Narnia
18.09.12,08:04
Dobry den,

potrebujem poradit. Momentalne som ucastnickou sudneho konania o zvysenie vyzivneho na dieta (ja som navrhovatel). Otec dietata je Slovak, zije v zahranici a v ramci dokladovania svojich prijimov a vydavkov poskytol sudu vsetky dokumenty v anglictine (napriek tomu, ze si bol vedomy, ze konanie prebieha v slovenskom jazyku). Sud ich dal prelozit a odmena, ktora bola priznana prekladatelovi je pomerne vysoka. Kto bude v tomto pripade hradit trovy, ktore takto statu vznikli? Je mozne, ze sud urci, aby som sa na uhrade nakladov podielala aj ja?

dakujem za radu.
misoft
18.09.12,14:57
Platí ten, kto prehrá.
Narnia
18.09.12,16:19
A co je v tomto pripade prehra?
Akekolvek yvzsenie sumy oproti povodnemu stavu? Alebo len zvysenie sumy vo vyske, aku som ziadala?
misoft
18.09.12,17:56
Súd ti priklepne zvýšené výživné - fotrík dieťaťa to asi nechcel - bingo - vyhrala si! Bude platiť zvýšené výživné - prehral (lebo je oponentom proti tvojmu návrhu) a zacáluje aj preklad.
Súd nepriklepne zvýšené výživné - smola - prehrala si - zacáluješ.

Tu sa nejedná o koľko, tu sa jedná či rozhodnutie bude alebo nebude v tvoj prospech ako navrhovateľa.
bubkoch
18.09.12,18:01
Súd ti priklepne zvýšené výživné - fotrík dieťaťa to asi nechcel - bingo - vyhrala si! Bude platiť zvýšené výživné - prehral (lebo je oponentom proti tvojmu návrhu) a zacáluje aj preklad.
Súd nepriklepne zvýšené výživné - smola - prehrala si - zacáluješ.

Tu sa nejedná o koľko, tu sa jedná či rozhodnutie bude alebo nebude v tvoj prospech ako navrhovateľa.

ty aj mas realne skusenosti s konaniami, alebo len tak strielas od boku s tym, ze hadam sa trafis ? lebo si uplne mimo reality
misoft
18.09.12,18:42
Som pištoľník :D - ale sa aj trafím. A väčšinou logika! Ten kto prehrá, platí - na súdoch je to tak!