Zita5
13.09.12,09:33
Neviem či sa to niekoho týka, ale upozorňujem a prikladám
AdaMtiM
13.09.12,07:45
Vďaka. Ak teda správne rozumiem - ak predpokladáme HV za 2012 vo výške menej ako 3 mil. eur /alebo bol náš HV za r. 2011 / - nemáme povinnosť odvodu a na DÚ nič nenahlasujem. Tak?
Zita5
13.09.12,09:06
Vďaka. Ak teda správne rozumiem - ak predpokladáme HV za 2012 vo výške menej ako 3 mil. eur /alebo bol náš HV za r. 2011 / - nemáme povinnosť odvodu a na DÚ nič nenahlasujem. Tak?

Dostala som od Vás SS...že nik v téme nereaguje ....no neviem ani ja dať fundovanú odpoveď .Pokiaľ patríte medzi vymenované regulované osoby v zákone a týka sa Vás priamo tento zákon , tak by bolo vhodné sa na to spýtať Vašej správkyni dane .Samozrejme si treba ešte k tomu preštudovať zákon.
Peto14
20.11.12,10:04
Dobrý deň.
Chcel by som sa opýtať, či zahraničná farmaceutická spoločnosť, ktorá na Slovensko dodáva lieky na základe oprávnenia udeleného zodpovednou inštitúciou členského štátu jej sídla, nemá na Slovensku sídlo, miesto podnikania ani organizačnú zložku a nevzniká jej povinnosť viesť účtovníctvo, nie je registrovaná na Slovensku pre daň z príjmov právnických osôb a nevzniká jej ani povinnosť podávať daňové priznania k dani z príjmov právnických osôb, je na Slovensku registrovaná pre účely slovenskej DPH ako zahraničný platiteľ dane podlieha zákonu 235/2012 Z. z. o osobitnom odvode z podnikania v regulovaných odvetviach.
Ďakujem pekne za odpoveď.