Anik
19.09.12,14:22
uzatvorená v zmysle ust.§ 262 odst.1 a ustanovenia § 269 odst.2 Zákona č.531/1991 Zb. obchodného zákonníka v znení neskorších predpisov

Nebudem menovať spoločnosť, popíšem to čím by sa mali zapodievať ľudia, ktorí takúto zmluvu podpíšu.
Mali by dostať kartičku, ktorá ich oprávńuje na 50 % z provízie z uzatvorenej poistky/PZP,byty,atď.- alebo z úveru - oni nemajú priamo spisovať poistky, alebo úvery-samozrejme majú začať sebou, majú v podstate hľadať ľudí a ponúkať prepoistenie a úvery.
na zmluve je napísané, že sa jedná o zdaniteľný príjem.
Nezapodievam sa tým, že podľa mňa je to zas pekná pyramídka, ale podľa akého § zákona o dani z príjmov by sa vlastne mal zdaňovať takýto príjem. Viac menej oni to chcú schovať za príležitostný príjem §8, ale ja osobne by som rozmýšľala nad tým,či tam nevzniká povinnosť nahlásiť sa na DÚ -DIČ a s tým sú už spojené iné povinnosti ako pri §8
profesional
21.09.12,11:24
Takto rieseny zmluvny vztah obchadza zakon. Aj kontaktovanie potencialnych klientov pre financne sprostredkovanie je financnym sprostredkovanim. Ide teda o financne sprostredkovanie a to je standardne zdanitelny prijem SZCO.