dubencik
17.09.12,11:13
Ahojte, som tu nova, skusala som hladat v archive diskusii porady, ale nenasla som uplne presne to co potrebujem. Minuly rok som neplatila do soc. poistovne, pretoze moj prijem zo zivnosti bol pod hranicou zakl. minima. Nepamatam si vsak, ci ma pani na socialke odhlasila, alebo len proste to pozastavila s tym, ze v r. 2011 som nemusela mesacne odvadzat do SP povinne poistne. Tento rok - 2012, by som uz platit ale mala, len neviem ci sa mam do SP normalne akoby znovu prihlasit, alebo staci mesacne platit. Neviem ako si vypocitam mesacnu splatku poistneho a co je potrebne socialnej poistovni vsetko poslat. Dva roky som mala kamaratku uctovnicku, kt. tieto veci robila za mna.. a ja si s tym nejak neviem rady... Viem ze je uz troska pozde, neviem ani od kt. mesiaca to mam platit, ci od januara, alebo od juna... Dakujem za radu, moc mi to pomoze..Katka
Mila123
17.09.12,09:17
kedy si podávala DP? k 31.03. či 30.06.?
dubencik
17.09.12,09:18
k 31.3.
tictac7
17.09.12,09:20
bol Tvoj príjem zo živnosti vyšší ako 4078,68 €?

inak, tu máš link na poistné

http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistneho-od-1-januara-2012/924s

povinná si platiť od júla 2012 - splatnosť bola 8.8.2012..... ešte si nedostala zo SP výzvu?
dubencik
17.09.12,09:23
Ano, za r. 2011 bol moj prijem vysssi, nepamatam si presne, ale urcite bol, preto viem ze tento rok poistne platit musim. Zdravotku si platim, oni mi to vzdy poslu, ale zo socialky mi nic neprislo. Preto som si neni ista, ci ma vtedy pani neodhlasila a ja som sa mala opatovne prihlasit??
Mila123
17.09.12,09:27
Ano, za r. 2011 bol moj prijem vysssi, nepamatam si presne, ale urcite bol, preto viem ze tento rok poistne platit musim. Zdravotku si platim, oni mi to vzdy poslu, ale zo socialky mi nic neprislo. Preto som si neni ista, ci ma vtedy pani neodhlasila a ja som sa mala opatovne prihlasit??

Dievča zlaté, vezmi si OP a ŽL a bež do SP.........

aby si nedostala sankciu za neskoré prihlásenie......
dubencik
17.09.12,09:31
Ja uz som v SP ale prihlasena bola, a nepamatam si ze by som sa ja odhlasovala. Neviem ako sa postupuje ked zivnostnik rok nemusi platit odvody, pretoze mal prijmy nizsie ako minim. zaklad...
Mila123
17.09.12,12:58
Ja uz som v SP ale prihlasena bola, a nepamatam si ze by som sa ja odhlasovala. Neviem ako sa postupuje ked zivnostnik rok nemusi platit odvody, pretoze mal prijmy nizsie ako minim. zaklad...

ak si bola a teraz si neplatila, tak asi si sa zase , podľa litery zákona odhlásila......choď znovu.....