eleanor158
17.09.12,12:57
Zdravim , stala sa mi taka neprijemnost bol som oklamany cez email ... dohodol som sa cez email na Kupe tipu na futbalovy zapas , zaplatil som zanho 250€ prevodom na ucet , dostal som tip na zapas ktory nevysiel , je mozne nejakou cestou vymahat peniaze spet ? ziadna zmluva nebola uzavreta len komunikacia cez email . Dakujem za kazdu odpoved
Xanti
17.09.12,11:10
Ak by si šiel do stávkovej, a podal sám tiket za 250 eur a zápas by nevyšiel, tiež by si šiel nazad a pýtal späť peniaze?

Ved predsa je to súťaženie, a je v tom riziko. Si poučený do budúcna, nebudeš len tak tipovať naverímboha na zápasy.
eleanor158
17.09.12,11:21
lenze mi bolo povedane (napisane) ze vpripade strateneho zapasu , sami vratia peniaze , policia by stym nespravila nic keby som podal trestne oznamenie ? alebo v banke poziadal o vyzvu vratenia penazi ?
bodliak
17.09.12,11:34
Za blbosť sa platí.
Za takúto je aj 250 € málo.
bromid
17.09.12,11:38
kazdy sa pouci na vlastnych chybach. preco taketo sluzby kupujes od neznamych ludi, ked na internete je plno takychto sluzieb od serioznych spolocnosti. ale necakaj zavratne vyhry. ak sa dostanes na 60-65% vyhernost, uz to je uspech.
tictac7
17.09.12,11:50
lenze mi bolo povedane (napisane) ze vpripade strateneho zapasu , sami vratia peniaze , policia by stym nespravila nic keby som podal trestne oznamenie ? alebo v banke poziadal o vyzvu vratenia penazi ?


...a kto Ti povedal, že vrátia peniaze vyhrazavináčgmialbodkacom?
marjankaj
17.09.12,11:59
Zdravim , stala sa mi taka neprijemnost bol som oklamany cez email ... dohodol som sa cez email na Kupe tipu na futbalovy zapas , zaplatil som zanho 250€ prevodom na ucet , dostal som tip na zapas ktory nevysiel , je mozne nejakou cestou vymahat peniaze spet ? ziadna zmluva nebola uzavreta len komunikacia cez email . Dakujem za kazdu odpoved
Je.
Ponúkni takúto možnosť aj ty. A môže byť aj za 500 €. Možno sa nájdu aj blbší.
Tweety
17.09.12,12:01
Je.
Ponúkni takúto možnosť aj ty. A môže byť aj za 500 €. Možno sa nájdu aj blbší.
Janko, múdrych ľudí je dosť, ale hlúpych akoby z lietadla vyhadzovali, takže sa nájdu určite.
eleanor158
17.09.12,12:04
vdaka za kazdu radu , pripomienky typu si hlupak a pod. mi nepomozu ale ajtak dakujem ze ste sa odhodlali natukat to do klavesnice
Tweety
17.09.12,12:05
vdaka za kazdu radu , pripomienky typu si hlupak a pod. mi nepomozu ale ajtak dakujem ze ste sa odhodlali natukat to do klavesnice
ÁNo, samozrejme, že nepomôžu, ale je neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Takéto hazardy si treba rozmyslieť skôr, než s nimi začneme.
pavol54
17.09.12,12:11
Je.
Ponúkni takúto možnosť aj ty. A môže byť aj za 500 €. Možno sa nájdu aj blbší.
sú trochári ja by som zasekol rovno 50 000 ako tutovku
IvetaH
17.09.12,12:28
vdaka za kazdu radu , pripomienky typu si hlupak a pod. mi nepomozu ale ajtak dakujem ze ste sa odhodlali natukat to do klavesnice

Ale možno pomôžu, aby si zas niekomu nevyvalil 500 € za to, že ti to dostane späť.
No skús si pozrieť, kto je za tým a podľa toho sa rozhodneš. Najskôr nebudeš jediný, kto takto tipoval a možno sa ti niekto ozve a možno treba klin klinom.
Napr. Raz som riešila reklamáciu a nedarilo sa, tak som úplne náhodou počas jednania prijala hovor, kde to vyzeralo, že sa rozprávam s nejakým najvyšším policajtským orgánom (žiadneho nepoznám) úplne súkromne a o inom, ale zabralo to. Hneď sa dalo.
Prajem veľa šťastia.
marjankaj
17.09.12,12:34
Ale možno pomôžu, aby si zas niekomu nevyvalil 500 € za to, že ti to dostane späť.
No skús si pozrieť, kto je za tým a podľa toho sa rozhodneš. Najskôr nebudeš jediný, kto takto tipoval a možno sa ti niekto ozve a možno treba klin klinom.
Napr. Raz som riešila reklamáciu a nedarilo sa, tak som úplne náhodou počas jednania prijala hovor, kde to vyzeralo, že sa rozprávam s nejakým najvyšším policajtským orgánom (žiadneho nepoznám) úplne súkromne a o inom, ale zabralo to. Hneď sa dalo.
Prajem veľa šťastia.

Ešte aspoň načrtni ako sa to dá cez mail zapojiť toho policajta.
Počas písania mailu vložiť mail od akože policajta?

Má číslo účtu, tak nech to dá prešetriť polícii. Možno tam toho budú mať viac. A dostane možno aj priestor v televízii.
marjankaj
17.09.12,12:47
vdaka za kazdu radu , pripomienky typu si hlupak a pod. mi nepomozu ale ajtak dakujem ze ste sa odhodlali natukat to do klavesnice
Nič také som nepovedal.
Nechceš vyhrať JACKPOT v LOTTO? Za 1000 € ti pošlem šesticu čísel.
buchač
17.09.12,13:24
Ale možno pomôžu, aby si zas niekomu nevyvalil 500 € za to, že ti to dostane späť.
No skús si pozrieť, kto je za tým a podľa toho sa rozhodneš. Najskôr nebudeš jediný, kto takto tipoval a možno sa ti niekto ozve a možno treba klin klinom.
Napr. Raz som riešila reklamáciu a nedarilo sa, tak som úplne náhodou počas jednania prijala hovor, kde to vyzeralo, že sa rozprávam s nejakým najvyšším policajtským orgánom (žiadneho nepoznám) úplne súkromne a o inom, ale zabralo to. Hneď sa dalo.
Prajem veľa šťastia.

Ivi .....keby som bol JA tým potencionálnym predajcom .......aj so samotným Spišiakom alebo Kaliňákom by si sa mohla vykecávať ...aj tak by som sa nepoondsral .....

Reklamácia je predsa niečo iné .......


P.S.:
...predám komplet výsledky Priemier ligy na tri kolá vopred ...čiže 30 zápasov
Cena za jeden tip - 100 €
Predaj len celého balíka - 3.000 €
marjankaj
17.09.12,13:45
Juraj ale aj veštice mávajú na takéto niečo živnosť.
misoft
17.09.12,13:47
Blbosť!
misoft
17.09.12,13:49
Šak aj on bude mať - volá sa to číslo účtu :D
pavol54
17.09.12,14:16
tento poznáte? Inšpekcia v blázninci sa zaujíma o jednotlivých pacientov, natrafia na jedného čo vyzerá normálne pýtajú sa ošetrovateľov "za čo je tu" Odpoveď "ponúka tutovku na prvú cenu v športke a najhoršie na tom je že mu trikrát za sebou vyšlo".
eleanor158
17.09.12,19:46
no prave to ma zaujima ci stym policia dokaze nieco spravit ak mam len cislo uctu a tu spominanu komunikaciu cez email ...
misoft
17.09.12,19:57
Tebe samotnému - nič! Suma 250€ nedáva možnosť, aby začali tr. stíhanie. No ak by sa našlo viacej takých, ako ty a dali to hromadne - jóó panečku, sumička sa spočíta a potom začne čóro-móro.

Ale keď im predostrieš toto:

dohodol som sa cez email na Kupe tipu na futbalovy zapas , zaplatil som zanho 250€ prevodom na ucet , dostal som tip na zapas ktory nevysiel
-tak mám dojem, že policajti urobia :eek: :rolleyes: :cool: http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11916.gif
srska
17.09.12,20:21
komunikoval si so zlým tipérom. v budúcnosti sa obráť na špičku v obore - http://www.osobnosti.sk/index.php?os=zivotopis&ID=246
Fanatik
18.09.12,00:37
Čosi podobné sa stalo môjmu známemu, išlo o sumu 50eur a rozdiel bol v tom, že podvodník mal aj webovú stránku. Kamoš to vyriešil tak, že si vytvoril nick a zahral sa na právnika, odoslal mu celkom aj dôveryhodný mail, že to píše fakt nejaký právnik, podvodník sa zľakol a peniaze odoslal späť... Vypýtal som si od neho ten mail a tu ti posielam jeho znenie, skús si to iba nejako prepísať, aby ti to sedelo na tvoju situáciu. Možno sa zľakne a peniaze odošle späť, i keď pochybujem, lebo títo podvodníci dobre vedia, čo robia, ale tak nikdy nevieš, možno to zaberie (meno právnika radšej vymažem, nech kamoš nemá problémy, že vystupoval v jeho mene :) )...

Dobrý deň,

volám sa xxx, som advokátom a hlavne rodinným príslušníkom pána Erika V., ktorému ste približne pred piatimi mesiacmi pomocou internetu a Vašich tipov predali zápasy na športové podujatia v hodnote 50 EUR.

Keďže sa preukázalo, že sa Erik V. stal obeťou podvodu, rozhodol som sa zakročiť. Vy ako človek, ktorý ste podložili nepravdivé informácie za účelom obohatenia sa a spôsobili ste majetkovú či finančnú škodu poškodenému (Erik V.), ste spáchali trestný čin podvodu, ktorého presné znenie Vám môžem odoslať ak máte záujem hneď v niekoľkých podobách, či už zo zbierky zákonov Slovenskej či Českej republiky, ako príklad uvediem

Zákon č. 300/2005 Z.z. - Trestný zákon
• § 221 - Podvod - Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu.
Tých zákonov je v tejto situácii mnoho, dá sa použiť hociktorý z nich, takže z právneho hľadiska Vaše ospravedlnenie či zavádzanie skutočností k Vašej obhajobe by na prípadnom súde neobstálo, podstata je istá, ste osoba, ktorá spáchala trestný čin.

Samozrejme, ako advokát je mojou povinnosťou Vás najskôr informovať o tom, že všetky podklady na podanie trestného oznámenia mám pre svojho mandanta (Erik V.) už spísané a pripravené, no zároveň máme možnosť aj predísť súdnemu konaniu, ak príjmete môj návrh na dohodu.

Návrh na dohodu znie:
Ponúkli ste môjmu mandantovi tipy v hodnote 50EUR, ktoré Vám museli byť odoslané na Váš hráčsky účet v stávkovej kancelárii Fortuna. Stávková spoločnosť pri začatom trestnom stíhaní na neznámeho páchateľa musí vyšetrovateľovi poskytnúť údaje svojho zákazníka, ak sa dopúšťa trestného činu, čiže podrobné informácie o Vás ako sú meno, adresa atď. budú poskytnuté a bude voči Vám začaté trestné stíhanie.
Ak ste ochotný sa dohodnúť a vrátiť sumu 50EUR môjmu mandantovi neskôr dohodnutou formou, trestné oznámenie nebude na políciu podané.
Ak sa tak rozhodnete, prosím kontaktujte ma formou mailu s Vašou odpoveďou. Ak tak neurobíte do 30 kalendárnych dní, bude na najbližší policajný obvod podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

S pozdravom
JUDr. xxx
HtK
18.09.12,04:16
Čosi podobné sa stalo môjmu známemu, išlo o sumu 50eur a rozdiel bol v tom, že podvodník mal aj webovú stránku. Kamoš to vyriešil tak, že si vytvoril nick a zahral sa na právnika, odoslal mu celkom aj dôveryhodný mail, že to píše fakt nejaký právnik, podvodník sa zľakol a peniaze odoslal späť... Vypýtal som si od neho ten mail a tu ti posielam jeho znenie, skús si to iba nejako prepísať, aby ti to sedelo na tvoju situáciu. Možno sa zľakne a peniaze odošle späť, i keď pochybujem, lebo títo podvodníci dobre vedia, čo robia, ale tak nikdy nevieš, možno to zaberie (meno právnika radšej vymažem, nech kamoš nemá problémy, že vystupoval v jeho mene :) )...

Dobrý deň,

volám sa xxx, som advokátom a hlavne rodinným príslušníkom pána Erika V., ktorému ste približne pred piatimi mesiacmi pomocou internetu a Vašich tipov predali zápasy na športové podujatia v hodnote 50 EUR.

Keďže sa preukázalo, že sa Erik V. stal obeťou podvodu, rozhodol som sa zakročiť. Vy ako človek, ktorý ste podložili nepravdivé informácie za účelom obohatenia sa a spôsobili ste majetkovú či finančnú škodu poškodenému (Erik V.), ste spáchali trestný čin podvodu, ktorého presné znenie Vám môžem odoslať ak máte záujem hneď v niekoľkých podobách, či už zo zbierky zákonov Slovenskej či Českej republiky, ako príklad uvediem

Zákon č. 300/2005 Z.z. - Trestný zákon
• § 221 - Podvod - Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu.
Tých zákonov je v tejto situácii mnoho, dá sa použiť hociktorý z nich, takže z právneho hľadiska Vaše ospravedlnenie či zavádzanie skutočností k Vašej obhajobe by na prípadnom súde neobstálo, podstata je istá, ste osoba, ktorá spáchala trestný čin.

Samozrejme, ako advokát je mojou povinnosťou Vás najskôr informovať o tom, že všetky podklady na podanie trestného oznámenia mám pre svojho mandanta (Erik V.) už spísané a pripravené, no zároveň máme možnosť aj predísť súdnemu konaniu, ak príjmete môj návrh na dohodu.

Návrh na dohodu znie:
Ponúkli ste môjmu mandantovi tipy v hodnote 50EUR, ktoré Vám museli byť odoslané na Váš hráčsky účet v stávkovej kancelárii Fortuna. Stávková spoločnosť pri začatom trestnom stíhaní na neznámeho páchateľa musí vyšetrovateľovi poskytnúť údaje svojho zákazníka, ak sa dopúšťa trestného činu, čiže podrobné informácie o Vás ako sú meno, adresa atď. budú poskytnuté a bude voči Vám začaté trestné stíhanie.
Ak ste ochotný sa dohodnúť a vrátiť sumu 50EUR môjmu mandantovi neskôr dohodnutou formou, trestné oznámenie nebude na políciu podané.
Ak sa tak rozhodnete, prosím kontaktujte ma formou mailu s Vašou odpoveďou. Ak tak neurobíte do 30 kalendárnych dní, bude na najbližší policajný obvod podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

S pozdravom
JUDr. xxx
Je to veľmi pekné napisané, len škoda, že ten ,,podvodník" neobetoval tých 50 eur na právnika, ktorý by mu povedal, že nakoľko nedošlo k malej škode (nad 266 eur) nejde o prečin podvodu :-))) ale tak tu jeden podvodník dobehol druhého :D
bromid
18.09.12,06:56
inak mna by zaujimalo nieco ine. chalan si kupil tip za 250 eur. dajme tomu kurz na vyhru bol 2:1. to potom kolko musel podat aby sa mu aj vratil vklad na tip + platba za tip + aj vyhra? to podal za 500 eur na ten zapas??? :eek:
marjankaj
18.09.12,07:06
Fanatik.
Aký podvod? Predal mu tip na zápas. Čo je tip snáď každý, kto tipuje, vie.
To by mohli dávať trestné oznámenie aj na veštice, ak zle vyveštia.
Stanislav 1975
18.09.12,07:19
Zdravim , stala sa mi taka neprijemnost bol som oklamany cez email ... dohodol som sa cez email na Kupe tipu na futbalovy zapas , zaplatil som zanho 250€ prevodom na ucet , dostal som tip na zapas ktory nevysiel , je mozne nejakou cestou vymahat peniaze spet ? ziadna zmluva nebola uzavreta len komunikacia cez email . Dakujem za kazdu odpoved
Takto eleanor- celé zle- to sa takto nerobí ako si ty urobil, to sú všetko podfuky...
pokial sa jedná o dohodnuté záapsy vo futbale alebo iných kolektívnych športov ,tam sa nemáš prakticky šancu dostať-tam to vedú celosvetovo Taliani a Kolumbijčania, troška aj Španieli, ale to je velká mafia a nepustia len tak medzi seba nikoho- jedine že by si bol jeden z bielych koníkov, aby si natipoval určitý zápas na svoje meno vo viacerých stávkových kanc. a výhru poslal im na účet s tým že nejaké % by si si nechal, vačšinou je to okolo 15-20%
Druhá o niečo schodnejšia cesta je nájsť si alebo nakontaktovať sauž na existujúcu skupinu nejakého tenistu, tenistky, ale pozor nie nejakého dobrého( djokovič , federer a pod.) -tí sa takými hlúposťami nezaoberajú- ale niekoho slabšieho okolo 100-200 miesta rebríčku a tipovať jeho ked hraje na challengeri( napr. dohoda je že každé 7 podanie bude dvojchyba alebo podobne)-tam to takto ide- poznám ludí z ruska ktorí to takto údajne robili dlhší čas...,ale potom to stopnú stávkové lebo oni si to sledujú a nakoniec podozrivých tenistov vyradia z ponuky
je všeobecne známe že to takto robil Nikolaj Davidenko a síce mu nič nedokázali ale jeho zápasy radšej nedávajú do ponuky...
Stanislav 1975
18.09.12,07:26
ÁNo, samozrejme, že nepomôžu, ale je neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Takéto hazardy si treba rozmyslieť skôr, než s nimi začneme.

tweety aj máš pravdu-aj nemáš pravdu-je to síce hazard a vela ludí prehrali aj gate ale zasa ked to robíš rozumne a múdro, niesi hneď chamtavá, tak sa dá na tom zarobiť...-ja osobne som si zarobil na 3 izbový byt v bratislave- a som spokojný-žiadna hypo-nič...
JAJA11
18.09.12,07:30
hmm, asi by som to riešila na nejakom inom fóre, kde chodí viac ľudí, možno sa nájdu aj ďalší, takto oklamaní ľudia a potom by to už mohlo byť aj na podvod :o
Stanislav 1975
18.09.12,07:34
hmm, asi by som to riešila na nejakom inom fóre, kde chodí viac ľudí, možno sa nájdu aj ďalší, takto oklamaní ľudia a potom by to už mohlo byť aj na podvod :o

ja zasa naopak, by som to vobec neriešil-čo by povedal na polícii? že chcel participovať na podvode? však to je podvod, kupovanie zápasov a to by sa ešte išiel priznať policajtom,že chcel na tom zarobiť-však nakoniec by aj jeho zavreli...:D:D-to len blbec by riešil cez policajtov...

a celkovo je chybou že vobec o tom rozpráva na nete...
marjankaj
18.09.12,07:37
hmm, asi by som to riešila na nejakom inom fóre, kde chodí viac ľudí, možno sa nájdu aj ďalší, takto oklamaní ľudia a potom by to už mohlo byť aj na podvod :o

Ešte raz aký podvod? Predal mu tip. Že nevyšiel jeho smola. Či niečo iné(IQ)?


§1
Základné ustanovenia

2. Stávková hra je hra, ktorej sa dobrovoľne zúčastňuje každá fyzická osoba, ktorá zaplatí vklad (stávku),ktorého návratnosť sa vopred nezaručuje. O výhre alebo prehre rozhoduje náhoda, alebo dopredu neznáma okolnosť, alebo udalosť uvedená NIKÉ v dopredu určených herných podmienkach (ďalej len "herný plán"). Okolnosť, ktorá určuje výhru, nesmie byť nikomu dopredu známa a musí byť takého charakteru, aby nemohla byť ovplyvnená NIKÉ, alebo stávkujúcim.
JAJA11
18.09.12,07:44
Ešte raz aký podvod? Predal mu tip. Že nevyšiel jeho smola. Či niečo iné(IQ)?

svojim spôsobom áno, je to naivita ľudí, ktorí sa chcú ľahko dostať k veľkým peniazom.... ale ak takto oklamal viac ľudí, tak na túto činnosť musí mať povolenie, mal by to priznať ako príjem a zdaniť... asi by som si preverila, či má na túto činnosť povolenie.... a zavarila mu aspoň takýmto spôsobom.... :o
JAJA11
18.09.12,07:48
ja zasa naopak, by som to vobec neriešil-čo by povedal na polícii? že chcel participovať na podvode? však to je podvod, kupovanie zápasov a to by sa ešte išiel priznať policajtom,že chcel na tom zarobiť-však nakoniec by aj jeho zavreli...:D:D-to len blbec by riešil cez policajtov...

a celkovo je chybou že vobec o tom rozpráva na nete...

ale ja nevyzývam na podvod alebo aby on skúsil nieočo také....
ale ak ten človek podviedol takto viackrát a viac ľudí, tak musí mať na túto činnosť povolenie... oficiálne priznať príjmy, zdaniť, odvody....
Stanislav 1975
18.09.12,07:51
svojim spôsobom áno, je to naivita ľudí, ktorí sa chcú ľahko dostať k veľkým peniazom.... ale ak takto oklamal viac ľudí, tak na túto činnosť musí mať povolenie, mal by to priznať ako príjem a zdaniť... asi by som si preverila, či má na túto činnosť povolenie.... a zavarila mu aspoň takýmto spôsobom.... :o
JAJA,rozprávaš o niečom, o čom nemáš ani páru- ake povolenie? Na podvod?:eek:
,žasnem...
Stanislav 1975
18.09.12,07:52
ale ja nevyzývam na podvod alebo aby on skúsil nieočo také....
ale ak ten človek podviedol takto viackrát a viac ľudí, tak musí mať na túto činnosť povolenie... oficiálne priznať príjmy, zdaniť, odvody....

ale však ked kupuje niekto od niekto predané zápasy, tak je spolupodvodník-nechápeš? to je ako ked kupuješ kradnuté veci a vieš že pochádzajú z krádeže...
marjankaj
18.09.12,08:17
ale však ked kupuje niekto od niekto predané zápasy, tak je spolupodvodník-nechápeš? to je ako ked kupuješ kradnuté veci a vieš že pochádzajú z krádeže...
Nemusia byť ani predané.
Predám tri tipy na jeden zápas za 100 €. Samozrejme nie tomu istému.
1 100 €
X 100 €
2 100 €

Jeden určite vyjde. 200 € vrátim a 100 € mi zostane. Lepšie ako to dať do stávkovej kancelárie.
JAJA11
18.09.12,10:21
ale však ked kupuje niekto od niekto predané zápasy, tak je spolupodvodník-nechápeš? to je ako ked kupuješ kradnuté veci a vieš že pochádzajú z krádeže...

ale ja som to nepochopila ako kúpený zápas, veď tip nevyšiel.... niekto sa hrá na odborníka a predáva rozumy, ak ich predáva opakovane, vykonáva podnikateľskú činnosť - dosahuje opakovane príjem a na to musí mať povolenie....
marjankaj
18.09.12,10:27
ale ja som to nepochopila ako kúpený zápas, veď tip nevyšiel.... niekto sa hrá na odborníka a predáva rozumy, ak ich predáva opakovane, vykonáva podnikateľskú činnosť - dosahuje opakovane príjem a na to musí mať povolenie....
Aké?

Teda ja mu to povoľujem.
JAJA11
18.09.12,10:42
Aké?

Teda ja mu to povoľujem.

Ak si vymyslí nejaké poradenstvo :o ale predpokladám, že na túto činnosť to povolenie nemá a že by ho mohli takto dostať.... ja sa takéhoto človeka nezastávam, skôr mi je ľúto tých, čo sa dajú okradnúť.... v tomto prípade to bol predpokladám mladý človek....
ale často sú to starí ľudia, ktorí napriek nekonečným upozorneniam v televízii a aj od rodiny, dajú sa nalákať na akýkoľvek podvod... koľkokrát sme rodičom hovorili, že nech nenakupujú od podomových predajcov, neuzatvárajú zmluvy, nech sa radšej poradia s nami a nepomôže to... jednoducho sú ľudia, ktorí vedia tých slabších jedincov obalamutiť.... niekedy si myslím, že študovali psychológiu človeka, že im to tak ide..... a takýchto ľudí by mal štát stíhať....
ten príklad, že predám tip trom ľuďom, môže vyjsť a ak sa mu nachytajú nie 3, ale 100 ľudí a pri 33 bude úspešní, tak má za jeden tip skvelý príjem.... len má robotu ukočírovať, aby vedel, komu má penaize vrátiť a komu nemusí .... :o
IvetaH
18.09.12,12:37
Áno, aj takto to funguje. Je jedno či si v práve a či nie, niekto zarobil na naivite, neskúsenosti alebo na blbosti, je jedno ako to nazveš, tak ten niekto veľmi dobre vie, čo robí a preto ak na niekoho urobíš bububu, tak ak máš šťastie, peniaze ti vráti, lebo sa zľakne. Nie všetci, čo takto zarábajú sú podkutí super právnikom. Veľa z nich proste skúsša a keď bude zle, tak vrátim a nič sa nedeje.
marjankaj
18.09.12,12:47
ten príklad, že predám tip trom ľuďom, môže vyjsť a ak sa mu nachytajú nie 3, ale 100 ľudí a pri 33 bude úspešní, tak má za jeden tip skvelý príjem.... len má robotu ukočírovať, aby vedel, komu má penaize vrátiť a komu nemusí .... :o
Veď sa sami prihlásia.
No keď sa zadarí.Adeptov je zdá sa dosť, ako sledujem. A keď neprší, tak nech aspoň kvapká.
marjankaj
18.09.12,12:49
Presne tak. Načo na seba upozorňovať úrady. Ale aj reklama("serióznosť") nezaškodí
marjankaj
18.09.12,12:51
Ak si vymyslí nejaké poradenstvo :o ale predpokladám, že na túto činnosť to povolenie nemá a že by ho mohli takto dostať.... ja sa takéhoto človeka nezastávam, skôr mi je ľúto tých, čo sa dajú okradnúť.... v tomto prípade to bol predpokladám mladý človek....
Myslíš finančné poradenstvo? Veď aj tam niekedy neporadia dobre. A to by tiež mal byť podvod?
JAJA11
18.09.12,13:37
ale nie, ak by mal také podnikanie, tak má dotyčný smolu.... ale stále pochybujem, že si niekto na túto činnosť podnikanie vybavil... :cool: hlavne preto, že ak niekto založí firmu, tak chce aby mala dobré meno a takéto podvody robiť nebude....
bromid
18.09.12,14:08
takyto business normalne funguje, cez legalne firmy. je toho plny internet a pritom sa nejedna o ziadne kupene zapasy, ale na regularne zapasy. ja hlavne sledujem USA, takze tam je toho plno. nebudem davat konkretne, lebo reklama :D
Oberon
18.09.12,20:24
Na tom liste je vidiet, ze ho veru advokat nepisal :D povodny podvodnik asi nebol prilis zbehly.
Na okraj dodavam, ze by som sa VELMI silno zamyslel kym by som s takym niecim vysiel. Paradoxne je to prave ten pan co sa vydaval za advokata kto mohol spachat trestny cin - vydieranie podanim trestneho oznamenia alebo jeho nepodanim moze byt povazovane za trestny cin. Trestne oznamenie osoba v niektorych pripadoch podat musi a v inych pripadoch taku povinnost nema avsak nikdy nesmie pouzivat moznost podania trestneho oznamenia ako "tromf" pri vyjednavani.
JAJA11
19.09.12,04:57
Na tom liste je vidiet, ze ho veru advokat nepisal :D povodny podvodnik asi nebol prilis zbehly.
Na okraj dodavam, ze by som sa VELMI silno zamyslel kym by som s takym niecim vysiel. Paradoxne je to prave ten pan co sa vydaval za advokata kto mohol spachat trestny cin - vydieranie podanim trestneho oznamenia alebo jeho nepodanim moze byt povazovane za trestny cin. Trestne oznamenie osoba v niektorych pripadoch podat musi a v inych pripadoch taku povinnost nema avsak nikdy nesmie pouzivat moznost podania trestneho oznamenia ako "tromf" pri vyjednavani.

paradox je to, že skôr môže byť postihnutý ten, čo bol poškodený a snaží sa len získať späť peniaze, ako ten čo podvod spáchal... tie paragrafy sú naozaj divne pokrútené.... :eek: smutné, že naši právnici nevedia vymyslieť zákony tak, aby sa mal dobre slušný a poctivý človek.... ten tu ťahá za kratší koniec..... :mee:
dôkazom je aj táto debata.... sú tu síce nejaké rady, ako nachytať podvodníka, ale zároveň každá rada je zamietnuta, ako možný podvod alebo trestný čin :eek: je to v poriadku ? :o
i keď v tomto prípade si ten človek môže za to sám....
ivka70
19.09.12,05:02
paradox je to, že skôr môže byť postihnutý ten, čo bol poškodený a snaží sa len získať späť peniaze, ako ten čo podvod spáchal... tie paragrafy sú naozaj divne pokrútené.... :eek: smutné, že naši právnici nevedia vymyslieť zákony tak, aby sa mal dobre slušný a poctivý človek.... ten tu ťahá za kratší koniec..... :mee:
dôkazom je aj táto debata.... sú tu síce nejaké rady, ako nachytať podvodníka, ale zároveň každá rada je zamietnuta, ako možný podvod alebo trestný čin :eek: je to v poriadku ? :o
i keď v tomto prípade si ten človek môže za to sám....

Otazka ale je, kto je v tomto pripade ten slusny a poctivy?
Ten, kto ponukal za tip na zapas, zjavne suvisiaci s podvodom
alebo ten, kto takyto tip kupil aj ked musle vediet, ze to asi legalne nebude?
V podstate islo o dohodu 2 ludi, bez zaruky a moznosti reklamovania :)
mlisa
19.09.12,05:15
paradox je to, že skôr môže byť postihnutý ten, čo bol poškodený a snaží sa len získať späť peniaze, ako ten čo podvod spáchal... tie paragrafy sú naozaj divne pokrútené.... :eek: smutné, že naši právnici nevedia vymyslieť zákony tak, aby sa mal dobre slušný a poctivý človek.... ten tu ťahá za kratší koniec..... :mee:
dôkazom je aj táto debata.... sú tu síce nejaké rady, ako nachytať podvodníka, ale zároveň každá rada je zamietnuta, ako možný podvod alebo trestný čin :eek: je to v poriadku ? :o
i keď v tomto prípade si ten človek môže za to sám....
ake pokrutene paragrafy? tie paragrafy su ok, len proste predpokladaju urcitu hladinu zodpovednosti a zdraveho rozumu pri vykonavani pravnych ukonov (preto sa sposobilost na ne nadobuda az ked ma clovek 18). Nemozme vykrikovat ze nie sme ovce a na druhej strane robit taketo do neba volajuce hluposti a cakat ze stat to vyriesi a my za nic nemozme. Vacsina mu poradila dobre - pouc sa do buducna ze toto sa nerobi.
a mimotemy pravnici zakony nevymyslaju, na to mame 150 expertov.
expeeert
19.09.12,05:22
Keby existovali také zákony, tak by právnici prišli o robotu a to pravdaže nechcú. Zákon čím je nejasnejší, tým lepšie... pre právnikov samozrejme...
focalor
19.09.12,05:30
Ja si myslím, že poskytnutie peňazí do hry a stávky (i keď len za tip) nemožno v zmysle § 455 ods. 2 Občianskeho zákonníka vymáhať súdnou cestou (Takisto sa za bezdôvodné obohatenie nepovažuje prijatie plnenia z hry alebo stávky uzavretej medzi fyzickými osobami a vrátenie peňazí požičaných do hry alebo stávky; na súde sa však týchto plnení nemožno domáhať.). Rovnako trestnoprávny postih je pochybný, aj keby výška sumy presahovala 266 €, pretože preukázať, že si bol uvedený do omylu, resp. že tam bol úmysel uviesť do omylu a obohatiť sa, bude ťažké.
martin33AA
12.10.12,08:34
To nie podvod - ale "šedý internetový hazard". Nemožeš stále vyhrávať aj tiperi alebo aj prevádzkovatelia hazardu musia z niečo žiť. To že si naletel tiperovi je smola- to aj mne si mohol dat aspon 50 jevri že dnes "nebude chleba za 10 centov."
stormcatcher
12.10.12,09:07
Zdravim , stala sa mi taka neprijemnost bol som oklamany cez email ... dohodol som sa cez email na Kupe tipu na futbalovy zapas , zaplatil som zanho 250€ prevodom na ucet , dostal som tip na zapas ktory nevysiel , je mozne nejakou cestou vymahat peniaze spet ? ziadna zmluva nebola uzavreta len komunikacia cez email . Dakujem za kazdu odpoved
?!!! lebo medveď