IvetaH
17.09.12,14:17
Dobrý deň,
prosím vás, môže byť v parcovnej zmluve uvedené, že pracovný pomer sa uzatvára na dobu určitú od 1.8. do naplnenia objednávky. Ale nemá tu ani číslo objednávky ani termín ani nič.
Podľa mňa to tak nemôže byť.
Ďakujem za názor.
terezamaria
17.09.12,12:26
Nie, nemôže. Naplnenie objednávky je v tomto ohľade neurčité, nie určité, to by tam bol uvedený dátum.
IvetaH
17.09.12,12:30
Ďakujem. No ale si predstav tú tvorivosť našu slovenskú.
terezamaria
17.09.12,12:31
Vieš, zamestnávatelia chcú rôzne oklamať zamestnanca....no len pokiaľ sa dá....
IvetaH
08.10.12,07:28
Zdravím, teraz mám zas pracovnú zmluvu na dobu určitú do 31.12.2012, dievča ide od 1.11.2012 na materskú. Podľa mňa jej automaticky končí pracovný pomer dňa 31.12.2012.
Teraz ale rozmýšľam, či jej nebude lepšie zostať zamestnaná (veď ak je na materskej a následne rodičovskej, zamestnávateľ nemá s ňou žiadny náklad) a potom dohodnúť sa na výpovedi po rodičovskej, aby prípadne mala nárok na všetky bonusy zamestnaného človeka, alebo ktovia, čo prinesie za tie tri roky zákon.
Čo poviete na to?
Ďakujem
Tweety
08.10.12,07:32
Zdravím, teraz mám zas pracovnú zmluvu na dobu určitú do 31.12.2012, dievča ide od 1.11.2012 na materskú. Podľa mňa jej automaticky končí pracovný pomer dňa 31.12.2012.
Teraz ale rozmýšľam, či jej nebude lepšie zostať zamestnaná (veď ak je na materskej a následne rodičovskej, zamestnávateľ nemá s ňou žiadny náklad) a potom dohodnúť sa na výpovedi po rodičovskej, aby prípadne mala nárok na všetky bonusy zamestnaného človeka, alebo ktovia, čo prinesie za tie tri roky zákon.
Čo poviete na to?
Ďakujem
Ak jej PZ nepredlžíte, končí dňom 31.12.2012. Takže predlženie, ak jej chcete pomôcť je podstatne lepšie.
ivka70
08.10.12,07:32
Zdravím, teraz mám zas pracovnú zmluvu na dobu určitú do 31.12.2012, dievča ide od 1.11.2012 na materskú. Podľa mňa jej automaticky končí pracovný pomer dňa 31.12.2012.
Teraz ale rozmýšľam, či jej nebude lepšie zostať zamestnaná (veď ak je na materskej a následne rodičovskej, zamestnávateľ nemá s ňou žiadny náklad) a potom dohodnúť sa na výpovedi po rodičovskej, aby prípadne mala nárok na všetky bonusy zamestnaného človeka, alebo ktovia, čo prinesie za tie tri roky zákon.
Čo poviete na to?
Ďakujem

Pre tu zamestnankynu by to bolo urcite lepsie.
Lenze po 3 rokoch uz bude mat zmluvu na dobu neurcitu a potom rozviazat s nou prac. pomer, ak nebude chciet ona dohodou, bude problem.
Zamestnavatelovi vzniknu pocas MD len naklady na dovolenku ... inak nie, len ci sa vie spolahnut na prislub pracovnicky, ze PP ukonci po RD dohodou .....
veronikasad
08.10.12,08:20
Zdravím, teraz mám zas pracovnú zmluvu na dobu určitú do 31.12.2012, dievča ide od 1.11.2012 na materskú. Podľa mňa jej automaticky končí pracovný pomer dňa 31.12.2012.
Teraz ale rozmýšľam, či jej nebude lepšie zostať zamestnaná (veď ak je na materskej a následne rodičovskej, zamestnávateľ nemá s ňou žiadny náklad) a potom dohodnúť sa na výpovedi po rodičovskej, aby prípadne mala nárok na všetky bonusy zamestnaného človeka, alebo ktovia, čo prinesie za tie tri roky zákon.
Čo poviete na to?
Ďakujem
uzatvorte s pracovníčkou dohodu o zmene pracovnej zmluvy - pracovný pomer na dobu určitú do dovršenia troch rokov veku dieťaťa. Tak ako píše Ivka, zamestnancovi vzniknú v tejto súvislosti len náklady na preplatenie dovolenky za kal.rok 2013, na ktorú zamestnankyni vznikne nárok.
IvetaH
08.10.12,09:58
Ďakujem
ivka70
08.10.12,10:05
uzatvorte s pracovníčkou dohodu o zmene pracovnej zmluvy - pracovný pomer na dobu určitú do dovršenia troch rokov veku dieťaťa. Tak ako píše Ivka, zamestnancovi vzniknú v tejto súvislosti len náklady na preplatenie dovolenky za kal.rok 2013, na ktorú zamestnankyni vznikne nárok.

Veronika, to ale nepojde, kedze maximalne sa da PP na dobu urcitu uzavriet na 3 roky.
Skor si viem predstavit Dohodu o ukonceni PP dopredu spisanu, podpisanu, odlozenu u zamestnavatela.