Dantess
18.09.12,17:56
Ahojte, neviem ako presne nazvať túto tému, tak opíšem o čo sa jedná. Veľkoobchodne nakupujem kávu a následne ju maloobchodne predávam koncovému zákazníkovi, poprípade firmám. S balením nemám nič spoločné. Dnes som ale dostal takýto mail:

Vážená spoločnosť,

naša spoločnosť pôsobí od roku 2005 v SR ako oprávnená organizácia zabezpečujúca svojim klientom plnenie povinností vyplývajúcich zo zákona č. 119/2010 Z.z. o obaloch.

V zmysle tohto zákona je každý dovozca výrobkov v obaloch a každý výrobca výrobkov v obaloch (ďalej len „povinná osoba“) povinný zaregistrovať sa do Registra povinných osôb vedenom na Ministerstve životného prostredia SR.

Cieľom registrácie je centrálne sledovanie plnenia povinností vyplývajúcich z predmetného zákona v SR, najmä zabezpečovanie zberu a zhodnotenia odpadov z obalov, ktoré uviedla každá povinná osoba na trh v SR. Tieto povinnosti môže plniť každá povinná osoba aj mandátnou formou prostredníctvom našej oprávnenej organizácie.

V nadväznosti na to, že Vaša spoločnosť doposiaľ nefiguruje v Registri povinných osôb na MŽP SR a neplnenie týchto povinností je monitorované aj Slovenskou inšpekciou životného prostredia, dovoľujeme si Vám ako oprávnená organizácia ponúknuť prevzatie Vašich zákonných povinnosti našou spoločnosťou.

V prípade Vášho záujmu alebo akýchkoľvek otázok spojených s touto problematikou nás môžete kontaktovať telefonicky 02/502 44 485, 274 alebo emailom na lrs@lrs.sk , info@lrs.sk


- Čo s tým? Mne žiadne obaly nezostávajú, keďže s kávou samotnou nemanipulujem. Nviete aká to je organizácia a či to nieje niečo na štýl SOZA a pod.? Ďakujem
Ingrid Ondruskova
18.09.12,16:37
Ja som pracovala ešte nedávno vo firme, ktorá dováža tovar zo zahraničia a posledné 3 roky sme spolupracovali s menovanou firmou-Limit recykl.Slovakia-podstata bola taká, že sme doviezli kozmetický tovar v papierových škatuliach, ja som to vyhodnotila, že sumár toho kartónu
v ktorom boli výrobky vážil za kvartál napr. 400 kg tento údaj som poslala na LRC, a oni nám poslali faktúru /za kvartál to bola celkom malá suma tuším 15,-EUR/...že oni tie obaly /papier/ akože zhodnotili, je to v podstate celoštátna buzerácia samozrejme pod rúškom EÚ, podobne neuznávam platiť rec.fond za práčku, televízor a pod. ale keď chce mať firma /dovozca/ pokoj, tak sa zapojí do tejto absurdnej hry.....
Samozrejme zvlášť som musela vyhodnotiť sumár hodnôt váh plastových fliaš, v ktorom boli napr. šampóny a postup bol podobný ako v prípade papiera...pointa je, že keď sa dostanú výrobky do obehu, spotrebiteľ minie šampón a zahodí tú plastovú fľašu a akože zamorí Slovensko odpadom....atď...
Ingrid Ondruskova
18.09.12,16:44
na ich stránke www.lrs.sk (http://www.lrs.sk) je pekne napísané koho sa uvedená buzerácia týka, možno
by bolo vhodné to s nimi prekonzultovať, čo a ako ...čo firma, to iné parametre...

treba aj preštudovať stránku www.recfond.sk
Dantess
18.09.12,17:15
Ďakujem za info, tak im budem musieť napísať... No otočím to aspoň vo svoj prospech a budem sa hrať na ekologickú firmu :D