica z neho "spí" v chladničke. To som teda zvedavá, ako ten kváskový chlieb dopadne, už sa na to teším.:)
Chlieb som sa snažila ozdobiť klasmi. Bol to prvý pokus, takže sa z neho musím poučiť.;) Steblá musia byť tenšie, na klasy cesto hustejšie, aby sa mi zrná nezlievali(strihala som nožnicami). Tiež mi praskol z dôvodu, že som ozdoby chcela "prilepiť" a tak som kúsok bielka zmiešala s vodou a zdola ozdoby potrela. Nie je to najlepší nápad, drží to síce perfektne ale ako bielok pri pečení vysychá cesto sťahuje, to chce rásť a tak chlieb praskne. Skúsim len s vodou.
lavanda
10.01.13,08:24
Ja mám z chleba najradšej prasknutú kôrku:).
Marína
10.01.13,09:21
Ľudka, ja tiež, ale takto ozdobený by nemal byť prasknutý, a naviac, ak to bol darček, preto nemám foto krájaného. Iným chlebom k prasknutiu aj dopredu žiletkou pomôžem, nech praská podľa mojej vôle.;-)
Zdenka175
10.01.13,12:23
U nás len francúzske zemiaky :)
Tweety
10.01.13,12:24
Pórová polievka, brynzdové pirohy.
Zvalik
10.01.13,12:35
Ahojte, u nás nápodobne ako u Majky,... bryndzové halušky a špenátová polievka:)
jb0863
10.01.13,12:38
aj u nás dnes boli len francúzske zemiaky
trisestri
10.01.13,12:54
katka 23
10.01.13,13:07
zajtra - zapekané rybie filé - bešamel, kyslá smotana, vajcia,navrch mexická zelenina a strúhaný syr, polievka šošovicová kyslá
ivuliatko
10.01.13,15:27
vraj "LEN"... aké rúhanie!!! šak to je mňamka!
evaj63
10.01.13,18:11
Huspenina s cibul'ou, octom a chlebom.
wagner
10.01.13,19:16
Dnes iba na rýchlo - placky z patizónu ( vybratý z mrazáka) k nim len lečo zavárané
wagner
10.01.13,19:27
Konečne som stiahla fotky z mobilu do PC a tu je výsledok môjho pečenia - chlebík:)
Zdenka 0705
11.01.13,09:40
Idem variť polievku z červenej repy, vyzerala úžasne, uvidím, či aj chutiť tak bude.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/212562221900039/?deid=1137&recept=1184
Tweety
11.01.13,09:43
Polievka včerajšia a k tomu dnes uvarené fliačky s kyslou kapustou.
Zvalik
11.01.13,09:44
Ahojte..., polievka cesnaková s golikami a čína s kuracích pŕs;)
Zdenka 0705
11.01.13,09:45
čo sú to goliky?
Anik
11.01.13,09:47
pošli pre manžela
Zvalik
11.01.13,09:52
Zdenka, to je ako slíže/rezance/ ... robísa to z hrubej múky vajíča a troškou soli, všetko sa to zmieša na na tvrdšie cesto a potom sa to cez struhádlo strúha a vyzerá to ako nepravidelné guličky
kukučka
11.01.13,10:01
Nevarím! Dnes máme bezmäsitý deň. :D
Ja som pri vianočnom pečení namlela veľa maku a orechov, tak som večer napiekla dva plechy rožkov a ešte aj lekvárové buchtičky s posýpkou v dvoch mafínových formách. Po upečení výdatne pocukrené a pokvapkané rumom. No pokvapkané, ako pokvapkané, skôr poliaté :--- :D
Zdenka 0705
11.01.13,13:42
aha, čosi ako strúhané melence u nás :)
Zdenka 0705
11.01.13,13:47
Idem variť polievku z červenej repy, vyzerala úžasne, uvidím, či aj chutiť tak bude.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/212562221900039/?deid=1137&recept=1184
polievočka fajná, trošku mi dala zabrať pri záverečnom dochucovaní, /aníz aj fenykel som nakoniec aj pomlela na mlynčeku a pridala už do hotovej + pár strúčikov cesnaku navyše, solčanka/ no a tá smotana s pažítkou a petržlenovou vňaťkou už bola len tá povestná čerešnička .... :) .. kto rád cvikľu, môžem doporučiť, nie je to fádne
asedma
11.01.13,14:32
Kysla sosovicova polievka s hribami a sisky s marhulovym dzemom
kukučka
11.01.13,14:35
Čítala som, ale ešte nevyskúšala - upiecť cviklu v rúre - zabalenú do alobalu .
Zdenka 0705
11.01.13,16:36
skúšala som, ale príprava /pečenie/ bolo dosť zdĺhavé http://www.coopclub.cz/carpaccio-z-cervene-repy/15708
evaj63
11.01.13,16:53
Žemlovka tvarohovo-jablková s troškou jahodového džemu- skoro sa o ňu pobili.
wagner
11.01.13,17:00
Slepačia polievka ( z mrazáka) k tomu som uvarila cestoviny. mimotemy nebol čas na varenie, vonku padal sneh, ja som lopatovala - celý deň:confused:
Zdenka 0705
11.01.13,17:10
lavanda
11.01.13,19:57
Šošovicová s párkom, kuracie rizoto, škoricové osie hniezda.
DanielaSL
11.01.13,20:32
My sme začali po tých prejedacích sviatkoch detox podľa Mačingovej. Sú tam úžasne chutné a ľahko pripraviteľné pokrmy. Akurát stále treba čosi variť. Zajtra napríklad robíme na obed mrkvový perkelt a na večeru cviklový šalát..ale z varenej cvikle.
tuta
11.01.13,20:36
jaj papcun... sa to u nás volá
branislavp
11.01.13,20:39
Hríbová polievka s krupicovými haluškami, zeleninovo pšenové rizoto, alebo slivkové guľky s orechami, uvidíme.
hubatá
11.01.13,20:56
Ja som dala do nej aj zemiaky pokrájané na kocky, lebo sa mi tej cvikly zdalo trocha veľa ........
Zdenka 0705
12.01.13,06:08
Dani, ale takéto varenie je pomerne rýchle, či?
Zdenka 0705
12.01.13,10:42
pečené zemiaky so slaninkou, poliate bryndzou rozmiešanou v kyslej smotane
erzet
12.01.13,10:48
pečené zemiaky so slaninkou, poliate bryndzou rozmiešanou v kyslej smotane

Aj slaninku si si tam dala?
ivuliatko
12.01.13,10:50
Včera a dnes bol koncert na želanie - mladšie dítě otravovalo, že sme dávno nemali kura na smotane s cestovinami. Teraz varíme huspeninu, tá by mala vystačiť aspoň na dva dni.
Mila123
12.01.13,10:52
a kura?
Zdenka 0705
12.01.13,11:05
však ako píšem, nečítaš?
katka 23
12.01.13,11:29
dnes sedliacka omeleta - susedka ma zásobila vajkami čerstvými :) hurááá
ivuliatko
12.01.13,13:01
kura úspešne spapkané (skôr zožraté) ako včerajší a dnešný obed :)
Zdenka 0705
12.01.13,13:06
také som veru už veľmi dávno nemala... dobrá suseda :)
Terezia13
12.01.13,18:25
drobková polievka, šampiony na cibulke s ryžou, jablkový a makový závin
Marína
12.01.13,18:30
Dnes sme mali lasagne - čerstvé cestoviny, hovädzie mäso, paradajky, parad. pretlak, červ.víno, soľ, korenie, bazalka; bešamel s muškátovým orechom a syrom gouda; na vrch syr parmigiano reggiano.
Včera večer som prvýkrát piekla chlieb len so žitným kváskom. Keďže som cesto poriadne nezabalila(nevygúľala), roztieklo sa mi. Našťastie som ho piekla v liatinovom hrnci. To tiež nebol najlepší nápad, lebo hrniec sa veľmi rozpálil a kôrka na bokoch a zo spodu je trochu tvrdá, aj keď som ju po upečení potrela vodou. Napriek tomu bol pekne pórovitý. A tá chuť!:) Je to o niečom úplne inom. Síce je ešte trochu kyslastý, je to však tým, že kvások je ešte veľmi mladý. Veľmi sa teším, že som sa na to dala. Pre istotu som upiekla ešte 2 chlebíky, do ktorých som tiež dala 150 g kvásku na 750 g múky ale tiež aj cca 10 g droždia.
lujza.j
12.01.13,18:41
Dnes sme mali lasagne - čerstvé cestoviny, hovädzie mäso, paradajky, parad. pretlak, červ.víno, soľ, korenie, bešamel s muškátovým orechom a syrom gouda, na vrch syr parmigiano reggiano.
Včera večer som prvýkrát piekla chlieb len so žitným kváskom. Keďže som cesto poriadne nezabalila(nevygúľala), roztieklo sa mi. Našťastie som ho piekla v liatinovom hrnci. To tiež nebol najlepší nápad, lebo hrniec sa veľmi rozpálil a kôrka na bokoch a zo spodu je trochu tvrdá, aj keď som ju po upečení potrela vodou. Napriek tomu bol pekne pórovitý. A tá chuť!:) Je to o niečom úplne inom. Síce je ešte trochu kyslastý, je to však tým, že kvások je ešte veľmi mladý. Veľmi sa teším, že som sa na to dala. Pre istotu som upiekla ešte 2 chlebíky, do ktorých som tiež dala 150 g kvásku na 750 g múky ale tiež aj cca 10 g droždia.
všetko dokonalé....aj chlieb ako vždy....by si mohla piecť chlebík pre nejakú pekárničku, ale že "zákazkove pečenie chlebíka":D
Marína
12.01.13,19:27
všetko dokonalé....aj chlieb ako vždy....by si mohla piecť chlebík pre nejakú pekárničku, ale že "zákazkove pečenie chlebíka":D
Lujzi, ďakujem.:) Na to zabudni;):D, to by ma absolútne nebavilo, mňa len tak, v malom, pre nás a občas prekvapím priateľov. Až sa mi to teraz zdá neuveriteľné, že som už mesiace v obchode nekúpila žiaden chlieb, iba občas rožky, ak potrebujem strúhanku.

Dodatok: Je toto možné? Už som počula koľko stojí taký chlieb, ale veľmi som tomu uveriť nechcela, ale je to tak(napr. tu (http://www.webareal.sk/www-biodomov-sk/eshop/9-1-Bio-chlieb-a-pecivo/0/5/261-BIO-Celorazny-kvaskovy-celozrnny-chlieb)). Že by som sa na to predsa len dala?:D
wagner
12.01.13,20:17
Kyslá kapusta - bez mäsa, so zemiakmi, aj zahustená zemiakom, vyprážaný karfiol. Ako prílohu ku karfiolu som si dala sudovú kapustu.
kukučka
12.01.13,21:33
Evi, ale múku si dala predpokladám aj pšeničnú. Skús len špaldovú a ražnú a daj foto. ;)
bettylou
12.01.13,23:06
šaninu