gerob
19.09.12,12:33
Dobrý deň
V skratke kúpila som rodičovský RD od bývalej snúbenice môjho otca, ktorý predtým tento dom ,,predal,, jej. Nakoľko obaja mali na krku exekúcie, vyplatila som ich dlhy a hypotékou som dom odkúpila do svojho vlastníctva.Otec počase podľahol alkoholu a začal byť násilný, preto som ho pomocou polície dala vysťahovať. Odvtedy začal istý problém - otec napadol kúpno-predajnú zmluvu medzi ním a jeho bývalou snúbenicou súd sa ťahal cca 3 roky a konečne v júli tohoto roku sudkyňa definitívne uznala, že všetky zmluvy sú právoplatné a on nemá na nič nárok na toto súdne pojednávanie sa on NEDOSTAVIL a ani sa NEOSPRAVEDLNIL ŽE NEPRÍDE takže súdny spor prebehol bez neho s čím sudkyňa tento spor uzavrela.Nakoľko sa jedná o moju nehnuteľnosť ale ja niesom v právnom konaní tak mám zablokovaný list vlastníctva a s domom nemôžem hýbať...Po poslednom súde sa otec ODVOLAL a teraz sa znovu tento problém odročil..moja otázka znie to sa môže takto odvolávať do nekonečna?? predtým 2 roky na súdy nechodil a tiež sa len odvolával...na posledné pojednávanie sa nedostavil ani sa neospravedlnil s neprítomnosti .. nemal sa tým pádom súd už zrušiť?
Budem vďačná za akékoľvek postrehy, pretože už som s tohoto systému zúfalá ...:(
draik
19.09.12,10:41
Odvolať sa môže, je to jeho právo. Aký dopad bude mať toto odvolanie na dĺžku procesu, závisí od toho, či ho zastupuje niekto zbehlý.