upir
21.02.06,11:06
Pri aktivovaní služby roaming bola akcia,že po zaplatení celej sumy 2000 Sk mi po niejakom čase požívania tieto peniaze vrátia.Tak sa aj stalo.Chcem sa spýtať kde mám správne túto platbu zaučtovať?Tel.mám v majetku firmy.
Zita5
21.02.06,10:13
Pri aktivovaní služby roaming bola akcia,že po zaplatení celej sumy 2000 Sk mi po niejakom čase požívania tieto peniaze vrátia.Tak sa aj stalo.Chcem sa spýtať kde mám správne túto platbu zaučtovať?Tel.mám v majetku firmy.


Treba pozrieť v predchádzajúcich rokoch ako bola účtovaná táto platba .

- Ak bola účtovaná ako výdavok neovplyvňujúci ZD - tak prijatie platby 2 000 Sk účtuješ do príjmov neovplyvňujúcich ZD .

- Ak bola účtovaná ako výdavok ovplyvňujúci ZD - tak príjem platby 2 000 Sk účtuješ príjem ovplyvňujúci ZD - iný
Katarína Horská
21.02.06,11:14
Treba pozrieť v predchádzajúcich rokoch ako bola účtovaná táto platba .

- Ak bola účtovaná ako výdavok neovplyvňujúci ZD - tak prijatie platby 2 000 Sk účtuješ do príjmov neovplyvňujúcich ZD .

- Ak bola účtovaná ako výdavok ovplyvňujúci ZD - tak príjem platby 2 000 Sk účtuješ príjem ovplyvňujúci ZD - iný

A ak by táto suma bola súčasťou fa za mobil a nebola vystavena samostatne?
Zita5
21.02.06,11:20
A ak by táto suma bola súčasťou fa za mobil a nebola vystavena samostatne?

1/Ak myslíš pôvodnú fa pri zaplatení zálohy na ruming , lebo vlastne tá 2000 Sk čiastka bola záloha , to znamená že účtovateľ musí pozrieť aj tak do minulého účtovného obdobia , či ju uplatnil vo výdavkoch .


2/Ale T-mobil/Eurotel/ keď vracal tieto rumingové platby späť nevystavoval na to faktúru . Aspoň ja som nedostala fa . Bola som vo firme Eurotel , tam ma informovali , že v súčasnej dobe sa za túto službu nemusí platiť záloha a podpísala som len doklad , že žiadam túto zaplatenú zálohu/ktorú som zaplatila v minulosti / vrátiť späť .

3/ Ak myslíš došlú fa v tomto období a uvedená suma by tam figurovala , treba to rozúčtovať .Zasa sa odvíja tento prípad od zaúčtovania v minulosti .
Katarína Horská
21.02.06,11:29
Tých 2000.- Sk bolo súčastou fa za mobil,ktorú sme zaučtovali a uhradili.Potom v máji mi poslali na účet späť túto zálohu.Kam s nou?
Zita5
21.02.06,11:31
Tých 2000.- Sk bolo súčastou fa za mobil,ktorú sme zaučtovali a uhradili.Potom v máji mi poslali na účet späť túto zálohu.Kam s nou?


Však som písala , ak si ju predtým uplatnila do výdavkov OVZD - tak ju dáš do príjmu OVZD , ak si ju účtovala ako výdaj neovplyvňujúci ZD tak ju účtuješ do príjmu neovplyvňujúci ZD.
stuko
21.02.06,11:48
pises ze zaloha bola zauctovan v riadnej fakture za tovar sluzby, tj, ovplyvnila zaklad dane, takze ak sa po case vratila tak by som ju opat asi zauctoval takisto len s mnusovou hodnotou.


pokial to bolo zauctovane ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane , tak je to jasne, zauctuj ako prijem neopv. zakl. dane
Katarina
21.02.06,19:44
Treba pozrieť v predchádzajúcich rokoch ako bola účtovaná táto platba .

- Ak bola účtovaná ako výdavok neovplyvňujúci ZD - tak prijatie platby 2 000 Sk účtuješ do príjmov neovplyvňujúcich ZD .

- Ak bola účtovaná ako výdavok ovplyvňujúci ZD - tak príjem platby 2 000 Sk účtuješ príjem ovplyvňujúci ZD - iný


Ak platba bola účtovaná ako výdavok ovplyvňujúci základ dane tak to bolo nesprávne. Teraz vrátenie treba zaúčtovať v každom prípade ako príjem neovplyvňujúci ZD.
Zita5
21.02.06,19:46
Ak platba bola účtovaná ako výdavok ovplyvňujúci základ dane tak to bolo nesprávne. Teraz vrátenie treba zaúčtovať v každom prípade ako príjem neovplyvňujúci ZD.

Práve preto moja odpoveď , pretože neviem , ako bola zaúčtovaná a v ktorom roku . :)