afrodita3108
13.09.12,09:58
Dobrý deň,
mám otázočku, Keď mám zamestnanca zamestnaného na dohodu a chcem mu dať výpoveď, lebo už pre mňa nič nevykonáva môžem mu výpoveď poslať poštou? Keďže nieje dostupný? alebo ho mám sa snažiť vyhľadať a musí mi výpoveď podpísať? Prosím dosť mi to súri. Ďakujem za skorú odpoveď
kn-alka
13.09.12,08:08
Nepíšeš, na základe akej dohody, ale tipujem na dohodu o pracovnej činnosti:

ZÁKONNÍK PRÁCE

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

Doručenie môže byť aj poštou, najlepšie do vlastných rúk.
afrodita3108
13.09.12,08:20
Ďakujem veľmi pekne