swan999
18.09.12,19:47
plánujem ukončiť vš,pretože nie som spokojná a chcem si podať vo februári novú prihlášku a do vtedy pracovať,pretože si budem musieť zaplatiť 2 roky na Bc. rada by som vedela,aký je postup, mám najskôr ukončiť štúdium priamo na vš a kedy ísť na úrad a kedy môžem nastúpiť do práce? pls pomôžte niekto,aby som niečo nepoplietla :)
Xanti
18.09.12,17:52
Ak máš prácu, tak nastúp hned do práce a požiadaj o ukončenie štúdia.
Ak prácu nemáš tak po ukončení štúdia, sa do 8 dní treba zaevidovať na UP a prácu si môžeš potom hľadať.
swan999
18.09.12,17:56
a ked nastupim do prace,treba sa z uradu ist odhlasit alebo ako to je? ja som pracovala len popri studiu,takze vobec neviem taketo veci
Xanti
18.09.12,17:58
Ano ak si nájdeš zamestnanie, tak donesieš kopiu zmluvy na UP. A odhlásia ťa z evidencie.
swan999
18.09.12,17:59
dakujem za odpoved :)
ivka70
18.09.12,18:17
Pre teba nema zmysel ukoncit teraz VS, ked uz si po zapise do dalsieho rocnika.
Tak citak sa ti uz pocita cely rok do absolvovanej dlzky studia a pri dalsom studiu s tym treba pocitat pri plateni prekrocenia.
Kedze skola ta vyradi az najskor okolo februara, kludne tam prestan chodit, pracuj (aj TPP mozes uzavriet ako denny student) a UP mozes uplne obist. AK nabudxes mat narok na podporu, je to pre teba zbytocna byrokracia.
swan999
18.09.12,19:06
takze by nemal byt problem s tym,ze by som sucasne pracovala na TPP a aj bola zapisana na vš?
Mirren
20.09.12,11:54
To ma tiež zaujíma... chcem predčasne ukončiť doktorandské štúdium. No neviem, ako mám postupovať. Vie mi niekto poradiť, či musím oficiálne požiadať o ukončenie alebo nejaký vhodnejší postup?
Vďaka za odpovede