MaTToS
17.09.12,23:23
Zaujal ma nakup v obchode Alza.sk , okrem vydajneho miesta pre objednavky z eshopu maju aj normalny kamenny obchod na rovnakej adrese kam môze zakaznik prist, pozriet si tovar a hned si ho aj zakupit .
Zaujimave natom ale je ze kamenny obchod aj tovar sa nachadza priamo v Bratislave, ale ak si ho zakaznik ktory tam pride zakupi tak na doklade je predajca uvedeny ako Alza.cz, Jatecni, Praha .
Este teda viem akceptovat ze ked si nieco cez eshop objednam priamo z Prahy tak na doklade bude tiez Praha, ale preco ked si zakupim tovar osobne v Bratislave bez zasielania z Prahy po predoslej objednavke tak na doklade - (iba obycajny blok z pokladne) je uvedeny cesky predajca ?

Znamena to ze vlastne akykolvek kamenny obchod si môze na predajne doklady uvadzat akukolvek adresu aj napriek tomu ze je registrovany v obchodnom registri orsr ?

Pretoze to potom znamena ze kludne si otvorim kamennu predajnu v Bratislave, ale na doklady o kupe zakaznikom budem davat adresu nejakej americkej pobocky a tympadom sa na zakaznikov a ich tovar vztahuju americke zakony takze ak sa somnou budu chciet sudit tak kludne mozu - v amerike, taktiez zaruka nanich plati zo zakona 12 mesiacov ako v amerike a SOI nato nema ziaden dosah a rovnako ani slovenske sudy ci zakony nakolko zmluva bola uzavreta medzi koncovym zakaznikom v bratislave a predajcom v amerike napriek tomu ze kamenny obchod stoji v centre BA .
No akoze vcelku nechapem ako to takto môze fungovat :confused:
Toto je akoze dobre ?Naco vlastne potom mame SOI a pod. institucie kedze alza.sk oficialne vlastne nic nerobi a na doklady vsade tlacia alza.cz, jatecni praha ,, takze ak sa cokolvek stane tak zbohom, chodte sa stazovat do prahy kde ste si to kupil - aj ked som vzivote nikdy na jatecni ul. v Prahe nebol ... cele to je divne .
arizona
18.09.12,01:58
To si skadial nabral taketo informacie?

Ty ako zakaznik si mozes tovar vyreklamovat priamo v predajni, kde si ho kupil. Nemusis utekat do Prahy na jatocnu ulicu,len preto, ze je to uvedene na bloku.;)

Predajca ak podnika na SK a ma tu predajnu sa musi riadit slovenskymi zakonmi a dodrziavat slovensky reklamacny poriadok.

pozri aj tu : http://www.porada.sk/t186940-adresy-na-blocku-z-reg-pokladnice.html
blavaciko
18.09.12,06:22
si si isty, ze nikde nema uvedenu adresu prevadzky?
MaTToS
18.09.12,06:34
Tak tu si dovolim nesuhlasit, ano je pravda ze odovzdat tovar na reklamaciu(nie reklamovat) môzem tovar priamo v Alze BA - ale reklamacia sa uzatvara zase len medzi mnou a predajcom - Alza.cz kam je reklamovany tovar odoslany, a to aj napriek tomu ze tovar som kupil na Slovensku v kamennom obchode, takze nakolko bol tovar zakupeny podla dokladu v Prahe tak sa to neriadi Slovenskym zakonom - to je jedna vec, a druha vec je, ze v pripade ze nastane pri reklamacii rozpor a na zaklade znaleckeho posudku pride k sudnemu procesu tak sudit sa treba zase len s predajcom ktorym je alza.cz, praha takze podla papierov ziadny Slovensky zakon - ako potom predajca podnika na SK ked vsetky kupne zmluvy su vystavovane pod ceskou pobockou ?
http://imageshack.us/photo/my-images/221/alzafakonc.png/ - kupene na koncaka bez mena atd., Alza.sk - jatecni, Praha . Zaujimave riesenie .
blavaciko
18.09.12,09:16
dostal si doklad z registracnej pokladnice? akym sposobom prebehla platba? skor toto by ma nahnevalo...
v podstate si dostal len fakturu, tovar si si objednaval sam cez pocitac, alebo u obsluhy? mali by mat minimalne prevadzku snad uvedenu na doklade, ale hlavne by ti aj mali dat doklad o prijati platby
MaTToS
18.09.12,10:07
Objednane u obsluhy, dostal som aj blok kde je Alza.cz - Jatecni, Praha :-) a nikde ziadne udaje slovenskej pobocky - iba peciatka na bloku Alza.sk - Jatecni, Praha pricom v orsr je alza.sk registrovana na prievozskej ul. Bratislava .
Velmi zaujimave pretoze produkt je bezne skladom priamo v BA, ale ked tam clovek pride ze to chce kupit tak mu vystavia FA z prahy bez mena a akychkolvek udajov o zakaznikovy a tovar mu daju s blokom z Prahy do ruk. Zaujimavy kamenny obchod v BA ktory sice je v orsr registrovany ale papierovo sa zakaznik nachadza zjavne v Prahe .Je to velmi vyhodne lebo takto nanich ani SOI nemoze, ani Slovenske sudy ani zakony, a Slovensky zakaznik si moze vlastne ....

Preto som sa tu chcel informovat ze aky zakon im umoznuje takto fungovat ze si to ako koncovy zakazik kupim v kamennom obchode v BA ale papierovo som v Prahe .

PS: Arizona - samozrejme ze Slovensky reklamacny poriadok nedodrziavaju kedze ja ako zakaznik som tam (papierovo) nikdy nenakupoval .
Dubak2000
24.09.12,20:06
S tou SOI to asi tak nebude... na webe maju
http://www.alza.sk/Publish.asp?idpm=10
PredávajúciAlza.cz as, IČO 27082440, so sídlom Jateční 33a, 170 00 Praha 7, je spoločnosťou zapísanou v obchodnom registri vedenom Mestským súdom v Prahe v oddieli B, vložka 8573, zaoberajúca sa predajom predovšetkým výpočtovej techniky ako ďalším predajcom, tak aj spotrebiteľom. Ďalšie informácie o predávajúcom sú uvedené v sekcii "Kontakty".
Orgán dozoru:
Slovenská obchodná inšpekcia (SOI)
Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj
Prievozská 32, P.O. Box 5,820 07 Bratislava 27
odbor technickej kontroly výrobkov a ochrany spotrebiteľa
tel. č.: 02/ 58272 172-3
fax č.: 02/ 58272 170
e-mail: lubica.petiova@soi.sk, anna.dubekova@soi.sk
MaTToS
29.09.12,18:56
Je to blbost - SOI nema ziadny dosah na cesku firmu, v pripade problemu vas postupia na COI a uz ste vybaveny. Na web si môzem napisat co chcem, mna len zaraza ako môze niekto mat kamenny obchod v Bratislave, mat tam vystaveny tovar ktory aj priamo tam predavaju ale vsetky doklady vystavia akoby som kupoval v Prahe ...