olikn
15.09.12,19:50
vlastním splnomocnenia od viacerých vlastníkov bytov. splnomocnili ma preto, aby som pri voľbe dôverníka alebo člena rady využila ich hlasy v prospech seba, chcú aby som za nich volila na seba, lebo aj oni by tak keby boli prítomní. jeden z vlastníkov bytu a aj správca tvrdí, že splnomocnenie nemôžem použiť v prospech seba, i keď s tým vlastník, ktorý ma splnomocnil súhlasí a praje si aby dôverník a člen rady som bola ja. je to pravda?ďakujem za odpoveď
ivka70
15.09.12,17:57
Ty mas 5 hlasov a hlasujes za niektoreho z navrhnutych kandidatov.
Ak si jednym z nich, mozes vsetkymi hlasmi hlasovat aj za seba.
Neviem, kto by ti v tom mohol zabranit.
V podstate by islo o diskriminaciu, keby si nemohla hlasovat sama za seba.

Ved si od nich vypytaj presne paragraf zakona, ktory ti to neumoznuje.

(to je ako keby zabranili Ficovi vo volbach volit SMER :) )
buchač
15.09.12,18:13
...ja len doplním , že každé to splnomocnenie musí byť samozrejme náležite , t.j. úradne overené ...
nunenko
15.09.12,18:24
ja len doplním , že každé to splnomocnenie musí byť samozrejme náležite , t.j. úradne overené ...
nemáš pravdu, úradne overený musí byť len podpis.
buchač
15.09.12,18:34
...ja len doplním , že každé to splnomocnenie musí byť samozrejme náležite , t.j. úradne overené ...

nemáš pravdu, úradne overený musí byť len podpis.
...hm ..... a ja som si myslel , v tej " laickej nedokonalej úbohosti " , že to ten , kua , text musí byť ...

Kto vie , ten vie ...JA viem , tak sa nepýtam ...
Kto nie , nech sa informuje ...

Pochybujem , že keby si pracovník miestneho úradu alebo notariátu prečítal text znenia :
..." týmto splnomocňujem vyššie uvedeného X.Y. na spáchanie trestného činu ( Poznámka : výber ponechávam fantázii ..) v meste Horná Dolná ..."

...tak by ihneď pero šhavil a podušku na pečiatku atramentom oživil a okamžite overoval ...
nunenko
16.09.12,09:41
S P L N O M O C N E N I E
Podpísaný(á) (meno a priezvisko) .................................................. ....................... nar. dňa: ...........................................

Trvale bytom:............................................ .................................................. .....................................
S P L N O M O C Ň U J E M
Pána (pani) (meno a priezvisko)....................................... ............................. Č. OP: ................................................

Trvale bytom: .................................................. .................................................. ..........................
k zastupovaniu a hlasovaniu na schôdzi vlastníkov bytov bytového domu (uviesť adresu bytového domu):
.................................................. .................................................. .................................................. ,
ktorá sa bude konať dňa (uviesť dátum konania schôdze) : ........................................ (Predmet schôdze podľa
programu uvedeného v oznámení o konaní schôdze zo dňa ..................................).

V ................................................ dňa ..................................... ...........................................
(podpis)