Jano271
15.09.12,08:17
Ahojte potreboval by som zistiť dokedy som povinný zamestnávateľovi doručiť priepustku o návšteve lekára resp. doprovod rodinného príslušníka ďakujem
Tweety
15.09.12,10:02
Ahojte potreboval by som zistiť dokedy som povinný zamestnávateľovi doručiť priepustku o návšteve lekára resp. doprovod rodinného príslušníka ďakujem

§ 144
Spoločné ustanovenia o prekážkach v práci

(1) Ak je prekážka v práci zamestnancovi vopred známa, je povinný včas požiadať zamestnávateľa o poskytnutie pracovného voľna. Inak je zamestnanec povinný upovedomiť zamestnávateľa o prekážke v práci a o jej predpokladanom trvaní bez zbytočného odkladu.

(2) Prekážku v práci a jej trvanie je zamestnanec povinný zamestnávateľovi preukázať. Príslušné zariadenie je povinné potvrdiť mu doklad o existencii prekážky v práci a o jej trvaní.

(3) Ak má zamestnanec nárok na pracovné voľno bez náhrady mzdy, zamestnávateľ je povinný mu umožniť odpracovanie zameškaného času, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.
Jano271
16.09.12,07:11
:-) umožnil som návštevu lekára a teraz čakám už týždeň na priepustku. potrebujem si porobiť dochádzku, dokedy mám čakať. dám dotyčnej osobe vypísať dovolenku či?
ivka70
16.09.12,08:08
Na to by si mal mat interny predpis, kedy je zamestnavatel povinny dorucit ti priepustku aj fyzicky.
Zvycajne firmy na to maju definovane max. 3 dni.

A to uz tyzden ten pracovnik nebol v praci?
Tweety
17.09.12,06:39
:-) umožnil som návštevu lekára a teraz čakám už týždeň na priepustku. potrebujem si porobiť dochádzku, dokedy mám čakať. dám dotyčnej osobe vypísať dovolenku či?
Ak nie je žiaden doklad o tom, že mal tzv.§ a nebol bez ospravedlnenia v práci, mal dostať A.