gate7
18.09.12,09:36
Ahojte potrebujem sa poradiť ohľadne ťahaníc s dohodárom, ktorého som vyhodil. Budem stručný:

Novo nainštalovaný kamerový systém odhalil v priebehu pár dni kedy mal smenu, neochotu obsluhovať zákazníkov, zavádzanie, posielanie ku konkurencii a evidentne klamanie o nedostupnosti tovaru aj napriek tomu, ze z jeho predaja ma k zakladu + 10% proviziu z obratu, nedodržiavanie prac. doby, neprítomnosť na pracovisku.

Napriek tomu som sa snažil ukončiť dohodu normálne, aj s potvrdením, že som prebral prevádzku v poriadku, že sedí tržba a prac. odovzdal kľúče od prevádzky, a.p. Samozrejme na základe nereálnych požiadaviek dohodára, ako okamžité vyplatenie mzdy (celé sa to udialo na začiatku vikendu), inak neodovzdá kľúče a.p. to eskalovalo do vyhodenia z prevádzky bez podpísania akýchkoľvek papierov z oboch strán. Dohodár bol samozrejme prihlásený platili sa z jeho príjmu dane a poistka.
Po dni prislo od neho ospravedlnenie za správanie v afekte a samozrejme aj plejáda vyhrážok kam všade pošle oznámenia v prípade nevyplatenie jeho "poctivo zarobených peňazí".

Poradte prosím ako by ste postupovali, keďže ukončenie dohody sa má ohlásiť 15 dní vopred, som v tom, že mu mám právo nevyplatiť každú hodinu, ktorú nedošiel načas, alebo nebol na pracovisku...