standy1
13.09.12,17:56
Ako robiť inventarizáciu pokladničnej hotovosti? Nastúpila som do firmy a tam to robia tak, že hlavná pokladnička napíše do pokladničnej knihy, že bola vykonaná inventarizácia podľa zákona........, že účtovný stav súhlasí so skutočným stavom a podpis. Nemal by byť zo zákona o tom nejaký zápis a mincovka?
veronikasad
13.09.12,15:58
Len napíše, alebo aj prepočíta pokl.hotovosť ?
standy1
13.09.12,16:03
hotovosť prepočíta...len mi ide o to či to stačí napísať do pokladničnej knihy?
Tweety
13.09.12,16:05
hotovosť prepočíta...len mi ide o to či to stačí napísať do pokladničnej knihy?
Nie, len zápis v pokladničnej knihe nestačí.
standy1
13.09.12,16:12
a ako by to teda malo byť?
veronikasad
13.09.12,16:13
a ako by to teda malo byť?
Treba vyhotoviť inventúrny súpis hotovosti, s dátumom vykonania inventarizácie a podpisom hmotne zodpovedného pracovníka a pracovníka, ktorý inventarizáciu vykonal.
Ľaľa
04.04.13,13:43
Dobrý deň, prosím Vás je potrebné robiť aj inventarizáciu stravných lístkov a poštových známok 4 x do roka? Ďakujem.
Tweety
04.04.13,14:21
Dobrý deň, prosím Vás je potrebné robiť aj inventarizáciu stravných lístkov a poštových známok 4 x do roka? Ďakujem.
Nie, len hotovosť je taxatívne daná.
Buková
04.04.13,16:46
Ja to robím nasledovne:
Prepočítať finančnú hotovosť fyzicky za každú pokladnicu zvlášť, vypracovať mincovku podľa skutočnosti, podpísať zodpovednou osobou, a účtovníčkou, a konateľom. ( resp. osobami, ktoré boli na inventúre )
V JÚ - 4 x do roka vypracovať mincovku podľa fyzického prepočítania - a to skontrolovať v peňažnom denníku,
v PÚ - každý mesiac z pokladnice, a fyzicky aj v ERP a skontrolovať podľa zostatku podľa poslednej dennej uzávierky z ERP, za každú pokladnicu zvlášť.
Stravné lístky prepočítať zostatok, poukazy zo Sodexo, Doxx - mesačne tiež prepočítať, mincovku cez inventarizačný protokol. Poštovné známky dávam do spotreby, nenakupujem vo veľkom množstve, platím denne na pošte.
Ľaľa
05.04.13,02:59
Nie, len hotovosť je taxatívne daná.
Budem hľadať aj sama, ale prosím Vás, kde je to uvedené? V zákone o účtovníctve? Ďakujem. Už som to našla, je to zákon o účtovníctve. Ďakujem aj za predchádzajúce odpovede.