xpetruskax
18.09.12,18:17
Ahojte,

prosím Vás o radu. Mám pracovnú zmluvu na 75% úväzok, nemám stanovené, kedy musím chodiť do práce, ale mám stanovené, že musím odrobiť týždenne 30h - z toho aj homeoffice, teda napr 4h v práci, 2h doma...nechodím do práce každý deň, vždy si mesiac dopredu napíšem, kedy ten daný mesiac do práce prídem a kedy neprídem. Ale čo keď idem k lekárovi? Môžem odovzdať v práci ospravedlnenku? Napr dnes som neprišla na 7h ráno, ako sme sa dohodli, že budem chodievať, prišla som na 9tu hodinu, pretože som bola ráno u lekára, doniesla som aj ospravedlnenku a bola som v práci do 12tej hodiny. Lenže od našich "múdrych" personalistiek mi prišiel mail, že ja keďže mám pohyblivú pracovnú dobu, nemám nárok na prekážky v práci, je toto pravda??? Pretože podľa mňa majú aj oni pohyblivú pracovnú dobu, majú len stanovené, že musia odrobiť 8,5h, ale nemajú stanovené, že musia prísť do práce na 8.00 a odísť 16.30. Ďakujem za Vaše odpovede.

Snáď som to neskomplikovala a napísala zrozumiteľne.

Ďakujem ešte raz za Vaše rady. Naposledy ste mi pomohli s obedovými prestávkami, ktoré mi neprávom strhli a ďalší mesiac museli doplatiť. Tak som zvedavá, kto má teraz pravdu. Vďaka.