e.b.lukackovi
17.09.12,12:10
Dobrý deň, v auguste som podpísal zmluvu o nájme bytu, zaplatil som zálohu, neskôr som zvyšok doplatil, s tým, že nasťahovať sa budem môcť najneskôr 17.septembra. V sobotu (15.septembra) sme mali dohodnuté sťahovanie, ale v ten deň mi volal majiteľ bytu, že v ňom musí ostať ešte on, pretože má problém s jeho budúcim bývaním a kým si problém nevyrieši musím počkať, alebo mi vráti peniaze a mám si hľadať iný podnájom. Keďže nasťahovať som sa mal najneskôr 17-teho, predchádzajúce bývanie som si tým pádom zrušil, mal som zaplatený už tento podnájom, podpísanú zmluvu. Neviete mi poradiť, ako takúto situáciu riešiť? Prenajímateľ zo mňa spravil v podstate bezdomovca, pritom mám zaplatený podnájom aj nájomnu zmluvu! Niečo som si naštudoval, a podľa §711 a §712a je povinný nájsť mi náhradné ubytovanie v prípade, že byt si necháva pre seba a nemôžem sa tam nasťahovať. Poraďte mi prosím, súrne, ďakujem.
Braňo
17.09.12,10:41
možno si spravil chybu tým, že by som nerušil predchádzaujúci nájom pokiaľ nemám kľúčiky od nového...
e.b.lukackovi
17.09.12,10:43
mal som podpísanú zmluvu s nasťahovaním od 17.septembra, mal som zapletené, zmluvu, musel som to oznámiť majiteĺovi predchádzajúceho podnájmu, nemôžem byť zas ja taká sviňa a spratať sa zo dňa na deň..
Braňo
17.09.12,11:07
mal som podpísanú zmluvu s nasťahovaním od 17.septembra, mal som zapletené, zmluvu, musel som to oznámiť majiteĺovi predchádzajúceho podnájmu, nemôžem byť zas ja taká sviňa a spratať sa zo dňa na deň..

No a prečo si nemohol mať predchádzajúci nájom do konca mesiaca - vždy sa dáva 2 týždne na odsťahovanie.
e.b.lukackovi
17.09.12,11:13
nebavíme sa tu o mojom predchádzajúcom podnájme, ale o terajšom... myslel som si, že keď mám nájomnú zmluvu a zaplatený podnájom dopredu, tak sa môžem spoľahnúť nato, že od 17-teho tam môžem bývať
Tweety
17.09.12,11:59
nebavíme sa tu o mojom predchádzajúcom podnájme, ale o terajšom... myslel som si, že keď mám nájomnú zmluvu a zaplatený podnájom dopredu, tak sa môžem spoľahnúť nato, že od 17-teho tam môžem bývať
Máš právo na sprístupnej bytu na podnájom. Zmluva je podpísaná, záloha záplatená. Nájomnca nepoostupuje podľa zmluvy.
e.b.lukackovi
17.09.12,12:22
ale ako sa domôžem toho, aby mi byt sprístupnil? teraz som s ním volal ako je natom, povedal mi že už si rieši svoj byt a večer sa mi ešte ozve ako je natom..ale ja nemám čas čakať, chodím do práce, popri tom ešte riešim toto? mám to zaplatené, ale ako sa mám domáhať aby som už konečne mohol bývať?
genius007
17.09.12,13:39
Zdravím.
Záleží ako ste sa dohodli a čo podpísali v nájomnej zmluve. Rovnako ako ty aj prenajímateľ má právo odstúpiť od zmluvy. V občianskom zákonníku je uvedené odstúpenie od zmluvy zo zákonných dôvodov.
Aj keby si bol v práve a domáhal sa odovzdania bytu, tvoju situáciu to nerieši, lebo si odkázaný na odchod prenajímateľa.
Ja by som mu skúsil dať posledný termín a keď ten nedodrží od zmluvy môžeš odstúpiť.
Ak by si potreboval nájom v Košiciach o jednom viem. 1 izb. na Furči za 310 Eur/mes. Je voľný. Ak máš záujem napíš na erno@netkosice.sk
buchač
17.09.12,14:06
nebavíme sa tu o mojom predchádzajúcom podnájme, ale o terajšom... myslel som si, že keď mám nájomnú zmluvu a zaplatený podnájom dopredu, tak sa môžem spoľahnúť nato, že od 17-teho tam môžem bývať
...myslel ...holt nedomyslel ...
Spoľahnúť sa niekedy nemôžeš ...

Máš právo na sprístupnej bytu na podnájom. Zmluva je podpísaná, záloha záplatená. Nájomnca nepostupuje podľa zmluvy.
Júúúúúúúj .....ale som si kúúúsol do jazyka .....
...šak nech ide hen , pod most k Hornádu , bývať ...akože ten nájomca , len aby podnájomník mal kde bývať...zmluva aby bola dodržaná...

ale ako sa domôžem toho, aby mi byt sprístupnil? teraz som s ním volal ako je natom, povedal mi že už si rieši svoj byt a večer sa mi ešte ozve ako je natom..ale ja nemám čas čakať, chodím do práce, popri tom ešte riešim toto? mám to zaplatené, ale ako sa mám domáhať aby som už konečne mohol bývať?
Nedomôžeš nijakovsky a nijako ...
Aj keby si dal nájomcu na súd ( v prípade neuvoľnenia bytu úplne ) , aj tak ťaháš za kratší koniec ...doslova...
Vyhral by si povedzme súd ( no a čo ??? ) , aj tak by dotyčného odsúdili len na zaplatenie tej zálohy a poprípade nejakých odškodnení ...no čo z toho , ak Ty budeš mojím susedom ???

...šak dočkaj času , ako husa klasu ...snáď Ťa za nos neťahá a fakt má nejaký problém ....
e.b.lukackovi
18.09.12,10:02
no čas pokročil, ja som mu včera znova volal, povedal mi že byt mi nemôže uvoľniť, dokonca že ho bude musieť možno predať, tak som mu povedal, že nech mi nájde náhradné ubytovanie alebo vráti peniaze plus 200eur na moje ďalšie náklady spojené s hľadaním iného podnájmu. povedal, že radšej mi vráti tie peniaze, že súhlasí s tou sumou a že dnes mi ich vloží na účet. peniaze mi vložil ževraj ráno, ja ich stále na účte nemám! už neviem čo mám robiť......
buchač
18.09.12,11:33
no čas pokročil, ja som mu včera znova volal, povedal mi že byt mi nemôže uvoľniť, dokonca že ho bude musieť možno predať, tak som mu povedal, že nech mi nájde náhradné ubytovanie alebo vráti peniaze plus 200eur na moje ďalšie náklady spojené s hľadaním iného podnájmu. povedal, že radšej mi vráti tie peniaze, že súhlasí s tou sumou a že dnes mi ich vloží na účet. peniaze mi vložil ževraj ráno, ja ich stále na účte nemám! už neviem čo mám robiť......
...je toto možné ???

" Daj , Pane Bože , ale ihneď ...

Veď nevieš , v ktorej banke má účet ................
Napríklad v Poštovej banke prevod trvá aj tri dni ...


...ale to červené ma aj celkom pobavilo ??????

Kúúúa ... nechcel by si byť mojím podnájomníkom .....ej veru , to teda nie ...