newmind
14.09.12,11:27
Pozdravujem poradaci. Zijem si tak pokojne v radovej zastavbe a zistujem ako sa suded zo severnej strany zmenil na workoholika. Opisem pre predstavu:
- napadlo ho, ze zacne chovat prasata a to hned 2...sranda nie, pocujuc male kvikajuce stvorenie, sidliace 3m vzdusnou ciarou od mojho bazena je strasne zabavne. O smrade ani nehovorim, tesim sa na potkany :D
- objavil nove hobby, kupi srot auto a preraba ho v garazi /teraz ho strieka/, cize vsetky karosarske, lakovnicke prace rovno pod mojim oknom. Cize smrad z karbobrusky, laku je na dennom poriadku.
-ked nelakuje auto, stava pristresok pre auto takym sposobom, ze kupi neopracovane hranoly a potom ich 2 tyzdne spolu so zenou hobluju v garazi /o smrade o prachu ani nehovorim/
- na dovazok, ich kuchyna je situovana vedla mojej izby - keby niekto pocul ich hadky, ktore su na dennodennom poriadku /slova, ktorymi castuje manzelku tu radsej nenapisem/ som z toho vazne unaveny. Mame dost hrube tehlove steny, ale co je vela to je moc.

Co mam z tymto clovekom robit? nemam cas na sudne spory, ale ked sa nahnevam budem zly. Nechapem ako vobec moze normalneho cloveka napadnut chovat prasata alebo lakovat auto v radovej zastavbe, pre mna je to nieco nepochopitelne.
Letko
14.09.12,09:44
Dohodni sa s nim, že jedno prasa ti predá, budeš mať chutnú bravčovinku :)
vratnik
14.09.12,11:28
Mne vadí podobný sused s bazénom, cez leto mu chodilo na záhradu niekoľko rodín, sedeli celý deň v záhrade, ženy kvákali, deti robili hluk a pár krát mi do záhrady padla lopta.
pepsikova
14.09.12,11:35
...ja som mala kedysi suseda, býval na prízemí a veľmi mu vadili deti, čo behali po schodoch, tam sme nemali výťah..takže schodisko plne využívané novoosídlencami v 4-posch. bytovke...otvoril si hubu na mňa..smola, poslala som ho bývať pod horu...inak sa nedalo!...susedské spory sú najhoršie, čo môže byť, sme málo tolerantní...doporučujem postaviť vysoký múr a mať svoj dom-svoj hrad...lebo na svojom pozemku si sused môže robiť, čo chce...že to tebe vadí-nuž,nájdi niečo, čo bude vadiť susedovi..(semotamo sú susedia aj takí zákerní, že robia naprotiveň, ak vidia, že to niekoho jeduje(čo tak pílenie dreva na cirkulárke, každý deň v inom čase a pekne potroške-myslíš, že sa sused neozve?..možno sa dohodnete)
danushka
14.09.12,12:04
K prasatám sa nevyjadrujem, ale vyjadrím sa k tomu ,,šrotu".
Tebe môže byť jedno, do čoho investuje svoje peniaze sused, nikto nikmu nedáva právo niekoho súdiť či si kúpi to, či ono. Opísal si to, akoby si sused spravil pod Tvojimi oknami lak. dielňu a mal by Ťa výparmi z lakov sužovať dlho predlho, veď dolakuje a už nebude.
Dohodbľuje a už nebude. Trošku tolerantnosti nezaškodí.
To, že je on a jeho manželka temperamentnejšieho naturelu tiež nie je Tvoja vec. Ak ruší nočný kľud, zavolaj políciu. Ak máš podozrenie na fyzické násilie, oznám to patričným úradom.

Teba by som za suseda nechcela. Podľa všetkého by Ti prekážalo aj to, keby mi v nedeľu prihoreli rezne na šporáku, považoval by si to za nadmerné obťažovanie pachom. ;)
buchač
14.09.12,13:19
Pozdravujem poradaci. Zijem si tak pokojne v radovej zastavbe a zistujem ako sa suded zo severnej strany zmenil na workoholika. Opisem pre predstavu:
- napadlo ho, ze zacne chovat prasata a to hned 2...sranda nie, pocujuc male kvikajuce stvorenie, sidliace 3m vzdusnou ciarou od mojho bazena je strasne zabavne. O smrade ani nehovorim, tesim sa na potkany :D
...šak kúp vzduchovku ...potrénuješ , nikdy nevieš , kedy sa presné oko zíde ...
- objavil nove hobby, kupi srot auto a preraba ho v garazi /teraz ho strieka/, cize vsetky karosarske, lakovnicke prace rovno pod mojim oknom. Cize smrad z karbobrusky, laku je na dennom poriadku.
-ked nelakuje auto
...to koľko vrstiev dáva ???......alebo sa tam striedajú tie šroty ...???
, stava pristresok pre auto takym sposobom, ze kupi neopracovane hranoly a potom ich 2 tyzdne spolu so zenou hobluju v garazi /o smrade o prachu ani nehovorim/
...ja už pomaly mesiac ...no a ???
Ešte dokonca poviem ..." sused , zasa idem cirkulárku nažhaviť "...
- na dovazok, ich kuchyna je situovana vedla mojej izby - keby niekto pocul ich hadky, ktore su na dennodennom poriadku /slova, ktorymi castuje manzelku tu radsej nenapisem
...šak daj ...možno sa niečomu naučíme ...
/ som z toho vazne unaveny. Mame dost hrube tehlove steny, ale co je vela to je moc.
...aj tie štuplíky ešte existujú...

Co mam z tymto clovekom robit? nemam cas na sudne spory, ale ked sa nahnevam budem zly. Nechapem ako vobec moze normalneho cloveka napadnut chovat prasata alebo lakovat auto v radovej zastavbe, pre mna je to nieco nepochopitelne.
Včul vážnejšie ...
Proti prascom sa dá vždy bojovať ...či dvojnohým , či štvornohým...
Auto si môže tiež dať dokopy ...servis by som tiež nejak nerád ...
Prístrešky snáď ale nie sú ešte zakázané ...
Že sa hádajú ???...ich vec ...
Že počuješ ???....šak zadri raz na verejnosti ( obchod , pošta ...) ...." ej susedovci , ale bolo u vás včera veselo , to čo ste mali sexi orgie " ...


Teba by som za suseda nechcela. Podľa všetkého by Ti prekážalo aj to, keby mi v nedeľu prihoreli rezne na šporáku, považoval by si to za nadmerné obťažovanie pachom. ;)
...tak veru .....tak ...



...a ozaj .......radšej trochu hlučnejší sused , ktorý sa vyzná v tých remeselných prácach , ako nejaký Trulík , ktorý by len zbytočne pindal a staral sa do iných ....
Oliwa
14.09.12,13:34
Čo by za to dal taký pán Dobrovodský z Malaciek, keby mohol byť na Tvojom mieste...! Tvoj sused by bol preňho "modré z neba"!
allgreen
14.09.12,13:49
existuje nejaky pan Melisko z Prievidze a toho by si za suseda urcite nechcel mat. Tu ho jeden zo susedov nahraval ked zena nekupila cibulu:
http://www.youtube.com/watch?v=bpmSDBkHDAA
a tu ked nasiel na hajzli mravce http://www.youtube.com/watch?v=p96Ig2ip2kE&feature=related
a je ich kopa dalsich.
Ja mam napr v susedstve zamocnicvo,autobusku-konecnu a krcmu. Tiez sa neteším ked mi niekto pozvracia plot alebo si s chuti kopne, ale nesnazim sa s toho robit si velku hlavu, naco?
Topas
14.09.12,14:41
My máme v blízkosti družstvo, takže si smradu tiež užijeme. A tiež stále niektorý zo susedov v lete kosí, alebo reže drevo. No my tiež kosíme alebo sa niečo brúsi, reže. Je to o vzájomnej tolerancii. Tak ako sa nám niekedy zdajú hluční susedia, aj my sme pre nich niekedy hluční.
A možno aj ty v niečom prekážaš svojmu susedovi.
dunlop007
14.09.12,15:30
:-(
buchač
15.09.12,07:29
Pozdravujem poradaci. Zijem si tak pokojne v radovej zastavbe a zistujem ako sa suded zo severnej strany zmenil na workoholika. Opisem pre predstavu:
Nechapem ako vobec moze normalneho cloveka napadnut chovat prasata alebo lakovat auto v radovej zastavbe, pre mna je to nieco nepochopitelne.

My máme v blízkosti družstvo, takže si smradu tiež užijeme.

Neporovnával by som neporovnávateľné .....
Erzebeth
16.09.12,14:12
To, čo si opísal. by ti vadiť nemalo. Ľudia predsa stále niečo robia. Mne to teda nevadí. Čo my máme ako susedia v dohode, je že nepúšťa nikto hudbu na dvore. Lebo každý má rád niečo iné a keby susedovi zľava hrala dychovka, susedovi sprava rock, mne vážna hudba, asi by nikto nespieval. Dovolené je však spievať a vyhrávať ak sa oslavuje, pri rôznych posedeniach keď už je veľká veselosť. Vtedy je dovolené aj do rána.