litika
17.09.12,14:28
Dobrý deň,
v piatok ráno som odučil do 12.00, potom som dostal výpoveď podpísať behom 10 minút, (namiesto dozoru), v ten deň spracovanú, schválenú na nejakom zasadaní, podpísanú a mne doručenú, tzv. hodinovú, aj keď nebola porušená disciplína, na to som bol u lekárky, volal som jej doobeda predtým, než som sa dozvedel čo sa chystá, nechcel som začiatkom roka vymeškať kvôli deťom, ale okolnosti to zmenili, mám poldňový paragraf, keďže som doobeda bol v práci a od pondelka som PN. Prečo mi kázali ísť v pondelok hneď na úrad práce? Aké sú moje povinnosti a možnosti do začatia výp. lehoty, ktorá by mala trvať zo zákona, ale výpoveď sa o tom nezmieňuje, aké sú moje možnosti počas výpovednej doby, okrem toho, že by som mal pravdepodobne pracovať, ale zamestnávateľ mi povedal, že v pondelok už nemám prísť, ale že mám ísť na úrad práce? Ďakujem.
Tweety
17.09.12,12:54
Dobrý deň,
v piatok ráno som odučil do 12.00, potom som dostal výpoveď podpísať behom 10 minút, (namiesto dozoru), v ten deň spracovanú, schválenú na nejakom zasadaní, podpísanú a mne doručenú, tzv. hodinovú, aj keď nebola porušená disciplína, na to som bol u lekárky, volal som jej doobeda predtým, než som sa dozvedel čo sa chystá, nechcel som začiatkom roka vymeškať kvôli deťom, ale okolnosti to zmenili, mám poldňový paragraf, keďže som doobeda bol v práci a od pondelka som PN. Prečo mi kázali ísť v pondelok hneď na úrad práce? Aké sú moje povinnosti a možnosti do začatia výp. lehoty, ktorá by mala trvať zo zákona, ale výpoveď sa o tom nezmieňuje, aké sú moje možnosti počas výpovednej doby, okrem toho, že by som mal pravdepodobne pracovať, ale zamestnávateľ mi povedal, že v pondelok už nemám prísť, ale že mám ísť na úrad práce? Ďakujem.
Máš už oficiálne skončenie PP? To, že si dostal výpoveď, ešte neznamená, že je už aj PP skončený. PP končí až uplynutím VD.
litika
17.09.12,12:54
Udialo sa to ozaj behom 10 min. v piatok, teraz v septembri, doteraz som nevedel význam slova výpovedná doba a zamestnaný som dlhšie než 5 rokov.
Tweety
17.09.12,12:55
Udialo sa to ozaj behom 10 min. v piatok, teraz v septembri, doteraz som nevedel význam slova výpovedná doba a zamestnaný som dlhšie než 5 rokov.
VD je u Teba trojmesačná.
tictac7
17.09.12,12:58
Udialo sa to ozaj behom 10 min. v piatok, teraz v septembri, doteraz som nevedel význam slova výpovedná doba .....človek sa učí celý život a zamestnaný som dlhšie než 5 rokov .....u toho istého zamestnávateľa?.

v texte

a skús zakryť svoje údaje a prilep to sem, kukneme, či je to O.K.
litika
17.09.12,13:21
Bojím sa ešte niečo zverejňovať, potrebujem vedieť, prečo na mňa tlačili ísť na úrad práce pred začatím VD, či mám doma sedieť len tak, alebo sa musím evidovať niekde počas VD ak ukončím PN, či mi PN oddiali VD,zamestnaný som nad 10 rokov s dobou neurčitou u toho istého zamestnavateľa, len sa zmenil v auguste tohto roku riaditeľ školy po voľbách.
Tweety
17.09.12,13:22
Bojím sa ešte niečo zverejňovať, potrebujem vedieť, prečo na mňa tlačili ísť na úrad práce pred začatím VD, či mám doma sedieť len tak, alebo sa musím evidovať niekde počas VD ak ukončím PN, či mi PN oddiali VD,zamestnaný som nad 10 rokov s dobou neurčitou u toho istého zamestnavateľa, len sa zmenil v auguste tohto roku riaditeľ školy po voľbách.
Ak nemáš ukončenie PP, do evidencie ťa nezoberú, a navyše ak si PN už vôbec nie. Ak si dostal výpoveď v tomto mesiaci, VD začne plynúť až 1.10. a bude trojmesačná(ak ju nemáte upravenú inak). Takže tvoj PP skončí najskôr 31.12.2012. Samozrejme, ak nepožiadaš o skončenie PP ešte pred začiatkom plynutia VD. Ale neviem, či môžeš, kedže nepíšeš nič o § skončenia PP.
Tezaurus
17.09.12,13:32
Na tvojom mieste by som sa poradila s pravnikom. Hodinovu vypoved mozes dostat pri poruseni pracovnej discipliny a aj to musi ist o porusenie opakovane. Ak nejde o hodinovu vypoved, tak plynie vypovedna lehota. Otazne vsak je co si v tom strese podpisal.
Tweety
17.09.12,13:37
Na tvojom mieste by som sa poradila s pravnikom. Hodinovu vypoved mozes dostat pri poruseni pracovnej discipliny a aj to musi ist o porusenie opakovane. Ak nejde o hodinovu vypoved, tak plynie vypovedna lehota. Otazne vsak je co si v tom strese podpisal.
Nedostal hodinovú výpoveď, ZP takú nepozná. Mal len 10 min. na podpísanie výpovede.
Tezaurus
17.09.12,13:39
aky je teda nazov pre okamzitu vypoved za porusenie pracovnej discipliny?
Tweety
17.09.12,13:41
aky je teda nazov pre okamzitu vypoved za porusenie pracovnej discipliny?
On nepíše o okamžitom skončení PP:- § 68
Píše o výpovedi, ale najlepšie bude, ak doplní presnú formuláciu, lebo z jeho príspevkov to nie je vôbec jasné.
tictac7
17.09.12,13:43
Nedostal hodinovú výpoveď, ZP takú nepozná. Mal len 10 min. na podpísanie výpovede.

...hmmm a keby sem už konečne ráčil aj odcitovať zdôvodnenie a veci okolo, tak možno ani právnika nepotrebuje...

mimotemy...mám silný pocit, že si nás niekto len tak naťahuje - učiteľ hádam vie, že nemáme vešteckú guľu a už hodinu tu od neho rôznymi spôsobmi žiadame, aby nám uviedol dôvod výpovede.....
litika
17.09.12,15:18
Keďže je vo funkcií riaditeľ 2 týždne, mohol napísať zle formulovanú, respektíve odôvodnenú výpoveď? neuviedol ani čas VD, môže sa takáto výpoveď spochybniť? nadobudnúť neplatnosť? Ale prečo mi kázal ísť hneď v pondelok na úrad práce? Musel vedieť o existencií začatia plynutia VD, alebo sekretárka, a teda, keby som nebol PN, a on mi povedal, že od pondelka už nemám prísť do práce, mal som ísť pred začatím VD na ten úrad práce? A čo teraz, skončím PN v septembri pred začatím VD od 1.10., čo počas týchto dní, keď nemám ísť do práce??
Tweety
17.09.12,16:15
Keďže je vo funkcií riaditeľ 2 týždne, mohol napísať zle formulovanú, respektíve odôvodnenú výpoveď? neuviedol ani čas VD, môže sa takáto výpoveď spochybniť? nadobudnúť neplatnosť? Ale prečo mi kázal ísť hneď v pondelok na úrad práce? Musel vedieť o existencií začatia plynutia VD, alebo sekretárka, a teda, keby som nebol PN, a on mi povedal, že od pondelka už nemám prísť do práce, mal som ísť pred začatím VD na ten úrad práce? A čo teraz, skončím PN v septembri pred začatím VD od 1.10., čo počas týchto dní, keď nemám ísť do práce??
Ešte si stále neujasnil, ako je formulovaný dokument, či je tam výpoveď podľa§..., alebo okamžité skončenie PP, ako som už písala. Toto si musíme, resp. ty musíš ujasniť.
litika
18.09.12,11:46
Dňa ... 2004 mi bola udelená výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, na základe tejto som mal začať študovať do určitej doby a stále študujem, nebolo prerušené štúdium, ale výnimka vraj platila len do júna 2010. Na základe toho ...citujem...Vám dávame výpoveď z pracovného pomeru dňom ...september 2012. Výpoveď osobne prevzatá na pracovisku zamestnancom: ...september 2012 (ten istý deň)...
To bol piatok, ak som on pondelka PN posunie mi to začiatok plynutia VD?
Nateraz ďakujem.
Tweety
18.09.12,11:49
Dňa ... 2004 mi bola udelená výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, na základe tejto som mal začať študovať do určitej doby a stále študujem, nebolo prerušené štúdium, ale výnimka vraj platila len do júna 2010. Na základe toho ...citujem...Vám dávame výpoveď z pracovného pomeru dňom ...september 2012. Výpoveď osobne prevzatá na pracovisku zamestnancom: ...september 2012 (ten istý deň)...
To bol piatok, ak som on pondelka PN posunie mi to začiatok plynutia VD?
Nateraz ďakujem.
Takže ide o výpoveď s výpovednou dobou. Ten § mi tam stále chýba.
Ale pozri sem:
§64ZP
(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.
litika
18.09.12,16:12
VD začne plynuť 1.10., mala by končiť 31.12., ak budem PN do konca februára, končí mi VD vtedy a aj prac. pomer. Výpoveď je postavená na tom, že nespĺňam kvalifikačné predpoklady, nemám ukončené Mgr. stupeň, čo ak začiatkom februára urobím poslednú štátnicu počas ochrannej doby, môže sa tým napadnúť dôvod výpovede a tým sa anulovať, stáť bezdôvodnou, alebo takéto dodatočné splnenie kvalifikácie počas VD je nemožné? Ďakujem.
litika
18.09.12,19:31
Čo sa rozumie pod ...ochranná doba...je to PN, určite!..., čo ak preruším PN s nadväznosťou na OČR pre deti medzi PNkami, je viazaná ochranná doba vo VD aj počas OČR??? veď držať tak dlho PN je tiež "umenie"
kým sa má to netýkalo, bol to pre mňa iný svet, ste zamestnaný a behom 10 min.zúfalý...(ako zamestnanec)
ivka70
18.09.12,19:41
Este stale nie je jasny ten paragraf, zamestnavatel ti moze dat vypoved len zo zakonom definovanych dovodov.
Takze tazko povedat, ci je takato vypoved napadnutelna, platna a pod.
litika
19.09.12,08:28
PRACOVNÁ ZMLUVA uzatvorená v roku 2000....
Výpoveď pracovnej zmluvy zo dňa ...2002... (je platná výpoveď ak je jej VEC: Výpoveď pracovnej zmluvy zo dňa ...2002, na deň udelenia výnimky, hoci prac. zmluva je uzatvorená ...2000??? a do prac. zmluvy z roku 2000 bola dopísaná len podmienka toho dňa ...2002...S podmienkou, že ukončíte vysokoškolské štúdium. V prípade nesplnenia tejto podmienky bude s Vami rozviazaný pracovný pomer k 31.7. príslušného školského roku, v ktorom štúdium prerušíte ( lenže ja stále študujem, a výpoveď je daná v septembri)
citujem z výpovede......dňa...2002 Vám bola udelená výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, ktorá platila podľa zákona č. 552/2003 Z.z. §30, ods.2 o výkone práce vo verejnom záujme do 30. júna 2010. ( a tento zákon nemá §30, ale 553 ho má, ten sa už ináč volá, nemalo to byť koretnejšie uvedené...)
.... na základe toho podľa §6, zákona 317/2009 Z.z..........dávame výpoveď z pracovného pomeru dňom ...2012
načo mi je prapier o pracovnej zmluve z roku 2000, keď vo výpovedi je to viazané na rok 2002? môže udelenie výnimky znehodnotiť predchádzajúcu zmluvu, hoci nebola upravená, len dopísaná daná podmienka, ktorá ani neudáva do kedy mám doštudovať...len študovať???
Zámestnávateľ mal zákonný dôvod, ale bol neľudský, na iných školách učia s Bc. a dorábajú si Mgr. titul pre udržanie zamestnania
Ak má výpoveď nedostačujúce odôvodnenie, zle formulovaný §, alebo nedrží sa faktov z prac. zmluvy, mohla by byť spochybnená??? môžem dostať na základe tohto tzv. hodinovú výpoveď?
Prečo daný dokument nepojednáva o VD, alebo o odstupnom???
Nemalo by to byť tiež jeho obsahom??? ĎAKUJEM
tictac7
19.09.12,09:04
PRACOVNÁ ZMLUVA uzatvorená v roku 2000....
Výpoveď pracovnej zmluvy zo dňa ...2002... (je platná výpoveď ak je jej VEC: Výpoveď pracovnej zmluvy zo dňa ...2002, na deň udelenia výnimky, hoci prac. zmluva je uzatvorená ...2000??? a do prac. zmluvy z roku 2000 bola dopísaná len podmienka toho dňa ...2002...S podmienkou, že ukončíte vysokoškolské štúdium. V prípade nesplnenia tejto podmienky bude s Vami rozviazaný pracovný pomer k 31.7. príslušného školského roku, v ktorom štúdium prerušíte ( lenže ja stále študujem, a výpoveď je daná v septembri)
citujem z výpovede......dňa...2002 Vám bola udelená výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, ktorá platila podľa zákona č. 552/2003 Z.z. §30, ods.2 o výkone práce vo verejnom záujme do 30. júna 2010. ( a tento zákon nemá §30, ale 553 ho má, ten sa už ináč volá, nemalo to byť koretnejšie uvedené...)
.... na základe toho podľa §6, zákona 317/2009 Z.z..........dávame výpoveď z pracovného pomeru dňom ...2012
načo mi je prapier o pracovnej zmluve z roku 2000, keď vo výpovedi je to viazané na rok 2002? môže udelenie výnimky znehodnotiť predchádzajúcu zmluvu, hoci nebola upravená, len dopísaná daná podmienka, ktorá ani neudáva do kedy mám doštudovať...len študovať???
Zámestnávateľ mal zákonný dôvod, ale bol neľudský, na iných školách učia s Bc. a dorábajú si Mgr. titul pre udržanie zamestnania
Ak má výpoveď nedostačujúce odôvodnenie, zle formulovaný §, alebo nedrží sa faktov z prac. zmluvy, mohla by byť spochybnená??? môžem dostať na základe tohto tzv. hodinovú výpoveď?
Prečo daný dokument nepojednáva o VD, alebo o odstupnom???
Nemalo by to byť tiež jeho obsahom??? ĎAKUJEM

skús presne opísať výpoveď, bez Tvojich komentov. Naozaj nemienim lúštiť, čo tam je napísané a čo je Tvoja úvaha....

mimotemy ako zamestnávateľ by som minimálne pochybovala o Tvojej vôli a schopnostiach si vzdelanie dokončiť - 10 rokov je dosť dlhá doba....
litika
19.09.12,11:04
Som učiteľ, ale matka troch detí, začala som študovať september 2005-1.roč.,ukončila som Bc. v 2008, každý rok som mala jedno dieťa, čo bolo ťažké študovanie, ale zvládala som, potom som mala dvojročnú pauzu, lebo nebola akreditácia na jeden z predmetov a moju kombináciu neponúkala iná VŠ, zároveň som však bola na materskej.
2010 -4.roč.,2011-5.roč. som pokračovala, mala som končíť august 2012, riadne 5. ročník ale väčšinu študentov potopila komisia a musíme opakovať poslednú štátnicu teraz vo februári a preto som musela opustiť zamestnanie, ostatné okolnosti som už opísala a nateraz Vám ďakujem, ale svoje schopnosti a vôľu študovať si obhájim.
Položila som niekoľko otázok, odpevede doteraz nepoznám, stále žiadate konkrétny paragraf a výpoveď, ja viem že Zámestnávateľ mal zákonný dôvod, len som chcela vedieť ako postupovať tieto dní a aké sú moje povinnosti a možnosti.
Ospravedlňujem sa za mužský rod, sklamala som sa v kolegyni, ktorá sa postavila na vyššiu funkciu a preto nedôverujem nikomu, a už vôbec cez internet, bála som sa čokoľvek konkrétne zverejniť, chcela som len nejáke informácie čo robiť, ako postupovať ĎAKUJEM, je mi to ľúto....
ivka70
19.09.12,11:34
Som učiteľ, ale matka troch detí, začala som študovať september 2005-1.roč.,ukončila som Bc. v 2008, každý rok som mala jedno dieťa, čo bolo ťažké študovanie, ale zvládala som, potom som mala dvojročnú pauzu, lebo nebola akreditácia na jeden z predmetov a moju kombináciu neponúkala iná VŠ, zároveň som však bola na materskej.
2010 -4.roč.,2011-5.roč. som pokračovala, mala som končíť august 2012, riadne 5. ročník ale väčšinu študentov potopila komisia a musíme opakovať poslednú štátnicu teraz vo februári a preto som musela opustiť zamestnanie, ostatné okolnosti som už opísala a nateraz Vám ďakujem, ale svoje schopnosti a vôľu študovať si obhájim.
Položila som niekoľko otázok, odpevede doteraz nepoznám, stále žiadate konkrétny paragraf a výpoveď, ja viem že Zámestnávateľ mal zákonný dôvod, len som chcela vedieť ako postupovať tieto dní a aké sú moje povinnosti a možnosti.
Ospravedlňujem sa za mužský rod, sklamala som sa v kolegyni, ktorá sa postavila na vyššiu funkciu a preto nedôverujem nikomu, a už vôbec cez internet, bála som sa čokoľvek konkrétne zverejniť, chcela som len nejáke informácie čo robiť, ako postupovať ĎAKUJEM, je mi to ľúto....

:confused: Ako mozes byt ucitelka, ked nedokazes ani presne a strucne opisat, co sa vlastne stalo a co pytas?
Tahame to tu z teba ako z chlpatej deky .....

Takze ukoncili s tebou pracovny pomer, pretoze si do pozadovaneho casu nesplnila podmienku vzdelania
(nesplnas podmienky zakona na vykon prace ucitela) ?
Predpokladam, ze tu si mala splnit do zaciatku skolskeho roka.
Alebo kedy si nastupila po poslednej RD spat do prace?
Nemozes chciet poradit, ak nedodas vsetky informacie.
Presne znenie vypovede aj s paragrafom je potrebne na spravnu odpoved.
litika
19.09.12,12:04
Ako som uviedla, moja podmienka bola ukončiť VŠ, ale nezahŕňala dokedy mám doštudovať, čo mi vlastne povedal sám predošly direktor, že je mojím šťastím, že sa neuviedlo dokedy mám doštudovať,toto je znenie podmienky: S podmienkou, že ukončíte vysokoškolské štúdium. V prípade nesplnenia tejto podmienky bude s Vami rozviazaný pracovný pomer k 31.7. príslušného školského roku, v ktorom štúdium prerušíte. Ale napriek neúspešnej poslednej štátnici, som stále študentka, mám nadštandardný rok s tým, že by som mala absolvovať tú štátnicu vo februári.
Zmluvu mám z roku 2000, udelenie výnimky mi dali v 2002 s touto podmienkou dopísanou do zmluvy z roku 2000.
Ja len teraz sa chcem v prvom rade uistiť, či je platná výpoveď, ktorej názov znie:
Výpoveď pracovnej zmluvy zo dňa ...2002,
Keď ja mám pracovnú zmluvu zo dňa 2000 na dobu neurčitú a v 2002 mi bola udelená len výnimka, ktorá predpokladá doplniť si vzdelanie. Akú hodnotu má potom moja pracovná zmluva z 2000, ktorá nebola prepracovaná, len doplnená touto výnimkou, respektíve nedokonalou podmienkou lebo nezahŕňa dátum konca štúdia?
litika
19.09.12,12:11
Toto je znenie z výpovede
....dňa...2002 Vám bola udelená výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, ktorá platila podľa zákona č. 552/2003 Z.z. §30, ods.2 o výkone práce vo verejnom záujme do 30. júna 2010.
.... na základe toho podľa §6, zákona 317/2009 Z.z Vám dávame výpoveď z pracovného pomeru dňom ...september 2012

Zámestnávateľ mal zákonný dôvod, len chcem vedieť ako postupovať tieto dní a aké sú moje povinnosti a možnosti kým začne plynuť VD, keďže on mi kázal hneď v pondelok ísť na úrad práce aj napriek tomu, že som mohla chodiť ďalej do práce až do konca decembra a preto som aj PN.. a či nemôžem spochybniť výpoveď pre nedostačujúce odôvodnenie.
Tweety
19.09.12,12:18
Toto je znenie z výpovede
....dňa...2002 Vám bola udelená výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, ktorá platila podľa zákona č. 552/2003 Z.z. §30, ods.2 o výkone práce vo verejnom záujme do 30. júna 2010.
.... na základe toho podľa §6, zákona 317/2009 Z.z Vám dávame výpoveď z pracovného pomeru dňom ...september 2012

Zámestnávateľ mal zákonný dôvod, len chcem vedieť ako postupovať tieto dní a aké sú moje povinnosti a možnosti kým začne plynuť VD, keďže on mi kázal hneď v pondelok ísť na úrad práce aj napriek tomu, že som mohla chodiť ďalej do práce až do konca decembra a preto som aj PN.. a či nemôžem spochybniť výpoveď pre nedostačujúce odôvodnenie.
Zamestnáv. postupoval podľa ZP, takže o spochybnení výpovede nem§že byť ani, reč. A k tej platnosti, alebo neplatnosti sa môže vyjadriť až súd. A k tomu tvojmu postupu, už to máš zodpovedané v prvých príspevkoch.
litika
19.09.12,12:29
Je nespravodlivosť?, keď 7 rokov bojujem o udržanie zamestnania, a neviem či to nazvať zlým osudom s tou štátnicou, a ako nazvať osud, keď inde na škole, čo viem, lebo spolužiačky s týmto problémom poslednej štátnice sú naďalej zamestnané a ja k vôli nového direktora, bývalého kolegu, prichádzam po 14 rokov o prácu, ktorá ma vážne bavila, lebo učiteľ je povolanie, nie zamestnanie. Ale napriek tomu sa vďaka mojím deťom nevzdávam.
ĎAKUJEM všetkým za pomoc...
Vebi34
19.09.12,21:21
Ahoj, skús sa spojiť s právnikom cez odbory. Ten ti poradí aj cez telefón. Spýtaj sa vedúcej odborov na tel. číslo. On ti poradí najlepšie.
Olgica
21.09.12,08:07
Prosím, stále platí že ak dostane ZC výpoveď podľa §63 1b) mu patrí odstupné ale pred začatím plynutia výpovednej doby ak požiada ZĽ-a aby PP skončil dohodou, tak PP skončí dohodou a ZC dostane odstupné?
Od kedy má platiť súbeh: odstupné + výp.doba?

Ďakujem
Tweety
21.09.12,08:10
Prosím, stále platí že ak dostane ZC výpoveď podľa §63 1b) mu patrí odstupné ale pred začatím plynutia výpovednej doby ak požiada ZĽ-a aby PP skončil dohodou, tak PP skončí dohodou a ZC dostane odstupné?
Od kedy má platiť súbeh: odstupné + výp.doba?

ĎakujemÁNo, tento rok to ešte platí. Po novom až od 1.1.2013.
drobeceva
21.09.12,08:11
Prosím, stále platí že ak dostane ZC výpoveď podľa §63 1b) mu patrí odstupné ale pred začatím plynutia výpovednej doby ak požiada ZĽ-a aby PP skončil dohodou, tak PP skončí dohodou a ZC dostane odstupné?
Od kedy má platiť súbeh: odstupné + výp.doba?

Ďakujem
áno, zatiaľ platí tak, ako si napísala.
Nový ZP by mal byť v platnosti od 1.1.2013 - schvaľovaný by mal byť niekedy koncom októbra-tak uvidíme, aké zmeny nám znova prinesie.
Sabadka
24.09.12,17:55
Je nespravodlivosť?, keď 7 rokov bojujem o udržanie zamestnania, a neviem či to nazvať zlým osudom s tou štátnicou, a ako nazvať osud, keď inde na škole, čo viem, lebo spolužiačky s týmto problémom poslednej štátnice sú naďalej zamestnané a ja k vôli nového direktora, bývalého kolegu, prichádzam po 14 rokov o prácu, ktorá ma vážne bavila, lebo učiteľ je povolanie, nie zamestnanie. Ale napriek tomu sa vďaka mojím deťom nevzdávam.
ĎAKUJEM všetkým za pomoc...


Musím súhlasiť s názorom Vebi34 v príspevku 28, skús sa spojiť s niekým z odborov, tvoj výcuc z tvojej výpovede je dosť chaotický, chápem, že si konkrétnosti nechcela uvádzať, ale čo sa týka tých výnimiek zo vzdelania, tak nájdeš na ne odvolávku nie v 553 ke ale 317/2009 § 61 prechodné ustanovenia - ods. 2 hovorí o zachovaní udelenej výnimky a ods. 3 hovorí o termíne do ktorého si máš doplniť kvalifikačné predpoklady ak sa tak nestalo do začiatku platnosti zákona 317/2009 a to do 31.12.2013. Podľa môjho názoru pre teba platí ten ods. 3. A podľa neho si ešte v časovej rezerve dobrý rok.Ale to je len môj osobný názor.
litika
26.09.12,06:09
Ja súhlasím s Tebou, ďakujem za angažovanie, radila som sa, ale nie s právnikom z odborov, zákon 553/2003 v rámci plnenia kvalifikačného predpokladu odkazuje na 317/2009, ale ani podľa neho sa ním moja výnimka vraj neruší - ods. 2 prechodných ustanovení §30 sa vzťahuje na príspevkové organizácie, zriaďované podľa zákona 523/2004 a na
Pozemkový fond - čo nie sú šloly
a ten dátum 31.12.2013 som tiež našla, tiež som uvažovala nad jeho platnosťou pre mňa a asi to tak bude...