Hamer
18.09.12,09:53
Ahojte, chcem sa s vami poradiť cez čo uhradzate zahraničné faktúry v cudzej mene.
Konkrétne mi ide o uhradu do polska, česka, anglicka teda mimo meny EUR.

Nakolko banky maju strasne vysoke poplatky za taketo platby, banky neriesim.

Doteraz som robil uhrady cez Akcentu, no od 1.9.2012 zaviedli pre nizke platby do 1000€ poplatok 15€ za jednu platbu co je strasne moc. (to 1.9. to bolo zadarmo.)

Neviete o niecom podobnom ako Akcenta s co najnizsim poplatkom?

Dakujem za radu.
xtriadax
18.09.12,08:18
Zdravím. Tiež som kadejako špekuloval. Momentálne to robím cez poštu EUROGIRO (šekom). Poplatok mi vychádza na 4€. Nevýhoda je že prevod trvá cca 8-9 dní.
Hamer
18.09.12,08:21
No to je pravda 8-9 dni je dost dlho.
xtriadax
18.09.12,08:30
Keď to nevadí ani jednej strane tak sa dá. Spolupráca už funguje dlhšie. Ja im pošlem prefotený šek čo som uhradil a oni mne tovar ;).
blavaciko
18.09.12,09:05
na platbu SR-CR pouzivam fio banku... mam dva ucty, jeden v eur, druhy v czk, oba dva maju aj slovensky aj cesky kod banky, takze v podstate mas akoby ucet aj tu aj v cechach... a prevod SR-CR maju zadarmo!

do ostatnych ti ale zrejme nepomozem...
xtriadax
18.09.12,09:40
Do čiech je viac možností ktoré za ktoré nemáš vysoké poplatky. Horšie to už je do iných štátov.
Hamer
18.09.12,10:00
Do čiech je viac možností ktoré za ktoré nemáš vysoké poplatky. Horšie to už je do iných štátov.
Ake napriklad?
xtriadax
18.09.12,10:17
záleží podľa toho aký má príjemca účte. Ja som si zohnal české za výhodný kurz vložil mu do ČSOB a poplatky dal stiahnuť jemu :D
Dáša_
18.09.12,10:18
záleží podľa toho aký má príjemca účte. Ja som si zohnal české za výhodný kurz vložil mu do ČSOB a poplatky dal stiahnuť jemu :D

a to kupuješ od neho pravidelne? Pýtam sa kvôli tým poplatkom, čo si dal stiahnuť jemu
xtriadax
18.09.12,10:45
pravidelne. Na tých poplatkoch to robí nejakých 100kč a on to neriešil. Ja som povedal že ináč to nejde :D
Hamer
18.09.12,14:35
Tak ceske uhrady skusim vyriesit cez tu FIO banku. asi to bude najlepsie. Dokonca aj dodavatel ma FIO banku. len ma trapia tie ostatne krajiny.
Dubak2000
18.09.12,14:55
ja prevadzam uz par dokov peniaze z CZ a PL na Slovensko cez http://www.devizy.cz/ zdarma. Ale myslim ze robia prevody aj do inych krajin...
nika.sum
26.09.12,08:39
Ahoj, mam v rukak medzinarodny platobny príkaz EUROGIRO - je tam peciatka postovej banky, kurz, suma+sadzba za sluzbu, datum - je toto doklad o zaplateni? Volala som aj do Postovej banky, ale nevedeli alebo nechceli mi poradit. Nemam osobne s takouto platbou skusenost a klient povedal, ze len toto dostal na poste ked to platil. Ale viem ako to funguje s dobierkami, posta nema povinnost bez poziadania vydat doklad.
xtriadax
26.09.12,08:48
Ahoj, mam v rukak medzinarodny platobny príkaz EUROGIRO - je tam peciatka postovej banky, kurz, suma+sadzba za sluzbu, datum - je toto doklad o zaplateni? Volala som aj do Postovej banky, ale nevedeli alebo nechceli mi poradit. Nemam osobne s takouto platbou skusenost a klient povedal, ze len toto dostal na poste ked to platil. Ale viem ako to funguje s dobierkami, posta nema povinnost bez poziadania vydat doklad.

Áno to je doklad o úhrade. Iný nedostaneš