Lukasja
18.09.12,08:11
Zdravím Vás,
som tu nový práve som sa zaregistroval.
Bol by som veľmi rád ak by sa niekto našiel v tomto obore kto by poradil a trochu ma naštartoval.
Chcem si rozbehnúť záhradníctvo:
predaj všetky druhy rastlín, stromy, proste predaj všetkého čo do záhrady patrí..........Upravovanie záhrad, tvorenie záhrad.......
Neviem či mám čas a postupne na chalupe rozširovať množstvo rastlinstva alebo hneď zobrať pôžičku vypracovať podnikateľský plán kúpiť pozemok a začať realizovať.
Ďakujem:confused:
KEJKA
18.09.12,06:20
pôžičku ti môžu dať a nemusia...........
pozemok ešte len ideš kupovať, alebo máš chalupu a teda aj pozemok na začiatok?
trochu chaoticky napísané.
Nemaj veľké oči - veľké investície = dlhší čas návratnosti.
Máš skúsenosti? máš prehľad o dopyte v lokalite, kde si?
ja pri cestách na juhozápade SR vidím v rodinných domoch miestne zahradníctva, predávajú všeličo,
ktorým sa darí, vybudovali aj na pozemku pri ceste stabilnú predajničku. je to hlavný ťah, tak sa im darí, tam sa pristavím. pri tých drobných v RD ani nie.
Braňo
18.09.12,06:20
no asi jediný kto by to mal vedieť si Ty, je dôležité aby si mal odbyt - komu predávať
Lukasja
18.09.12,06:35
Máme chalupu, vidím to na dlhšiu trasu lebo nechcem z každého stromčeku a každej rastliny kúpiť kvantá, chcem si to vybudovať sám od semiačka a neviem či už potrebujem pozemok kde to budem pestovať aj v budúcnosti....čiže skleník atď...
KEJKA
18.09.12,08:12
prepáč, ale to naozaj musíš ty vedieť, či potrebuješ skleník, či sa ti zmestí na chalupu, alebo potrebuješ väčší pozemok............
kto iný to má vedieť?
ak ti ide o sídlo - miesto podnikania, tak to môžeš meniť, ale ako SZČO budeš aj tak na jednom mieste - kde máš trvalé bydlisko.
Pokiaľ len pestuješ od semiačka, neobchoduješ, tak to môže byť aj len vo vlastnej réžii, pre vlastnú potrebu.
marjankaj
18.09.12,08:21
Máme chalupu, vidím to na dlhšiu trasu lebo nechcem z každého stromčeku a každej rastliny kúpiť kvantá, chcem si to vybudovať sám od semiačka a neviem či už potrebujem pozemok kde to budem pestovať aj v budúcnosti....čiže skleník atď...
Veď zatiaľ skús v kvetináči, a ak sa ti to rozbehne, tak možno aj pozemok.
BXLmiami
18.09.12,08:25
Najprv musíš sám vedieť čo chceš a čomu sa chceš venovať.Chceš predávať všetko,alebo stromy,alebo exotiku,alebo kvety či semiačka,bylinky...čo vlastne?Bio,nebio? Chceš poredávať len svoju produkciu alebo budeš aj nakupovať a potom predávať?Budeš robiť donášku alebo si musia ľudia prísť?Atd,atd.Potom sa z toho môžeš odraziť,ale určitý zámer musíš mať.
Indeed
18.09.12,08:41
Videl som také,že záhradníctvo začínalo v jednej garáži...

a predávané tujky boli vystavené na chodníku pred garažou...

Alebo sa chodte priamo pozrieť do Brezna , ul.ČSA pred nadjazdom vedľa robotníckej ubytovne,

možno sa Vám podarí nejaké rozumy poťahať aj od majiteľky...
Lukasja
18.09.12,17:55
ďakujem Vám aspoň niečo som sa dozvedel =) chcem svoje produkty, len na chalupe nemám moc miesta tak neviem či mám teraz zainvestovať do pozemku alebo až keď zistím či mám odbyt....vidím to tak na 3 roky kým začnem napĺňať svoje predstavy:cool:
KEJKA
18.09.12,18:28
veru - najskôr zisti odbyt, aj ked na druhej strane, investícia do pozemku nie je zlá.................čakáme pád eura, lepšie mať nehnuteľnosť, či?
Indeed
19.09.12,07:01
NESTRAŠ ! Pád eura by vyvolal totalny KOLAPS !
Lukasja
20.09.12,17:13
mam začať najskôr hľadať dodávateľov alebo si niečo pre začiatok sám pestovať?