Sika3008
19.09.12,08:36
Dobrý deň,
chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu pri podávaní DP pred vyhlásením konkurzu, nakoľko som ešte nikdy neriešila konkurz a nete je toho tiež málo.
Až teraz to chce správkyňa a to komunikuje cez ďalšieho človeka. Keď ona niečo potrebuje vedia to hneď napísať alebo zavolať, ale keď ja niečo chcem po nej tak robia mrtveho chrobáka.

Urobím mimoriadnu závierku kde :
1, Odpisy majetku zaúčtujem len za január,február
2, Zostatok kontokorektu preúčtujem na 461
3, Na valutových účtoch a v pokladni urobím kurz.rozdiel
4, HV za min.rok-stratu, dám na neuhradenú alebo nechám to na 431, keďže sa DP za min.rok podávalo k 30.03.?
5, Vytvorím rezervu na nevyčerpanú dovolenku a odvody k 09.02..
6, Na mzdy za február rezervu nerobím, lebo sa môžu robiť len zákonné rezervy.
7, Zostatky účtu 381, ktoré sa týkajú bud.obdobia nechám na účte.
8, Opravné položky k pohľadávkam - tu nič neriešim?
9, Nakoľko so mnou nekomunikuje správkyňa a ani leasingovka tak vôbec netuším čo mám urobiť:
- 14.01. nám boli doručené mimoriadne ukončenia leasingov a ďalšia splátka by bola 15.01.
- stále nemám preberacie protokoly a ani konečné vyúčtovanie, pri tom už dva predmety leas.zmluv sa predali a prihlášku do konkurzu tiež dávali,tak by ich podľa mňa mali mať.
- odpisy z leasingov účtovať nebudem, ale mala by som dať pripočitateľné položky z dôvodu porušenia podmienok fin.prenájmu t.j. rozdiel uplatnených a aké by mali byť podľa odp.skupín za obdobie trvania leasingu?
- mám aj vyradiť predmety leas.zmlúv z majetku spoločnosti keď nemám od nich preberacie protokoly?
- mimoriadnych ukončenia boli vyčíslené aj úroky, mám aj tie zaúčtovať?
10, Keď urobím pripočitateľné položky z odpisov LZ,tak vyjde zisk. Môžem uplatniť stratu z min.rokov?

Veľmi pekne ďakujem
Sylvia K.
Sika3008
25.09.12,08:43
Naozaj nevie nikto poradiť?

Sylvia K.