portal
17.09.12,15:34
Dobry den,

chcel by som Vas poziadat o radu, nakolko do firmy prisiel z VSZP vykaz nedoplatkov, ktoreho vypocty neviem rekalkulovat. Telefonat s VSZP nemohol, zamestnankyna mi odporucila "skusit" podat namietku...

Spolocnost mala v roku 2011 jeden mesiac zamestnaneho zamestnanca, ktoreho hruba mzda prevysovala vysku na maximalny odvod zdravotneho (t.j. 2233,50 EUR). Zamestnavatel za seba vykazal a odviedol v tomto mesiaci preddavky vo vyske 223,35 EUR, za zamestnanca 89,34 EUR.

Zamestnanec spolocnost opustil este v skusobnej dobe na konci 1. mesiaca k poslednemu pracovnemu dnu.

Zo VSZP prisiel vykaz nedoplatkov s vymeriavacim zakladom po uprave koeficientom vo vyske 2402,82 EUR. Neviem, ako k tejto hodnote prisli, no zda sa mi nelogicke, aby zamestnavatel platil za jednomesacne obdobie odvody zamestnavatela z vyssieho vymeriavaceho zakladu, akym bol strop.

Dakujem za pripadne vysvetlenie.
Jana Motyčková
17.09.12,14:29
Keď jeho príjem u vás bol vyšší ako mesačné maximum a nemal v každom mesiaci zamestnanie s vyšším príjmom, tak vzniká v rzzp nedoplatok z tohoto zamestnania. Výsledok môže byť vporiadku, skontrolovať sa to dá len z údajov, ktoré dostal zamestnanec.