danredden
16.09.12,19:42
Zdravim vas. Chcel by som sa opytat, ci musim odviest statu dan, ak sa mi pripisal vynos za rok cca 500-600€ z Belgickych podielovych fondov. Zrazkova dan na obdrzanom dokumente je uvedena ako nula a v banke mi tvrdili, ze si musim odviest dan zo zisku. Na danovom urade mi naopak zamestnankyna tvrdila, ze dan za mna odvadza vo forme zrazkovej dane banka, co ale nie je pravda, nakolko to neurobili a zaroven tvrdia, ze ani nerobia, pokial su to zahranicne fondy.
Je pripadne nejaka suma, ktora ak sa neprekroci, tak netreba odviest dan?
Dakujem za pripadne rady.
-Dana-
16.09.12,21:10
Zrážka dane sa robí len u fondov slovenských správcov, tie zahraničné si musí zdaniť každý sám. A kedže sa u týchto fondov nerobí zrážka dane, platí sa z výnosu už nielen daň, ale aj 14 %-ný zdravotný odvod. Pokial tento fond nebol zakúpený pred r. 2004 neplatí už preň žiadne oslobodenie.
Daň a zdr. odvod by sa nemuseli platiť, len ak by nevznikla povinnosť podať DP, teda príjmy za r. 2012 musía byť nižšie ako 1822 €.
danredden
16.09.12,21:36
Zrážka dane sa robí len u fondov slovenských správcov, tie zahraničné si musí zdaniť každý sám. A kedže sa u týchto fondov nerobí zrážka dane, platí sa z výnosu už nielen daň, ale aj 14 %-ný zdravotný odvod. Pokial tento fond nebol zakúpený pred r. 2004 neplatí už preň žiadne oslobodenie.
Daň a zdr. odvod by sa nemuseli platiť, len ak by nevznikla povinnosť podať DP, teda príjmy za r. 2012 musía byť nižšie ako 1822 €.

Dakujem velmi pekne za vysvetlenie.