petomor
12.09.12,17:01
zdravím..potrebujem zistit jednu vec...moja manzelka ukoncila pracovný pomer v skusobnej dobe.
je učitelka..skoncila jej zmluva 30.6.2012..dostala novu zmluvu, od 1.7..ostalo jej 24 dni starej dovolenky, ktoru si zacala cerpat 1.7....22.8.2012 ukoncila pracovný pomer dohodou...aku nahradu dostane za dovolenku za mesiac august?..viete mi nejako poradit?
Tweety
12.09.12,15:38
zdravím..potrebujem zistit jednu vec...moja manzelka ukoncila pracovný pomer v skusobnej dobe.
je učitelka..skoncila jej zmluva 30.6.2012..dostala novu zmluvu, od 1.7..ostalo jej 24 dni starej dovolenky, ktoru si zacala cerpat 1.7....22.8.2012 ukoncila pracovný pomer dohodou...aku nahradu dostane za dovolenku za mesiac august?..viete mi nejako poradit?
V novom zamestnaní od 1.7. čerpala dovolenku z predch. zamestnania? Starú nevyčerpanú dovolenku jej mal preplatiť zamestnáv. pri skončení PP. V novom jej vznikla len dovolenka za odpracované kalendárne dni.
petomor
13.09.12,07:09
Ona pracovala u toho isteho zamestnavatela...len dostala novu zmluvu.Tak cerpala staru dovolenku.No a v auguste este neodpracovala vlastne nic...ale cerpala vlastne novu dovolenku...
veronikasad
13.09.12,07:14
Ona pracovala u toho isteho zamestnavatela...len dostala novu zmluvu.Tak cerpala staru dovolenku.No a v auguste este neodpracovala vlastne nic...ale cerpala vlastne novu dovolenku...
Manželka má nárok na 7/12 ročného nároku na dovolenku. Za mesiac august jej nárok na dovolenku nevznikol.

Pozri

§ 110
Spoločné ustanovenia o dovolenke
Na začiatok (http://www.porada.sk/t199399-zakonnik-prace-od-01-01-2012-do-31-12-2012-a.html#hore)

(1) Týždňom dovolenky je sedem po sebe nasledujúcich dní.

(2) Za nepretržité trvanie pracovného pomeru sa považuje aj skončenie doterajšieho pracovného pomeru a bezprostredne nadväzujúci vznik nového pracovného pomeru zamestnanca k tomu istému zamestnávateľovi.