Ballošica
19.09.12,13:43
K 31.8.2012 niektorí Zc ukončili PP dohodou jednej FI a následne od 1.9.2012 majú PZ v novej. Nové FI nie sú dcérske alebo preberajúce FI, sú ako nový zamestnávateľ.

Zc mali dosť nevyčerpanej dovolenky. Ja som im ju preplatila v mzde za 8/2012.

V nových FI majú Zc alikvótne časti do konca roka, samozrejme podľa ZP, nárok po odpracovaní 60 dní.

Existuje aj iná možnosť? Myslím oficiálna, v rámci ZP, eventuálny presun nevyčerpanej dovolenky do nových FI a pod.
tictac7
19.09.12,12:03
dôvod zrušenia PP v starej firme? Zánik? Zlúčením? Firma, kde je nový PP je nástupníckou organizáciou? Preberá majetok a záväzky? Mali prebrať aj pracovníkov - bez ukončenia pôvodného PP, pokračovanie, vrátane nároku na dovolenku atď. Teraz sa posudzujú ako noví zamestnanci - skúšobná doba, výpovedná doba ... aj ja jaaaj - ale ste ich dostali......
Ballošica
19.09.12,15:50
Ani zánik, ani zlúčenie, ani nástupnícka FI, nepreberá majetok, ani záväzky... nová FI s možno povedať, že priehľadnejšie výnosy/náklady?
Mne je to jasné, že sa posudzujú ako noví Zc so všetkým, len som sa potrebovala uistiť, že som postupovala správne a iná možno ofi nie je, len šéf si myslí, že môže všetko.
A Zc by pristali aj na € z preplatenej dovolenky, aj na voľno.
Ďakujem.