Lesaka
13.09.12,07:01
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či má nárok finančný manager na províziu, v oblasti sprostredkovania a vybavenia úveru. Je normálne, aby si takýto človek vypýtal províziu 1.880,- eur a ešte popri tom zbabral a domotal úvery?Myslím priamo od klienta a k tomu, ešte dopredu pred vybavovaním?Okrem iného nebola, ani spísaná žiadna zmluva s takýmto agentom o sprostredkovaní úveru a teraz nastali problémy, ktoré spôsobil neodbornou prácou. Ako sa brániť aby sa ten človek, zodpovedal za svoje chyby.Tento človek je platení firmou, pri úveroch je platení bankou myslím provízne a dovolí si pýtať otvorene od ľudí na ruku, vysoké provízie a to pred svojou prácou, ktorú ešte nevie, či vôbec vykoná. Poradte mi ďakujem.
pepsikova
13.09.12,05:58
..odvažujem sa dúfať, že si tú províziu nezaplatila, ale hneď po tomto ozname si ho nahlásila zamestnávateľovi!!...lebo už to, že nemáš žiadnu zmluvu s ním a on pýta peniaze dopredu by mi bolo divné...
..treba dokázať, že (ak) si mu vyplatila peniaze dopredu,má predsa zamestnávateľa, tomu prípad predložiť a žiadať nápravu...
Braňo
13.09.12,06:04
podľa môjho názoru finanční sprostredkovatelia dostávajú dosť vysokú províziu od bánk, nieto aby som mu ešte niečo platil. Neviem, aký máš doklad o zaplatení.
Zita5
13.09.12,06:09
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či má nárok finančný manager na províziu, v oblasti sprostredkovania a vybavenia úveru. Je normálne, aby si takýto človek vypýtal províziu 1.880,- eur a ešte popri tom zbabral a domotal úvery?Myslím priamo od klienta a k tomu, ešte dopredu pred vybavovaním?Okrem iného nebola, ani spísaná žiadna zmluva s takýmto agentom o sprostredkovaní úveru a teraz nastali problémy, ktoré spôsobil neodbornou prácou. Ako sa brániť aby sa ten človek, zodpovedal za svoje chyby.Tento človek je platení firmou, pri úveroch je platení bankou myslím provízne a dovolí si pýtať otvorene od ľudí na ruku, vysoké provízie a to pred svojou prácou, ktorú ešte nevie, či vôbec vykoná. Poradte mi ďakujem.

Napíšte sťažnosť do NBS.Ak je finančný sprostredkovateľ, tak je registrovaný v NBS a pracuje na základe licencie .On dostane províziu z banky , pokiaľ má s nimi zmluvu .Tieto služby nemôže vykonávať na základe živnostenského listu.Ak sa takto správa a NBS zváži, môžu mu odobrať licenciu .
Zita5
13.09.12,06:18
Napíšte sťažnosť do NBS.Ak je finančný sprostredkovateľ, tak je registrovaný v NBS a pracuje na základe licencie .On dostane províziu z banky , pokiaľ má s nimi zmluvu .Tieto služby nemôže vykonávať na základe živnostenského listu.Ak sa takto správa a NBS zváži, môžu mu odobrať licenciu .

Ešte dopíšem .....on môže pracovať sám na základe licencie , ale môže byť aj podriadeným FA...čiže pracuje pod niekym ......a ten niekto má s bankou zmluvu ....dostane vyplatenú províziu ...a potom vyplatí províziu podriadenému agentovi .Takže ešte pýtať okrem uvedeného od občana takú sumu ...hmm to je opovážlivé .
profesional
21.09.12,11:28
Zakon neumoznuje aby financny makler bol plateny financnou instituciou a zaroven klientom. Ak chce byt plateny klientom, musi mat od NBS maklersku licenciu. Podaj na neho staznost na NBS.