jersseyke
13.09.12,12:59
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či ma môže zamestnávateľ prepustiť v skúšobnej dobe ( to viem že môže), ale on mi dáva následne podpísať novú pracovnú zmluvu a zase so skúšobnou dobou. To je správne?
Prvá prac.zmluva bola od 13.06.2012 - skončenie 12.09.12 ( 3-mesačná skúšobná doba) a teraz nová zmluva od 13.09.12 a so skúšobnou dobou mesačnou.
Tweety
13.09.12,11:10
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či ma môže zamestnávateľ prepustiť v skúšobnej dobe ( to viem že môže), ale on mi dáva následne podpísať novú pracovnú zmluvu a zase so skúšobnou dobou. To je správne?
Prvá prac.zmluva bola od 13.06.2012 - skončenie 12.09.12 ( 3-mesačná skúšobná doba) a teraz nová zmluva od 13.09.12 a so skúšobnou dobou mesačnou.
PP v SD môže skončiť hocikedy. AK s tým postupom nesúhlasíš, nepodpisuj, je dosť neštandardný.
drobeceva
13.09.12,11:15
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či ma môže zamestnávateľ prepustiť v skúšobnej dobe ( to viem že môže), ale on mi dáva následne podpísať novú pracovnú zmluvu a zase so skúšobnou dobou. To je správne?
Prvá prac.zmluva bola od 13.06.2012 - skončenie 12.09.12 ( 3-mesačná skúšobná doba) a teraz nová zmluva od 13.09.12 a so skúšobnou dobou mesačnou.

pravdupovediac, ťažko pochopiť špekuláciu z-ľa...ide o opätovné uzatvorenie PP - skúšobná doba nie je možná
kn-alka
13.09.12,11:17
ZÁKONNÍK PRÁCE


§ 45
Skúšobná doba


(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace, a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, je najviac šesť mesiacov.

(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

(3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.

(5) V kolektívnej zmluve možno odchylne od odseku 1 dohodnúť maximálnu dĺžku skúšobnej doby, ktorú je možné dohodnúť so zamestnancom v pracovnej zmluve, najviac šesť mesiacov a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, najviac deväť mesiacov.

(6) V kolektívnej zmluve možno odchylne od odseku 2 dohodnúť, že skúšobná doba sa nepredlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca a ďalšie objektívne dôvody, o ktoré sa predlžuje skúšobná doba vrátane času prekážok v práci na strane zamestnávateľa.
jersseyke
13.09.12,11:24
Aha ale keď mi dá na dobu neurčitú tak môže zase aj so skúšobnou dobou...
ďakujem pekne za poradenie...
drobeceva
13.09.12,11:26
nie, ani pri dobe neurčitej nemôže dať SD
Tweety
13.09.12,11:41
Evka pri dobe určitej len nemôže