karol31
17.09.12,06:41
Našiel som za celkom zaujímavú cenu tento počítač postavený na Ivy Bridge. Váš názor, či je to postačujúce http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=q85037 :D
Fero11
17.09.12,05:24
To je zaujmava cena ?? (tym myslis, zaujmavo vysoka ?)
Home Theater Personal Computer
HTPC, je PC urceny do obyvacky, cize rozhodne by mal obsahovat min. DVB-T2, prip. DVB-S2 kartu (samozrejme da sa dokupit), pretoze v obyvaku sa najcastejsie pozera TV.
Neviem naco konkretne to chces vyuzit, ale parametrovo sa mi to zda hodne prehnane.
Ak to chces na sledovanie TV, videa s DVD, alebo blue ray (dokonca to podla popisu ma len DVD RW mechaniku) a prehliadanie internetu, ci skypovanie, tak skutocne parametrovo to je velmi prehnane.
Ak to chces cisto na hry, tak neviem .... o grafiky sa nezaujmam, ale ak chces mastit narocne hry, potrebujes narocny vykon a narocne chladenie, cize v obyvacke budes mat hluk ako .....
Ak chces HTPC pouzit cisto ako box k TV (cize DVB-T2, DVB-S2, internet (+ vsetko co st ym suvisi youtube, skype, web prehliadanie atd ...)) tak ti staci ovela lacnejsi PC s ovela nizsim vykonom.
Povedal by som, ze ten HTPC co sem dal link, je velmi nestastne navrhnuty (dokonca ani BR mechaniku nema (co dnes az tak moc nevadi :) )).
Skus najprv pouvazovat, co od HTPC ocakavas a potom sa da nieco slusne navrhnut
marllen
17.09.12,09:30
Na počítač do obývačky je to prehnané. Treba viac špecifikovať, čo s tým chceš robiť. Hranie hier, alebo len čisto internet, prehrávanie filmov..
misoft
17.09.12,13:59
Za tú cenu by mohol kúpiť 1,75 takéhoto "HTPC" -
karol31
17.09.12,17:00
Ľudia a načo mi Dvb-T? Nič vám nevraví IPTV:D A k tej poznamke, že 1.75 viac rad uvidím aj nápady:D ponúknite mi alternatívu:D BluRay je mŕtvy komu ho treba? Veď by som zbytočne preplatil. A to mam teraz kupiť nejakú staru šunku na starých procesoroch, lebo nevyužijem momentálne tento výkon a keď príde nástupca HD? Ja myslím aj do budúcnosti. Tak skúste lepšie argumentovať:--- a ponúknite mi alternatívu.
misoft
17.09.12,17:32
Tak si ho poskladaj :D
Napr. taký malý návodik:
http://extrahardware.cnews.cz/forum/viewtopic.php?f=40&t=16515
http://morphys.blog.cz/1008/xbmc-urobte-si-doma-svoje-zadarmo-multimedialne-centrum
Samo - komponenty si pozháňaš podľa svojho gusta.
2weird2die
17.09.12,17:43
Za tú cenu máš fungl notebook, ktorý využiješ aj na iné praktické veci... určite nájdeš priaznivejšie riešenia
http://www.najnakup.sk/searchResults.aspx?q=htpc
Fero11
17.09.12,18:36
Ľudia a načo mi Dvb-T? Nič vám nevraví IPTV:D A k tej poznamke, že 1.75 viac rad uvidím aj nápady:D ponúknite mi alternatívu:D BluRay je mŕtvy komu ho treba? Veď by som zbytočne preplatil. A to mam teraz kupiť nejakú staru šunku na starých procesoroch, lebo nevyužijem momentálne tento výkon a keď príde nástupca HD? Ja myslím aj do budúcnosti. Tak skúste lepšie argumentovať:--- a ponúknite mi alternatívu.

Samozrejme IPTV nam hovori vela. Pokial si na DSL, alebo nejakom wifi, tak by som velmi o IPTV neuvazoval, ak mas optiku tak samozrejme.

Blue ray je mrtvy ? je to mozne, ale k comu ti je potom DVD mechanika ??

By si sa cudoval co vsetko ide na takych lacnych napr. pentium G640 s HD grafickym chipom (grafiku ti vobec netreba). A UHDTV tak skoro necakaj, zatial sa uspokoj s Full HD a ak bude v IPTV UHDTV, tak potom treba aj nejaku novu telku aspon 80" (200cm) aby si si UHDTV vychutnal, lebo na nejakej 127cm neuvidis moc rozdiel medzi full hd a uhdtv.
Vies ake CPU sa davaju do Full HD boxov ? Tie starsie bezia na CPU 266Mhz a novsie na 400Mhz

Cena uvedeneho HTPC sa da skresat na 300€
mecky
17.09.12,19:25
Vies ake CPU sa davaju do Full HD boxov ? Tie starsie bezia na CPU 266Mhz a novsie na 400Mhz


no ale pozor, to su ARM s hardware dekoderom videa, takto to porovnavat nemozes
Fero11
18.09.12,12:16
jj V boxoch na architekture risc je viac platforiem ppc, mips, arm, sh atd ... ktore obsahuju HW dekoder, ale ako som pisal vyssie, napr aj od intelu je cpu s grafickym cipom
mecky
18.09.12,12:38
ideme trochu OT
ja som narazal len na to ze si uvadzal pri frekvenciu u tych boxov, ta je z tohto pohladu uplne irelevantna, tam sa s nejakou ucastou cpu nerata, ak natrafis na nepodporovany format tak proste smola.

HW dekoder v nejakej forme samozrejme obsahuju vsetky novsie (par rokov dozadu) PC graficke cipi, (ci uz su integrovane v cpu alebo nie)
problemom je ked natradis na format ktory HW dekoder nepodporuje (to bude dnes skor rarita), a mas slabe cpu ze ti to jednoducho nepreluska (stavalo sa napriklad na oblubenych atom+ion)

spominany G640 je na taketo pouzitie dostatocny
Fero11
18.09.12,13:00
jj ja som len pisal, ze ak to che cisto na HD video, tak bez problemov mu staci graficky cip obsiahnuty v CPU, prip. nejaka HD radeon za 20€ s HW akceleraciou (fanless (kvoli hluku)).

Stale pred kupou nejakeho zariadenia (veci) si clovek musi stanovit poziadavky, ktore od daneho zariadenia ocakava.
Nekupim si predsa nakladiak, ked chcem vozit deti autom do skoly. Alebo ked chcem byt frajer, tak si nekupim fabiu, ale nejaky sestkovy bavorak.
Tak je to aj s PC ... prides do obchodu a predavac ti zacne hovorit ... tato graficka karta je spickova vo svojej triede, perfektne zvlada HD video a stoji len 250€
Ale do HTPC ti uplne staci grafika za 20€...
Ja som si napr. PC skladal pred 4 rokmi a kupil som si aj DVD RW (ako by to predsa vyzeralo bez DVD, ze ?) ale este som ju nepouzil, myslim, ze raz som napaloval jedno CD. Mechanika stala 16€ tak mi to neprislo az take strasne :)