Kessa
21.09.04,14:00
Má niekto skúsenosť s tým, či je v prípade rozvodu manželov (jeden z manželov podniká, je živnostník) predmetom vyporiadania BSM aj majetok, ktorý vniesol do podnikania a bol nadobudnutý zo ziskov z podnikateľskej činnosti živnostníka, teda nie zo spoločných financií manželov.
Paula
21.09.04,14:29
Kessa, vidím, že "videní" bolo neúrekom ale ani ja neviem poradiť. Je fakt, že čo bolo nadobudnuté počas manželsta (mimo osobných darov jednomu z manželov-a tu je dobré mať darovaciu listinu notárom potvrdenú), všetko je majetkom spoločným. Ja by som použila právnika už overeného, zákonov znalého ...možno vo svojom okolí niekoho máš, kto má dobrú skúsenosť pri riešení manželských sporov. Ešte existuje aj bezplatné právne poradenstvo v niektorých mestách.
Heni
21.09.04,14:32
ja si myslím, že ak sa príjem "bežného zamestnanca" berie ako prínos do BSM, tak iste je aj príjem živnostníka, resp. jeho zisk BSM...
veď ak ide o opačný prípad, keď živnostník ručí svojím majetkom, tak tiež celým, vrátane vecí BSM (ak nebolo rozdelené pred začatím podnikania)
Kessa
21.09.04,14:42
Ja som názoru, že je to predmetom BSM. Mám síce 6r. skúsenosť s vyporiadavaním BSM, ale nie v rámci podnikania a obchodných záležitostí a pravdupovediac už tri roky som v inom fachu, takže mi to aj trošku vyprchalo z hlavičky :) Ďakujem vám za vaše názory, skúsim ešte prelúskať nejaké zákony, nech v tom mám 100% jasno..
FAA
21.09.04,21:00
Majetok nadobudnutý podnikaním počas trvania manželstva patrí do BSM. Prešiel som tým......