ma_jus_ka
17.09.12,18:45
Ahojte. Poprosila by som vás o radu. Pracovala som na TPP, no počas skúšobnej doby som dostala výpoveď. Musím sa ísť hlásiť na úrad práce aj keď som externý študent do 26.rokov? Ide o to, že ten zamestnávateľ mi ešte neposkytol zápočtový list. Z jeho strany je arogancia a strašný bordel v podnikaní. Všetky papiere ohľadne účtovníctva im tam vykonávala 19-ročná študentka, kt. je zároveň budúca nevesta majiteľky, takže si tam robí so všetkým a všetkými čo chce :(. Keď som odtiaľ odchádzala, som sa na ten zápočtový list pýtala, no bola som uzemnená tým, že mi ho ešte v ten deň pošlú poštou. Dnes je tomu šiesty deň, nič neprišlo. Pokúšala som sa im dovolať, nedvíhajú telefóny. Trochu mám aj stres, že budem mať ešte kvôli nim problémy :(. A ako to je so zdravotnou poisťovňou? Znova tam ísť s potvrdeniami, že som externista? Ďakujem vám veľmi pekne za každú radu.
myara
17.09.12,16:57
nemusis sa ist prihlasit, ale potom si musis sama platit zdravotne poistenie, cca 50 E/mesacne
ma_jus_ka
17.09.12,17:09
Aha, ok.. A s tým zápočtovým listom budú problémy? Je povinnosťou zamestnávateľa mi ho dať alebo nie je?
ivka70
17.09.12,17:36
nemusis sa ist prihlasit, ale potom si musis sama platit zdravotne poistenie, cca 50 E/mesacne

Nebude, ak ma menej ako 26 rokov.
Stat je platitelom ZP aj za externych studentov ak splnaju podmienku veku.
Treba sa len prihlasit v ZP s potvrdenim o studiu.
ivka70
17.09.12,17:37
Aha, ok.. A s tým zápočtovým listom budú problémy? Je povinnosťou zamestnávateľa mi ho dať alebo nie je?

Je povinnostou zamestnavatela ti ho dat ,ale dost casto to robia zamestnavatelia az po nasledujucej vyplate.
Pri evidencii na UP ho nemusus priniest hned prvy den, dostanes termin, kedy ho prinesies, niekedy o mesiac po evidencii.
ma_jus_ka
17.09.12,17:48
Ďakujem veľmi pekne.. Normálne kameň zo mňa spadol :-D , čo som sa tak bála ohľadne toho zápočtového.. Ďakujem :)